Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 18 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Subiektywny Przegląd Premier (2), czyli co nam zimą w kinach zagra

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2 3

Jakub Gałka

Subiektywny Przegląd Premier (2), czyli co nam zimą w kinach zagra

Dear John
Channing Tatum znów jako gibki tance… tfu! żołnierz. Co prawda tym razem nie w kinie akcji a w romantycznym dramacie zrodzonym pod piórem chętnie adaptowanego Nicholasa Sparksa.
Astro Boy
Raz jeszcze kopia „z azjatyckiego na nasze”, tym razem z anime na trójwymiarową animację. Fabuła tej klasycznej już opowieści (lata 60.) nie została zbytnio zmieniona – robot zbudowany na podobieństwo małego chłopca szuka akceptacji swojego „rodzica”. W wersji amerykańskiej zapewne wyjdzie powtórka z „A.I.”.
Tlen
Rosyjski dramatomusical. Nie wiem czy wraz z „Bikiniarzami” tworzy to już jakiś trend i jak się film zapowiada, bo niestety Sebastian Chosiński jeszcze go nie obejrzał.
Amelia Earhart
Polski tytuł rozszerzony o nazwisko, coby nikt przypadkiem nie pomylił Hilary Swank z Audrey Tatou i skojarzył, że chodzi o biografię słynnej pilotki. Ja bym co prawda wolał Amy Adams zwłaszcza, że film przyjęto bardzo chłodno.
Flashbacks of a Fool
Daniel Craig w brytyjskim dramacie o hollywoodzkim gwiazdorze. Rola ponoć dobra, ale film jako całość dostawał kiepskie oceny.
To skomplikowane / Walentynki / My name is Khan
Komedie romantyczne na Walentynki – Bradley Cooper, Jessica Alba, Meryl Streep i… Shahrukh Khan (zgadnijcie w którym filmie?).
Remember Me
Sprytny zabieg marketingowy: puścić film w Robertem Pattinsonem w Walentynki – hordy rozpiszczonych nastolatek w kinach gwarantowane. A tu zonk, bo film to dramat (choć ponoć z domieszką romantyzmu).
Gdzie mieszkają dzikie stwory
Dobrze przyjęta, nietypowa (bo miejscami ponoć dość mroczna) i wizualnie zachwycająca bajka łącząca żywych aktorów z kostiumami i efektami komputerowymi.
The Road
Genialna „przypowieść postapokaliptyczna” Cormaca McCarthy’ego przeniesiona na ekran, choć na oko – sądząc po zwiastunie – nieco za dużo tu akcji.
Percy Jackson i bogowie olimpijscy: złodziej pioruna
Na podstawie serii książek, efektownie, z gwiazdami i dla młodzieży – czyli Harry Potter 2.0
Człowiek, który gapił się na kozy
Satyra w gwiazdorskiej obsadzie. Jest szansa, że George Clooney będzie jeszcze bardziej walnięty niż w „Tajne przez poufne” (no i ten wąs! – co prawda warkocz Bridgesa go przebija) i zwiastun moim zdaniem świetny – ale pierwsze opinie chłodne.
Kołysanka
Juliusz Machulski tym razem – przynajmniej tak wynika z teasera – nakręcił klasyczną parodię: bezpośrednio nawiązującą do czegoś znanego, przerysowaną, niepoważną etc. etc. Nie wierzę.
Wilkołak
Ostatni z kultowych potworów wytwórni Universal powraca na ekrany! Film ma być wierny oryginałowi, brutalny i mroczny, nie tak jak komediowa „Mumia” czy ciągle uwspółcześniane ekranizacje mitu o Drakuli. I dobry zwiastun zdaje się to potwierdzać. Plus Benicio del Toro, Anthony Hopkins i Hugo Weaving.
W chmurach
Zdobywający już pierwsze nagrody, znakomicie przyjmowany komediodramat o facecie w średnim wieku, który zajmuje się redukcją zatrudnienia dla wielkich korporacji – ponoć murowany kandydat do Oscara.
Mistyfikacja
Dwaj Stuhrowie – ojciec i syn – w thrillerze z PRL-owskimi służbami i wciąż żyjącym Witkacym w tle.
Invictus
To, co przyznający Oscary lubią najbardziej – udramatyzowana opowieść o prawdziwych wydarzeniach i postaciach, umieszczona rozgrywająca się w przełomowym momencie historii i niosąca ważkie przesłanie (tu: antyrasistowskie). Mimo tej sztampy zapowiada się ciekawie.
Świnki
Kolejny dramat Roberta Glińskiego o trudnej młodzieży w trudnych sytuacjach – tym razem chłopcy trudniący się prostytucją.
The Ghost
Długo oczekiwany nowy film Romana Polańskiego – emerytowany brytyjski premier zatrudnia ghostwritera do spisania jego pamiętników, a ten przy okazji odkrywa niewygodne brudy. Ja w Polańskiego wierzę.
koniec
« 1 2 3
8 grudnia 2009

