Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 28 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Weekendowa Bezsensja: Nie każdy jest Seagalem, czyli trudne początki (7) - Zagubieni

Esensja.pl
Esensja.pl
Konrad Wągrowski
Dziś, w przeddzień premiery finałowej serii „Lost” w TVP (o ile ktoś jeszcze nie obejrzał w AXN lub za pomocą „nośników alternatywnych”), zabawmy się w podglądanie początków karier gwiazdorów serialu.

Konrad Wągrowski

Weekendowa Bezsensja: Nie każdy jest Seagalem, czyli trudne początki (7) - Zagubieni

Dziś, w przeddzień premiery finałowej serii „Lost” w TVP (o ile ktoś jeszcze nie obejrzał w AXN lub za pomocą „nośników alternatywnych”), zabawmy się w podglądanie początków karier gwiazdorów serialu.

Nie każdy jest Stevenem Seagalem. Ten aktor to prawdziwy ewenement – w pierwszych 7 filmach, w których wystąpił, zagrał od razu główne role! Dopiero w ósmym, „Krytycznej decyzji”, został uśmiercony już w początkowej fazie, ale to był świadomy chwyt mający zaskoczyć widza, a owa śmierć miała oczywiście swój głęboki sens. Niestety, nie każdy jest takim objawieniem aktorskim. Wyrobnicy jak Brad Pitt, Clint Eastwood czy Johnny Depp mieli trudne początki. Im właśnie poświęcamy nasz cykl, w którym pokażemy zapomniane, acz istotne początki kariery filmowej wielkich gwiazd. Początki – o których z pewnością wielu chciałoby zapomnieć.

Matthew Fox (Jack Shephard)
Jack zaczynał w „Skrzydłach"! Serial, emitowany u nas bodajże na Polsacie, zyskał swego czasu przyzwoitą i popularność i po prostu był całkiem sympatyczny. Ciekawe, że pomógł w karierze odtwórcom drugoplanowych ról – Thomasowi Haydenowi Churchowi (mechanik Lowell) i przede wszystkim „detektywowi Monkowi”, czyli Tony′emu Shalhoubowi (taksówkarz Antonio Scarpacci). A w jednym z odcinków pojawia się młodziutki Jack! I nie jest to epizodzik, ale główna rola gościnna tego odcinka. Co nie znaczy, że Matthew (tu nazwany: Matt) pojawił się w jakimkolwiek innym…
Josh Holloway (Sawyer)
O tym, że Josh Holloway był przede wszystkim modelem wie chyba każdy. Trudno się więc dziwić, że w pierwszym występie telewizyjnym, w serialu „Angel” (spin-offie „Buffy – postrach wampirów”) jest przedstawiony po prostu jako „Good looking guy” (przystojniak). Ale my znaleźliśmy coś ciekawszego – kolejny występ serialowy Sawyera! Nie byle co! Po pierwsze – u boku samego Strażnika Teksasu, króla kopniaka z półobrotu, Chucka Norrisa! Po drugie – w stroju średniowiecznego rycerza! To trzeba zobaczyć.
Evangeline Lilly (Kate Austen)
Początki Evangeline Lilly już kiedyś prezentowaliśmy, ale warto je przypomnieć. Kate grywała w „Tajemnicach Smallville”, a opis jej ról mówi sam za siebie: „dziewczyna w kinie”, „dziewczyna w szkole”, „dziewczyna Wade′a”, za każdym razem z notatką „uncredited"…
Jorge Garcia (Hurley)
Wyluzowany (choć wewnętrznie spięty) Hurley nie miał przed „Zagubionymi” praktycznie dorobku. Zadebiutował, co ciekawe, w niezależnym (i oczywiście niskobudżetowym) filmie akcji „Raven′s Ridge":
…ale i tak najbardziej nam się podoba rola dealera narotykowego z „Pohamuj swój entuzjazm”. Nie uważacie, że pasowałby idealnie do Jaya i Cichego Boba?
Naveen Andrews (Sayid)
Prawdziwa perełka. W filmie „Wild West” Sayid śpiewa! Country! Zobaczcie sami:
Yun-jin Kim (Sun Kwon)
Rola w thrillerze „Shiri” nie jest może pierwszym występem na srebrnym ekranie pięknej Koreanki, ale na pewno godnym odnotowania – w końcu nie był to byle jaki film, ale duża produkcja, przebój koreańskich kin, a Yun-jin Kim zagrała w nim trzecią co do istotności rolę.
Terry O′Quinn (John Locke)
Terry O′Quinn to jeden z nielicznych aktorów ekipy „Zagubionych”, który miał już solidny dorobek przed startem serialu, głównie telewizyjny, ale nie tylko. Wszyscy zapewne pamiętają go dobrze z serii „Millenium” (nie mylić ze Stiegiem Larssonem), ale zaczynał Terry w kinie i w to filmie nie byle jakim, bo historycznym. Jak wiadomo antywestern Michaela Cimino „Wrota niebios” okazał się finansową klęską wszech czasów (choć sam film przez wielu uważany jest za co najmniej dobry), a w takim właśnie istotnym dziele debiutował na dużym ekranie John Locke – w roli porucznika.
Emilie de Ravin (Claire Littleton)
Jeśli ktoś nie wierzy, że Claire Littleton jest najseksowniejszą bohaterką „Lost”, powinien zobaczyć ją w serialu „Beastmaster”, w którym grała… leśnego demona. Słowa są zbyteczne, zobaczcie sami:
koniec
18 września 2010

