Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 5 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Prezenty świąteczne 2010: 50 wydań DVD i BR, które warto dać w prezencie

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2

Esensja

Prezenty świąteczne 2010: 50 wydań DVD i BR, które warto dać w prezencie

• • •
PAKIETY FILMOWE
Pakiet Ozu
Ekskluzywne limitowane wydanie zawierające sześć filmów jednego z największych – a jednocześnie – nieco dziś zapomnianych (niesłusznie!) japońskich reżyserów. Zestaw arcydzieł, pozycja obowiązkowa i doskonały prezent pod choinkę dla wielbicieli kina, nie tylko japońskiego.
Trylogia Toy Story
Jedna z najlepszych trylogii ostatniego dwudziestolecia (nie tylko wśród animacji) nareszcie w jednym pakiecie. Można się rozpisywać o zaletach opowieści o Buzzie, Chudym i reszcie zabawkowej ekipy, ale chyba wystarczy stwierdzić, że to absolutny „must have” każdego szanującego się kinomana. W ostateczności można kupić pod pretekstem prezentu dla dziecka.
Shrek Quadrilogy
„Shrek” to nie tylko niezwykle popularna seria animacji dla małych i dużych, ale przede wszystkim fantastyczna zabawa konwencjami i zjawiskami popkulturowymi. Czwarta część zgrabnie domyka cały cykl, proponując historię alternatywną dla niezapomnianej „jedynki”, a i całość warta jest przypomnienia i wielokrotnego oglądania.
Kino samurajskie II: Kwaidan, Kill, Lady Snowblood, Miecz zagłady
Zestawienie wydanych przez Gutka w ostatnich miesiącach filmów samurajskich to arcyciekawa mieszanka, pokazująca różne oblicza gatunku. Od pozycji lżejszych, rozrywkowych, poprzez poważniejsze, aż po uznane arcydzieła. Naprawdę warto.
Klasyka kina radzieckiego
Dystrybutorzy prześcigają się w wydawaniu zapomnianych nierzadko wydarzeń kina radzieckiego, a sentymentalny widz wciąż pragnie więcej. Tym razem prezentujemy limitowaną kolekcja pięciu dzieł kina radzieckiego: Aleksander Newski, Bracia Karamazow, Lenin w Październiku, Październik, Wesoły Jarmark.
Pakiet „Kobiety": Podróż czerwonego balonika, Była sobie dziewczyna, Serafina
Trzy filmy zawarte w pakiecie Gutka to różne sposoby narracji i rozumienia języka filmowego. „Podróż czerwonego balonika” stanowi połączenie azjatyckiej kontemplacji z francuskim temperamentem pod postacią Juliette Binoche. „Była sobie dziewczyna” opowiada o trudnym wchodzeniu w dorosłość i zachwyciło krytykę rolą młodej brytyjskiej gwiazdy, Carey Mulligan. I wreszcie francuska „Serafina” – malarski film o sztuce i obsesji.
Pakiet „Odcienie miłości” : Dobre serce, Była sobie dziewczyna, Niezasłane łóżka
Jeszcze jeden pakiet Gutka zestawia film „Była sobie dziewczyna” z dwoma komediodramatami. „Dobre serce” to najnowszy film cenionego reżysera, Akiego Kaurismakiego, w którym świetne kreacje aktorskie stworzył Brian Cox i Paul Dano. Z kolei „Niezasłane łóżka” opowiada historię pełnego wzlotów i upadków związku głównych bohaterów. Trochę humoru i trochę refleksji gwarantowane.
Pakiet Catherine Deneuve
Solidny pakiet sześciu ważnych filmów jednej z piękności francuskiego kina. Wydany równolegle z pakietem innej piękności – Brigitte Bardot – bije ten drugi zestaw na głowę jakością dobranych tytułów.
Ojciec chrzestny
Klasyk Francisa Forda Coppoli przedstawiać nie trzeba. Każde wydanie legendarnej trylogii rodziny Corleone rozchodzi się niemal na pniu, więc jeśli ktoś jeszcze nie ma jej w swojej kolekcji to już teraz w liście życzeń do świętego Mikołaja powinien rezerwować dla niej pierwsze miejsce.
Pakiet Francois Truffaut
Rozpieszczają miłośników francuskiego kina ostatnio dystrybutorzy. Po pakietach „kobiecych” (z Deneuve i Bardot), po jakże zróżnicowanych klasykach – Melville′u i Godardzie – otrzymujemy pakiet filmów kolejnego wielkiego twórcy, czołowego przedstawiciela nowej fali Francois Truffauta. Pięć ważnych tytułów w zestawie, szkoda tylko, że nie ma „Fahrenheita 451”, ale też przyznajmy, że ten film nie do końca pasuje do reszty dzieł Truffaut.
Pakiet Alain Delon
Słynny twardziel, ikona francuskiego kina gangsterskiego, w ciekawym zestawie zróżnicowanych filmów, wśród których znajdziemy i klasyki kryminału („Wdowa Courdec”), i zaskakujące ciekawostki samurajsko-westernowe („Samuraj i kowboje”).
Pakiet Louis de Funes
Zestaw filmów z nieodżałowanym Louisem De Funesem, na które dotąd musieliśmy polować w telewizji. Oprócz słynnej „Wielkiej włóczęgi” mniej znane – co nie znaczy, że gorsze! – komedie jak „Mały pływak” czy „Napad na bank”. Dla sentymentalnych miłośników przesympatycznego choleryka.
Pakiet Jean-Paul Belmondo
