Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 6 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do księgarni marsz: Luty 2011

Esensja.pl
Esensja.pl
1 2 3 »
Księgarski luty zapowiada się bardzo obficie, z oferty wydawców wybraliśmy ponad 30 książek, na które warto zwrócić uwagę.

Esensja

Do księgarni marsz: Luty 2011

Księgarski luty zapowiada się bardzo obficie, z oferty wydawców wybraliśmy ponad 30 książek, na które warto zwrócić uwagę.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze książkowe premiery nadchodzącego miesiąca. Oczywiście część wyczekiwanych przez nas książek może się później okazać wcale nie tak wspaniała (z czystym sumieniem polecać możemy tylko wznowienia), ale na pewno każda z nich warta jest zainteresowania. Choćby po to, żeby przekonać się, w jakiej formie jest znany pisarz, jak autor poradził sobie z ciekawym/trudnym tematem albo czy książka zasługuje na nadany jej rozgłos.

Niestety, nie możemy zagwarantować terminowości wydawania prezentowanych pozycji. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze „polecanki” pokrywały się z najświeższymi zapowiedziami, ale te lubią się zmieniać (czytaj: opóźniać) z dnia na dzień. Jeśli więc narobiliście sobie smaku, miesiąc mija, a Wasz księgarz wciąż powtarza „Jeszcze nie ma!”, to listy z pogróżkami prosimy kierować do poszczególnych wydawnictw.