Komentarze

22 IX 2010   02:52:36

Terry O'Quinn to legenda. Przynajmniej dla maniaków seriali sci-fi. Uważne oko wyhaczy go w Ziemi 2 czy Star Treku. Zabawnie wygląda z czarnymi jeszcze włosami. Widać też, że ma dobry warsztat. Szkoda, że nie zrobił większej kariery w mainstreamie.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Za rok, za dzień, za chwilę…
Sebastian Chosiński

23 IV 2024

Gdy w lutym 1967 roku Teatr Sensacji wyemitował „Cichą przystań” – ostatni odcinek „Stawki większej niż życie” – widzowie mieli prawo poczuć się osieroceni przez Hansa Klossa. Bohater, który towarzyszył im od dwóch lat, miał zniknąć z ekranów. Na szczęście nie na długo. Telewizja Polska miała już bowiem w planach powstanie serialu, na którego premierę trzeba było jednak poczekać do października 1968 roku.

więcej »

Z filmu wyjęte: Knajpa na szybciutko
Jarosław Loretz

22 IV 2024

Tak to jest, jak w najbliższej okolicy planu zdjęciowego nie ma najmarniejszej nawet knajpki.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: J-23 na tropie A-4
Sebastian Chosiński

16 IV 2024

Domino – jak wielu uważa – to takie mniej poważne szachy. Ale na pewno nie w trzynastym (czwartym drugiej serii) odcinku teatralnej „Stawki większej niż życie”. tu „Partia domina” to nadzwyczaj ryzykowna gra, która może kosztować życie wielu ludzi. O to, by tak się nie stało i śmierć poniósł jedynie ten, który na to ewidentnie zasługuje, stara się agent J-23. Nie do końca mu to wychodzi.

więcej »

Polecamy

Knajpa na szybciutko

Z filmu wyjęte:

Knajpa na szybciutko
— Jarosław Loretz

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Tegoż autora

Kosmiczny redaktor
— Konrad Wągrowski

Po komiks marsz: Maj 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

Statek szalony
— Konrad Wągrowski

Kobieta na szczycie
— Konrad Wągrowski

Przygody Galów za Wielkim Murem
— Konrad Wągrowski

Potwór i cudowna istota
— Konrad Wągrowski

Migające światła
— Konrad Wągrowski

Śladami Hitchcocka
— Konrad Wągrowski

Miliony sześć stóp pod ziemią
— Konrad Wągrowski

Tak bardzo chciałbym (po)zostać kumplem twym
— Konrad Wągrowski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.