Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 6 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Po komiks marsz: Kwiecień 2017

Esensja.pl
Esensja.pl
1 2 »
Komiksowy kwiecień zapowiada się naprawdę bogato. Będzie dużo pozycji superbohaterskich, my staraliśmy się przygotować bardziej zrównoważone gatunkowo zestawienie.

Esensja Komiks

Po komiks marsz: Kwiecień 2017

Komiksowy kwiecień zapowiada się naprawdę bogato. Będzie dużo pozycji superbohaterskich, my staraliśmy się przygotować bardziej zrównoważone gatunkowo zestawienie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Niezwykła podróż” to komiks współczesny, ale – jak inne komiksy Wydawnictwa Kurc – utrzymany w duchu wspaniałych, klasycznych opowieści przygodowych. Jest to niezwykle urokliwa historia zainspirowana twórczością Juliusza Verne′a oraz steampunkiem, okraszona niesłychanymi technicznymi wynalazkami, przygodą oraz oczywiście tajemnicą. Wielka Brytania, rok 1927. Noemie i Emilien, kuzyni pochodzący z bogatej rodziny, spędzili prawie całe dzieciństwo w szkole z internatem. Z czasem przywykli do niezależnego życia z dala od szczęku wojny. Genialne dzieci stworzyły sobie własny świat w domku na drzewie, swoistej cichej przystani, gdzie eksperymentują ze wszelkiego rodzaju wynalazkami. Jakież jest ich zaskoczenie, kiedy pewnego dnia wiodący awanturnicze życie rodzice Noemie wracają do rodzinnej rezydencji i wysyłają po dzieci służącego! Miejsce jest urzekające, z czym obydwoje się zgadzają. Znajduje się w nim pełno pomieszczeń wypełnionych wynalazkami ojca Emiliena, który gdzieś tajemniczo zaginął!
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Życie nie oszczędza leworęcznego, niebieskookiego rewolwerowca. I bardzo dobrze, ponieważ dzięki temu otrzymaliśmy jedną z najbardziej emocjonujących westernowych serii. „Bez litości” to trzynasty – i wcale nie pechowy – album serii, który na Zachodzie ukazał się już prawie dwadzieścia lat temu. Tym razem Durango rusza w pościg za niebezpiecznymi rabusiami, po raz kolejny narażając swoją głowę. Żartów nie ma, bo na jego drodze staje psychopatyczny Louie Holedigger. Na dodatek przekorny los sprawia, że i na głównego bohatera serii Yves′a Swolfsa pada cień podejrzenia. A że Durango miewał już wcześniej konflikty z prawem – jego położenie staje się niewesołe.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Komiks historyczny z elementami fantasy. Powinien przypaść do gustu zwłaszcza wielbicielom Bliskiego Wschodu w starożytności. Armia Hetytów najeżdża na państwo Urartu. W tej sytuacji zamieszkujący jego obszar koczownicze plemiona scytyjskie postanawiają odnowić stare przymierze zwane Hordą Żywych. Niebawem do obozu Scytów przybywa wysłanniczka królestwa Babilonii, które także jest zainteresowane sojuszem. Jej rola jest jednak niejasna. W efekcie nie wiadomo, jaką decyzję podejmą tajemniczy kapłani, podający się za ostatnich ocalałych z zatopionej Atlantydy. Wszak wróg czai się wszędzie, nawet we własnym obozie. Mimo walorów edukacyjnych, należy pamiętać, że „Podboje” to seria komiksowa przeznaczona tylko dla dorosłego czytelnika.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Twórcy „Thorgala” – zarówno głównej serii, jak i spin-offów – nie dają o sobie zapomnieć. Tym razem dostajemy do rąk siódmy odcinek opowieści o Louve, córce przybysza z gwiazd. Dziewczyna przeżywa przygody nie mniej emocjonujące od swego ojca i starszego brata Jolana, możemy być więc pewni, że i tym razem scenarzysta Yann postawił przed nią niejedną przeszkodę do pokonania. Co nieco podpowiada tytuł albumu. Nidhogg (w dosłownym tłumaczeniu oznacza to Kąsający Lęk) to w mitologii skandynawskiej skrzydlaty wąż lub smok, podgryzający korzenie Yggdrasilu i wysysający krew z ciał zmarłych. Brzmi interesująco, prawda?