NOWOŚCI:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
‹Steampunk›
Znakomita większość fanów fantastyki doskonale wie, co to takiego steampunk, na konwentach nader często spotkać można uczestników przebranych za wiktoriańskie damy czy dżentelmenów, a gra fabularna „Wolsung” cieszy się sporą popularnością. Jednocześnie jednak niezupełnie przekłada się to zainteresowanie na ilość wydawanych w Polsce steampunkowych książek, których na zachodzie wciąż jest znacznie więcej niż u nas. Tym bardziej więc cieszy inicjatywa Ars Machiny, która postanowiła uszczęśliwić polskich czytelników zbiorem steampunkowych opowiadań. Znajdziemy w nim m.in. teksty autorów takich jak Neal Stephenson, Ted Chiang, James Blaylock czy Michael Moorcock, całość zaś przygotowali Jeff i Ann VanderMeerowie, autorzy bardzo dobrze przyjętej antologii „The New Weird”. Dla wielbicieli opowieści rozgrywających się w świetle lamp gazowych jest to więc prawdziwa gratka, dla tych natomiast, którzy dotąd ze steampunkiem nie mieli styczności, okazja do nadrobienia zaległości.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Bernard Beckett
‹Genezis›
Postapokalipsa podlana sosem utopii. W nowym świecie powstaje mieszcząca się na wyspie republika idealna. Porządek zaburza jeden z jej mieszkańców, ratując z morza małą dziewczynkę. Kilkanaście lat później ocalona Anaksymandra przygotowuje się do egzaminu, który ma jej zapewnić udział w zarządzającej wyspą instytucji. Uzyskuje dostęp do informacji niedostępnych zwykłym obywatelom. Jak zmienią one jej postrzeganie świata, w którym żyje? Dowiemy się z powieści uhonorowanej nowozelandzkimi nagrodami dla literatury dziecięcej i młodzieżowej.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Truman Capote
‹Te ściany są zimne i inne opowiadania›
Truman Capote kojarzy się większości czytelników ze słynną quasi-dokumentalną powieścią „Z zimną krwią” (a niektórym z Philipem Seymourem Hoffmanem, który za rolę pisarza w filmie „Capote” otrzymał Oscara), tymczasem warto wiedzieć, że opowiadania były jedną z głównych form twórczości Capote, zwłaszcza we wczesnych jej latach. Solidny zbiór krótkich tekstów zapowiedziany przez Świat Książki będzie bez wątpienia nie tylko ciekawym spotkaniem z nieznaną twórczością znanego autora, ale i literackim przeżyciem.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Cory Doctorow
‹Mały Brat›
Kolejna na naszej liście (obok „Idoru” Gibsona) książka, w której most w San Francisco zostaje zniszczony. Ale to tylko punkt wyjścia tej powieści dla młodzieży, w której czytelnicy znajdą tortury, terroryzm, walkę z rządem USA, pierwszą miłość, tajne więzienia… No tak, jak to w powieści dla młodzieży. W nominowanej do Hugo i wygrywającej szereg innych literackich nagród powieści dla młodzieży.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Michael Hanlon
‹10 pytań, na które nauka nie znalazła (jeszcze) odpowiedzi›
Michael Hanlon napisał niezłą pozycję popularnonaukową „Nauka i fikcja w Autostopem przez Galaktykę” (ładnie komentującą szalone pomysły Douglasa Adamsa) stąd nasze oczekiwania, że jego „10 pytań, na które nauka nie znalazła (jeszcze) odpowiedzi” będzie wybijało się spośród dziesiątek podobnych pozycji. Dziennikarz-popularyzator nauki zdradza szerokie horyzonty, a tematyka książek zapowiada się ciekawie. Mamy nadzieję, że da się powiedzieć jeszcze coś odkrywczego na temat zjawisk paranormalnych, czy kwestii postrzegania czasu…
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Camilla Läckberg
‹Niemiecki bękart›
Powieści Camilli Läckberg należą do wyróżniających się propozycji skandynawskiego kryminału na naszym rynku, niejednokrotnie recenzowaliśmy je pozytywnie na naszych łamach. Należy więc odnotować fakt premiery na polskim rynku kolejnej pozycji z cyklu o Erice Falck i Patriku Hedströmie, tym razem odkrywającej tajemnice z odległej przeszłości i zahaczającej o tematy nazizmu.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Scott O. Lilienfeld, Steven Jay Lynn, John Ruscio, Barry L. Beyerstein
‹50 wielkich mitów psychologii popularnej›
Człowiek używa zaledwie dziesięciu procent swojego mózgu, przeciwieństwa się przyciągają, człowiek zahipnotyzowany zrobi wszystko, co mu się każe – niektórzy naprawdę wierzą w te psychologiczne „prawdy”. Autorzy „50 wielkich mitów psychologii popularnej” w lekkiej, przystępnej formie rozprawiają się z nimi, jednocześnie poszerzając wiedzę czytelnika na temat podstaw psychologii. Ciekawa lektura dla każdego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Eduardo Mendoza
‹Trzy żywoty świętych›
duardo Mendoza cieszy się w Polsce nieustającą popularnością i każda jego nowa książka jest wydarzeniem (zwłaszcza, że zakres jego zainteresowań pozwala zahaczać o powieść obyczajową, realizm magiczny, kryminał, a nawet humorystyczną science fiction). „Trzy żywoty świętych”, należy chyba do nurtu obyczajowego, to trzy przeplatające się historie o niebanalnych ludziach. Liczymy na refleksje i wzruszenia.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
David Peace
‹1974›
Pierwsza z czterech ksiażek wchodzących w skład cyklu „Wilcze prawo”, dzięki któremu David Peace znalazł się na liście „najbardziej obiecujących młodych pisarzy brytyjskich” magazynu „Granta”. Jak łatwo zgadnąć 1974 to rok, w którym dzieje się akcja powieści. Młody dziennikarz Edward Dunford, korespondent kryminalny „Yorkshire Post” wplątuje się w sprawę seryjnego mordercy zwanego Rozpruwaczem z Yorkshire. Nalezy jednak zaznaczyć że „1974” nie jest próbą wiernej relacji z tamtych wydarzeń, lecz raczej ich fabularyzowaną i nie zawsze zgodną z rzeczywistością wersją. Warto też dodać że w 2009 roku powstała adaptacja telewizyjna cyklu, w skład której weszły 3 filmy z Andrew Garfieldem w roli głównej.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Leif GW Persson
‹W innym czasie, w innym życiu›
Nawet w natłoku mnogości wydań skandynawskich kryminałów, powieści Leifa GW Perssona się wyróżniają. Decyduje o tym silny element polityki i nawiązywanie do znanych faktów, jak zabójstwo premiera Palmego. Po bardzo dobrze przyjętym „Między tęsknotą lata a chłodem zimy” w lutym znajdziemy na półkach kolejny tom „Trylogii policyjnej” – „W innym czasie, w innym życiu”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Krzysztof Piskorski
‹Krawędź czasu›
Szczęśliwcy, którzy już czytali „Krawędż czasu” twierdzą, że jest lepsza od „Zadry”. Zapowiedź wygląda intrygująco – połączenie fantastyki naukowej z kabałą, magii i nauki – czy będzie to nowa wariacja na temat steampunka? A może świeże podejście do urban fantasy? Tak czy siak czekamy z niecierpliwością, mając nadzieję na coś całkiem nowego, jako że do tej pory autor nie powielał sprawdzonych recept ze starszych książek w swoich nowych utworach.
1 2 3 »

Komentarze

07 II 2011   15:01:10

W pierwszej kolejności biorę "Futurospekcje" Sawyera. Serial "Przeblysk jutra" ogladam regularnie, wiec nie mam wyboru. Poza tym to podobno swietna lektura, znacznie rozniaca sie podejsciem do historii od ekranizacji.