Zacna, choć nie idealna kolekcja filmów z najsłynniejszym brzydalem francuskiego kina. Kilka filmów budzących miłe wspomnienia (choćby „As nad asy”), ale nie wzgardzilibyśmy rozszerzeniem kolekcji o ikonicznego „Człowieka z Rio”, czy „Zawodowca” unieśmiertelnionego genialną muzyką Ennio Morricone. Ale i tak warto.
Pojechane w kosmos (4DVD)
Cudny pakiet dla miłośników… dziwnej fantastyki. A właściwie – fantastyki rodzimej. Cztery filmy – dwa polskie, dwa w koprodukcji z NRD, od ekranizacji Lema („Milcząca gwiazda” i „Test Pilota Pirxa”), poprzez socjalistyczną odpowiedź na „Odyseję kosmiczną” („Sygnały MMXX”), aż po kuriozum w postaci „Klątwy Doliny Węży”. Tak czy inaczej – dla fanów SF jest to zestawienie obowiązkowe.
Dekalog – Krzysztof Kieślowski (5DVD)
Słynny krytyk Roger Ebert nazwał „Dekalog” Kieślowskiego jednym z najwybitniejszych filmów w historii kina – a bardzo mało produkcji telewizyjnych u niego zostało tak wyróżnione. U nas o znaczeniu tej serii zdaje się zapominać, ale teraz jest szansa nadrobić braki przy nowym wydaniu na 5 DVD.
Millenium – 3 DVD
Trylogia Stiega Larssona stała się jedną z najgłośniejszych pozycji kryminalnych ostatnich lat, a jej potrójna szwedzka ekranizacja to także zestaw zacnych, dobrze ocenianych filmów. Ładny prezent zarówno dla znających, jak i nieznających książkowy oryginał.
Indiana Jones – Kolekcja
Czym byłby świat i domowa kolekcja dvd bez właściciela kapelusza, bicza, skórzanej kurtki i ciętego one-linera. Poza tym w oczekiwaniu na potwierdzenie plotek o realizacji piątego odcinka przygód słynnego archeologa warto odświeżyć sobie jego poprzednie polowania na skarby.
Gwiezdne wojny – klasyczna trylogia / trylogia prequeli
„Gwiezdne wojny” to prezent na każda okazję, i nie ma co się martwić, że kiedykolwiek się zestarzeje. Starszych z pewnością bardziej ucieszy nostalgiczna klasyczna trylogia, młodszych atrakcyjniejsze wizualnie prequele, choć części IV-VI także dla nich nie będą nietrafionym pomysłem.
• • •
SERIALE
Flight of the Conchords – sezon 1
Komediowy serial o nowozelandzkim duecie artystów, którzy próbują zrobić karierę, ale wybitnie im to nie wychodzi, zachwycił serialowych maniaków absurdalnym humorem, pastiszowymi piosenkami autorskimi pojawiającymi się w każdym odcinku i odważnymi dialogami. Całe szczęście, że w Polsce znalazł się ktoś, kto zechciał serial wydać.
Kompania braci
Słynny serial produkcji Stevena Spielberga i Toma Hanksa, inspirowany oczywiście „Szeregowcem Ryanem”, ale tym razem bardzo dokładnie stawiający na odtworzenie wojennych realiów. Najsłynniejsze i najlepsze ukazanie wojny na małym ekranie – tym razem w metalboksie lub wydaniu BD.
Pacyfik
Kontynuacja pomysłu „Kompanii braci” – czyli oddania hołdu weteranom II wojny światowej w nakręconym z rozmachem serialu, ale tym razem na innym teatrze działań – wojnie z Japonią na wyspach Pacyfiku. Inne realia, inne historie, ale takie same bohaterstwo. Serial może odrobinę gorzej odebrany od legendarnego poprzednika, ale nadal będący wielkim telewizyjny wydarzeniem. Dla miłośników filmowej batalistyki prezent marzenie.
Lost: Zagubieni – sezony 1-5
Jakkolwiek pomysł, by kupować pięć sezonów z sześciosezonowego serialu wydaje nam się dziwny, wśród fanów „Lost” może się sprawdzić. W końcu przed ostatnim sezonem (jeśli ktoś naprawdę czeka na TVP, bądź jest miłośnikiem wydań DVD) warto sobie wszystko przypomnieć, choćby po to by po ostatnim sezonie przeklinać twórców za niedomknięte wątki.
Mentalista – sezon pierwszy
Formuła serialu policyjnego została w „Mentaliście” zgrabnie połączona z nietypowym bohaterem, którego charyzma każe czekać na każdy kolejny odcinek. Patrick Jane ma mroczną przeszłość i szuka zemsty na zabójcy swojej żony i córki, ale nie oznacza to, że serial pozbawiono humoru. Ciekawe pomysły, subtelny dowcip, intrygujący protagonista i nietuzinkowy odtwórca roli tytułowej, Simon Baker, sprawiają, że „Mentalistę” można swobodnie uznać za jeden z inteligentniejszych seriali kryminalnych ostatnich lat. W sprzedaży na razie tylko sezon pierwszy.
Dr House – 6 sezonów
W ostatnich tygodniach na DVD ukazał się szósty sezon opowieści o Sherlocku Holmesie w białym kitlu, co oczywiście zaowocowało też wydaniem całego pakietu wszystkich dotychczasowych sezonów. Popularność doktora jest tak wielka, że nie musimy chyba dłużej reklamować tej pozycji.
Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów, Sezon 1 (4 DVD)
Zdanie na temat serialowych „Wojen klonów” są podzielone, ale nie da się ukryć, że znów się udało nowemu pokoleniu zaszczepić bakcyla „Gwiezdnych wojen” (niezależnie od tego, co o tym myśli pokolenie starsze). A pretekst do rozwijania wspólnych pasji wraz z własnym potomstwem jest bezcenny. A może po czasie i tak dzieciaki dojdą do wniosku, że „Imperium kontratakuje” jest najlepsze?
koniec
« 1 2
3 grudnia 2010