WASZ EKSTRAKT:
80,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
François Bourgeon polskim czytelnikom znany jest, jak dotąd, głównie jako autor komiksów historycznych – „Towarzyszy zmierzchu” i „Pasażerów wiatru”. Pewnym zaskoczeniem może być więc fakt, że w serii „Cyann” wszedł na poletko nie tyle obce – science fiction. Tytuł to imię bohaterki, która opuściwszy spustoszoną przez purpurową gorączkę planetę Olh, zaczyna podróż po Wszechświecie. Jest to możliwe dzięki nabytej przez Cyann możliwości błyskawicznego poruszania się od jednego ciała niebieskiego do drugiego. Tam, gdzie trafia, musi rozwikływać tajemnice, nie zapominając też o tym, by wrócić na swą rodzinną planetę. Album zawiera trzeci i czwarty tom cyklu, które oryginalnie wydane zostały w latach 2005 i 2007.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kolejna gratka dla sentymentalnych fanów klasycznych komiksów. W pięćdziesiątą rocznicę swojego debiutu, 18 kwietnia 2017 roku, ukaże się pierwszy tom wydania zbiorczego serii „Bernard Prince”. Ta słynna sensacyjno-przygodowa seria komiksów autorstwa dwóch belgijskich twórców: Grega (scenariusz) i Hermanna (rysunki), będzie drugim po „Comanche” ich wspólnym dziełem ukazującym się na polskim rynku. Tytułowemu bohaterowi towarzyszą szyper Barney Jordan oraz Djinn, mały, hinduski sierota. Na pokładzie „Kormorana” płyną ku ryzykownym przygodom, napotykają szereg kłopotów oraz zabierają nas na wyprawę ku egzotycznym miejscom. Przemierzają otwarte morza, tajemnicze brzegi i dalekie kraje, gdzie – ku uciesze czytelnika – czyhają na nich różnorodne zagrożenia. Seria zostanie wydana w trzech opasłych, liczących około 250 stron, tomach zbiorczych.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Komiksu przedstawiać nie trzeba ale o kolejnej dacie premiery wspomnieć należy. Trzymamy kciuki aby to był już ostatni termin.
Piąta część serii „Superman | Batman” ukazuje się u nas dziesięć lat po premierze amerykańskiej. Jest ona o tyle interesująca, że prezentuje dwie ikoniczne postaci z uniwersum DC Comics jako (super)bohaterów, których łączy nadzwyczaj szorstka przyjaźń. Owszem, gdy trzeba stają po tej samej stronie, ale bywa i tak, że ze sobą rywalizują. W tomie „Wrogowie pośród nas” tym, który potrzebuje pomocy jest Mroczny Rycerz. Batman zostaje zaatakowany przez jednego ze swych najstarszych i najpotężniejszych sojuszników, Marsjańskiego Łowcę Ludzi; aby odeprzeć niespodziewany atak, udaje się po pomoc do Supermana. Wkrótce wraz z Człowiekiem ze Stali muszą stoczyć śmiertelną walkę z istotami pochodzącymi z innych światów. Szaleństwo zatacza coraz szersze kręgi. Ba! Człowiek-Nietoperz nie może ufać nawet Supermanowi. A to wcale nie jest komfortowa sytuacja, gdy podejrzewasz, że nóż w plecy może wbić ci przyjaciel (choćby i „szorstki”).
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Seria „Wieczny Batman” doczekała się już finiszu. Ale nie ma co rozpaczać, ponieważ siłą rozpędu Egmont przystąpił do wydawania jej bezpośredniej kontynuacji – „Wiecznego Batmana i Robina”. W oryginale ukazało się dwadzieścia sześć zeszytów, które następnie zebrane zostały w jednym obszernym woluminie. W Polsce – jako że Egmont zapowiada na kwiecień tom pierwszy – należy się spodziewać podzielenia tej opowieści na dwa „cegły” w twardej oprawie. O czym traktuje fabuła? Wiele da się wywnioskować już z samego tytułu, który sugeruje, że postacią równie istotną co Mroczny Rycerze, będzie tutaj jego młody pomocnik Robin (w tym przypadku chodzi o Dicka Graysona). W każdym razie jest szansa, że poznamy wiele tajemnic z dramatycznej przeszłości adoptowanego syna Bruce′a Wayne′a. Jeśli cykl ten okaże się tak samo interesujący, jak poprzedzający go „Wieczny Batman” – będzie kolejny murowany hit na polskim rynku komiksowym.
1 2 »