Komentarze

09 XII 2009   10:15:13

Będzie ciekawie :)

09 XII 2009   15:30:57

Tak tylko zauważę że Holmes BYŁ świetnym szernierzem i bokserem... :)

10 XII 2009   19:01:09

No ale zwykle nie to było eksponowane w jego filmowych wcieleniach :)

13 XII 2009   13:40:24

a u mnie tam jeszcze Terminatora4 nie było ani StarTreka,
t4 już widziałem z wypożyczalni, hehe,
ktoś mówił o niechodzeniu do kina...?

14 XII 2009   11:01:21

Cyt.: "My name is Khan
Komedie romantyczne na Walentynki – Bradley Cooper, Jessica Alba, Meryl Streep i… Shahrukh Khan (zgadnijcie w którym filmie?)." Tak się składa, że ostatni film to z pewnością nie będzie komedia romantyczna, tylko film obyczajowy! (nie ma to jak polecieć po stereotypach)

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Wiem, ale nie powiem
Sebastian Chosiński

14 V 2024

Brytyjska autorka kryminałów Dorothy Leigh Sayers, w przeciwieństwie do Raymonda Chandlera czy spółki pisarskiej używającej pseudonimu Patrick Quentin, nie była rozpieszczana przez polskich reżyserów. W połowie lat 80. powstały jednak dwa oparte na jej opowiadaniach, zrealizowane przez Stanisława Zajączkowskiego, spektakle. Jeden z nich był adaptacją tekstu zatytułowanego „Człowiek, który wiedział, jak to się robi”.

więcej »

Z filmu wyjęte: Nurkujący kopytny
Jarosław Loretz

13 V 2024

Czy nikt z Was nie marzył, żeby popływać sobie pod wodą wraz z ulubionym koniem? Nie? To dziwne…

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Wehrmacht kontra SS
Sebastian Chosiński

7 V 2024

Powie ktoś, że oparta na prozie słowackiego pisarza Juraja Váha „Noc w Klostertal” byłaby ciekawsza, gdyby nie pojawiający się na finał wątek propagandowy. Tyle że nie pobrzmiewa on wcale fałszywą nutą. Gdyby przyjąć założenie, że cała ta historia wydarzyła się naprawdę, byłby nawet całkiem realistyczny. W każdym razie nie zmienia to faktu, że spektakl Tadeusza Aleksandrowicza ogląda się znakomicie nawet pięćdziesiąt pięć lat po premierze.

więcej »

Polecamy

Nurkujący kopytny

Z filmu wyjęte:

Nurkujący kopytny
— Jarosław Loretz

Latająca rybka
— Jarosław Loretz

Android starszej daty
— Jarosław Loretz

Knajpa na szybciutko
— Jarosław Loretz

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Tegoż autora

Więcej wszystkiego co błyszczy, buczy i wybucha?
— Miłosz Cybowski, Jakub Gałka, Wojciech Gołąbowski, Adam Kordaś, Michał Kubalski, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski

Nieprawdziwi detektywi
— Jakub Gałka

O tych, co z kosmosu
— Paweł Ciołkiewicz, Jakub Gałka, Jacek Jaciubek, Adam Kordaś, Michał Kubalski, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

Wszyscy za jednego
— Jakub Gałka

Pacjent zmarł, po czym wstał jako zombie
— Adam Kordaś, Michał Kubalski, Jakub Gałka, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Jarosław Robak, Beatrycze Nowicka, Łukasz Bodurka

Przygody drugoplanowe
— Jakub Gałka

Ranking, który spadł na Ziemię
— Sebastian Chosiński, Artur Chruściel, Jakub Gałka, Jacek Jaciubek, Michał Kubalski, Jarosław Loretz, Konrad Wągrowski, Kamil Witek

Ludzie jak krewetki
— Jakub Gałka

Katana zamiast pazurów
— Jakub Gałka

Trzy siostry Thorgala
— Jakub Gałka

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.