27 III 2011   20:56:29

Zgadzam się, "Futurospekcja" to must-have. Nawet jezeli nie ogladalo sie serialu, bo filmowa adaptacja i literacki pierwowzor to dwa zupelnie inne dziela, chociaz oba doskonale

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Okładka <i>Amazing Stories Quarterly</i> z wiosny 1929 r. to portret jednego z Małogłowych.<br/>© wikipedia

Stare wspaniałe światy: Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
Andreas „Zoltar” Boegner

11 IV 2024

Czy „Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxleya, powieść, której tytuł wykorzystałem dla stworzenia nazwy niniejszego cyklu, oraz ikoniczna „1984” George’a Orwella bazują po części na pomysłach z „After 12.000 Years”, jednej z pierwszych amerykańskich antyutopii?

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (24)
Andreas „Zoltar” Boegner

7 IV 2024

Kontynuując omawianie książek SF roku 2021, przedstawiam tym razem thriller wyróżniony najważniejszą nagrodą niemieckojęzycznego fandomu. Dla kontrastu przeciwstawiam mu wydawnictwo jednego z mniej doświadczonych autorów, którego pierwsza powieść pojawiła się na rynku przed zaledwie dwu laty.

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (23)
Andreas „Zoltar” Boegner

14 III 2024

Science fiction bliskiego zasięgu to popularna odmiana gatunku, łącząca zazwyczaj fantastykę z elementami powieści sensacyjnej lub kryminalnej. W poniższych przykładach chodzi o walkę ze skutkami zmian klimatycznych oraz o demontaż demokracji poprzez manipulacje opinią publiczną – w Niemczech to ostatnio gorąco dyskutowane tematy.

więcej »

Polecamy

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie

Stare wspaniałe światy:

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza wojna... czasowa
— Andreas „Zoltar” Boegner

Wszyscy jesteśmy „numerem jeden”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Krótka druga wiosna „romansu naukowego”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Jak przewidziałem drugą wojnę światową
— Andreas „Zoltar” Boegner

Cyborg, czyli mózg w maszynie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Narodziny superbohatera
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza historia przyszłości
— Andreas „Zoltar” Boegner

Zobacz też

Inne recenzje

Do księgarni marsz: Marzec 2018
— Esensja

Do księgarni marsz: Wrzesień 2016
— Esensja

Warszawa, moja miłość
— Marcin Mroziuk

Do księgarni marsz: Marzec 2016
— Esensja

Esensja czyta: Wrzesień 2015
— Miłosz Cybowski, Jacek Jaciubek, Jarosław Loretz, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski

Gdzie diabeł nie może, tam wiedźmę pośle
— Magdalena Kubasiewicz

Esensja czyta: Wrzesień 2012
— Miłosz Cybowski, Jacek Jaciubek, Joanna Kapica-Curzytek, Beatrycze Nowicka, Agnieszka Szady

Para buch?
— Beatrycze Nowicka

Esensja czyta: Styczeń 2012
— Miłosz Cybowski, Anna Kańtoch, Joanna Kapica-Curzytek, Konrad Wągrowski

Esensja czyta: Listopad 2011
— Jędrzej Burszta, Miłosz Cybowski, Anna Kańtoch, Joanna Kapica-Curzytek, Beatrycze Nowicka

Z tego cyklu

Listopad 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Październik 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Wrzesień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Joanna Słupek

Sierpień 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Lipiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Czerwiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch

Maj 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek, Konrad Wągrowski

Kwiecień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Grudzień 2021 – marzec 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Listopad 2021
— Miłosz Cybowski, Sławomir Grabowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Tegoż twórcy

Pizza za 136 tysięcy złotych
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Trylogia Ciągu: Mona Liza Turbo
— Miłosz Cybowski

Trylogia Ciągu: Graf Zero
— Miłosz Cybowski

Trylogia Ciągu: Neuromancer
— Miłosz Cybowski

Słowiańskie elfy rzeczne
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Suwerenność istoty rozumnej
— Joanna Kapica-Curzytek

Surrealizm postapokaliptyczny
— Miłosz Cybowski

Zapiski wybrane
— Marcin Mroziuk

Wiedźmie kłamstwa
— Anna Nieznaj

Podpatrzone w Ameryce
— Marcin Mroziuk

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.