Komentarze

12 IV 2017   02:27:20

"Thorgal-Louve":
"Co nieco podpowiada tytuł albumu. Nidhogg (w dosłownym tłumaczeniu oznacza to Kąsający Lęk) to w mitologii skandynawskiej skrzydlaty wąż lub smok, podgryzający korzenie Yggdrasilu i wysysający krew z ciał zmarłych.Brzmi interesująco, prawda?"
Tak. A szczególnie zainteresował mnie fakt, że ktoś "zapowiadający" Thorgala nie ma pojęcia, kim jest w komiksie Nidhogg i jak skończył w "Strażniczce Kluczy".

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niedzielny krytyk komiksów: Śrubełek? Głowadzik?
Marcin Osuch

28 IV 2024

Każdy smok ma swój słaby punkt ukryty pod którąś z łusek. Tak było ze Smaugiem z „Hobbita”, tak było też ze smokiem z przygód Jonki, Jonka i Kleksa. A że w przypadku tego drugiego chodziło o wentyl do pompki? Na tym polegał urok komiksów Szarloty Pawel.

więcej »

Niekoniecznie jasno pisane: Jedenaście lat Sodomy
Marcin Knyszyński

21 IV 2024

Większość komiksów Alejandro Jodorowsky’ego to całkowita fikcja i niczym nieskrępowana, rozbuchana fantastyka. Tym razem jednak zajmiemy się jednym z jego komiksów historycznych albo może „historycznych” – fabuła czteroczęściowej serii „Borgia” oparta jest bowiem na faktycznych postaciach i wydarzeniach, ale potraktowanych z dość dużą dezynwolturą.

więcej »

Komiksowe Top 10: Marzec 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

17 IV 2024

W 24 zestawieniu najlepiej sprzedających się komiksów, opracowanym we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu, czas się cofnął. Na liście znalazły się bowiem całkiem nowe przygody pewnych walecznych wojów z Mirmiłowa i ich smoka… Ale, o dziwo, nie na pierwszym miejscu.

więcej »

Polecamy

Jedenaście lat Sodomy

Niekoniecznie jasno pisane:

Jedenaście lat Sodomy
— Marcin Knyszyński

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Inne recenzje

Staruszek Frank
— Marcin Knyszyński

Matko! Trzymaj się od nich z daleka
— Sebastian Chosiński

15 najlepszych komiksów 2017 roku
— Esensja Komiks

Esensja czyta dymki: Luty 2018
— Marcin Mroziuk, Marcin Osuch

Najlepsze komiksy 2017 roku - nominacje
— Esensja Komiks

Prezenty świąteczne 2017: Komiksy
— Esensja Komiks

Pasożytom mówimy zdecydowane nie!
— Paweł Ciołkiewicz

Bogowie też popełniają błędy. I starają się je naprawiać…
— Sebastian Chosiński

Zrodziło go Piekło
— Sebastian Chosiński

Piaskiem w oczy
— Sebastian Chosiński

Z tego cyklu

Kwiecień 2024
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Marzec 2024
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Luty 2024
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Styczeń 2024
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Grudzień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Listopad 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Październik 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Wrzesień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Sierpień 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Lipiec 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Tegoż twórcy

Hola, hola, panie Straczynski!
— Marcin Knyszyński

Miasto grzechu i występku
— Sebastian Chosiński

Konflikt pokoleń
— Sebastian Chosiński

Po co jest magia?
— Marcin Knyszyński

Trend wznoszący
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Demony i halucynogenne grzybki
— Sebastian Chosiński

Krótko o komiksach: Coś tu nie wyszło
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Spisek i agentka Pinkertona
— Sebastian Chosiński

Gdy zalewa nas żółć
— Marcin Knyszyński

Gwiazda wyrwana z galaktyki
— Sebastian Chosiński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.