Komentarze

03 XII 2010   13:38:04

Dodałbym jeszcze to:
http://merlin.pl/Zlomka-bujdy-na-resorach_Waldemar-Modestowicz/browse/product/2,818193.html?gclid=CICL0buy5KQCFUOT3wodYgETLw

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Rosjan – nawet zdrajców – zabijać nie można
Sebastian Chosiński

30 IV 2024

Opowiadanie Jerzego Gierałtowskiego „Wakacje kata” ukazało się w 1970 roku. Niemal natychmiast sięgnął po nie Zygmunt Hübner, pisząc na jego podstawie scenariusz i realizując spektakl telewizyjny dla „Sceny Współczesnej”. Spektakl, który – mimo świetnych kreacji Daniela Olbrychskiego, Romana Wilhelmiego i Aleksandra Sewruka – natychmiast po nagraniu trafił do archiwum i przeleżał w nim ponad dwie dekady, do lipca 1991 roku.

więcej »

Z filmu wyjęte: Android starszej daty
Jarosław Loretz

29 IV 2024

Kości pamięci, silikonowe powłoki, sztuczna krew – już dawno temu twórcy filmowi przyzwyczaili nas do takiego wizerunku androida. Początki jednak były dość siermiężne.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Za rok, za dzień, za chwilę…
Sebastian Chosiński

23 IV 2024

Gdy w lutym 1967 roku Teatr Sensacji wyemitował „Cichą przystań” – ostatni odcinek „Stawki większej niż życie” – widzowie mieli prawo poczuć się osieroceni przez Hansa Klossa. Bohater, który towarzyszył im od dwóch lat, miał zniknąć z ekranów. Na szczęście nie na długo. Telewizja Polska miała już bowiem w planach powstanie serialu, na którego premierę trzeba było jednak poczekać do października 1968 roku.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.