Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 1 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
80,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do księgarni marsz: Maj 2011

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2 3
WZNOWIENIA:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Philip K. Dick
‹Ubik›
Kolekcjonerska edycja dzieł Dicka, w twardej, jednolitej oprawie, ilustrowana przez Wojtka Siudmaka i z kilkoma słowami od Łukasza Orbitowskiego. Marzenie każdego fantasty? W sumie tak, byleby tylko nie okazało się marzeniem ściętej głowy – pierwsza książka z serii, „Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach”, miała się ukazać już rok temu (patrz sekcja „Spadkowicze”), by w końcu ukazać się w maju 2011, równocześnie z „Ubikiem” (oczywiście, jeśli nic się nie zmieni…) Samej książki chyba nikomu przedstawiać ani specjalnie polecać nie trzeba – to absolutna klasyka gatunku, powieść traktująca temat życia w nierealnym świecie w sposób wyjątkowo „zakręcony” i sugestywny nawet jak na Dicka. Warto przypomnieć sobie „Ubika” zwłaszcza po premierze „Incepcji”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kira Gałczyńska
‹Zielony Konstanty›
Że Gałczyński wielkim poetą był nie powinno być żadnych wątpliwości. Choć w swojej twórczości zajmował się całkiem przyziemnymi sprawami i szydził z międzywojennej i powojennej Polski, nie stronił też od lirycznej zadumy nad światem oraz wierszy całkiem poważnych (ze słynną „Pieśnią o żołnierzach z Westerplatte” na czele). Kim był „Zielony Konstanty”, twórca „Teatrzyku Zielona Gęś”, autor wielu zabawnych i zaskakująco aktualnych wierszy? W biografi swojego ojca Kira Gałczyńska stara się odpowiedzieć na to pytanie w sposób ciekawy i nowatorski, z użyciem wielu niepublikowanych materiałów. Dla wielbicieli poety – pozycja obowiązkowa.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
J.D. Gilman, John Clive
‹KG 200. Bezimienny oddział Luftwaffe›
Polskie wydanie historycznej powieści sensacyjnej z lat 70. ubiegłego wieku. Książka Gilmana i Clive’a opowiada historię tajemniczego oddziału KG 200 (skrót od Kampfgeschwader 200), sekcji Luftwaffe specjalizującej się w wykonywaniu dalekich lotów zwiadowczych, testowaniu nowych modeli samolotów oraz wykorzystywaniu maszyn nieprzyjaciela. Prawda historyczna w „KG 200” została potraktowana z odpowiednim dystansem i służy jedynie za doskonałe tło dla dramatycznego thrillera, który, według słów wydawcy, „cieszy się powszechną opinią dzieła znakomitego w swoim gatunku”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Sara Gruen
‹Woda dla słoni›
Liczący ponad 90 lat Jacob Jankowski wspomina swoje życie, które spędził jako weterynarz w wędrownym cyrku. Spotyka tam ludzi, którzy wywarli na niego duży wpływ. Nie omijają go miłosne komplikacje i bolesna konfrontacja marzeń z rzeczywistością. Autorka Sara Gruen zagląda za kulisy cyrku, opisując interesujące szczegóły z codziennego życia pracujących tam ludzi i zwierząt. „Woda dla słoni” to opowieść o tym, jak dużą rolę grają w naszym życiu emocje, poczucie moralności i własnej godności. Ciekawostką jest w książce słonica Rosie, która rozumie polecenia treserów tylko… po polsku. Książka niedawno doczekała się ekranizacji.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Marek Krajewski
‹Koniec świata w Breslau›
Polecaliśmy już „Liczby Charona”, warto więc może też odświeżyć sobie i „Koniec świata w Breslau” choćby po to, żeby porównać obie książki i samemu rozstrzygnąć kwestię: czy ciekawszym bohaterem jest Eberhard Mock, czy może Edward Popielski? Czy Lwów wypada bardziej interesująco niż Wrocław, czy może odwrotnie? Nie podejmujemy się dać odpowiedzi, my jedynie książki Marka Krajewskiego polecamy sympatykom kryminałów pod rozwagę.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Zadie Smith
‹O pięknie›
Książka uznana przez nas za jedną z 50 wyjątkowo wartych uwagi w minionej dekadzie – to chyba wystarczy już na rekomendację wznowienia. Pisaliśmy o niej: „O pięknie” jest powieścią niewątpliwie wartą przeczytania, to historia w pewnym sensie niezwykle optymistyczna, pełna przestróg dla człowieka i miłości do niego. Dzięki błyskotliwemu stylowi, niezwykłej umiejętności mieszania patosu z humorem, Zadie Smith opowiada historię tragiczną i pouczającą w sposób lekki i daleki od nachalności. Bohaterowie powieści pozostają w pamięci czytelnika na długo po odłożeniu książki. Każda z tych postaci ma coś z nas samych, a przecież niezwykle przyjemnie jest czytać o sobie.”
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Mariusz Szczygieł
‹Niedziela, która zdarzyła się w środę›
Zbiór reportaży uznanego dziennikarza z okresu, w którym – jak sam mówi – „uwielbiał pisać o Polsce, kiedy nie prowadził jeszcze talk-show w telewizji i kiedy nie miał pojęcia, że pojedzie w jakimkolwiek celu do Czech”. W książce dużo klimatu lat ’90 – discopolowe piosenki czy budowa bazyliki w Licheniu. Przede wszystkim jednak Szczygieł opowiada o ludziach, którzy musieli sobie poradzić po upadku komuny. „Niedziela, która zdarzyła się w środę” zawiera też zdjęcia Witolda Krassowskiego z lat po transformacji. Wszystko razem – teksty i fotografie – będą interesującym świadectwem tamtych czasów. Odświeżeniem pamięci, może zobaczeniem tego, czego wcześniej nie dostrzegaliśmy.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kurt Vonnegut
‹Rzeźnia numer pięć›
Może nie najlepsza (zdania są podzielone), ale z pewnością najsłynniejsza powieść Kurta Vonneguta. „Rzeźnia numer 5” to spojrzenie z dystansu na najdramatyczniejsze wydarzenie w życiu autora – bombardowanie Drezna w 1945 roku, gdy Vonnegut przebywał tam jako jeniec wojenny. Ów nalot zdeterminował późniejszą twórczość pisarza, choć dopiero właśnie w „Rzeźni” zyskał tak bezpośrednie i szczere ujęcie. Wielowątkowa, złożona powieść, z przenikającymi się opowieścią realistyczną i fantastyczną stała się jedną z najsłynniejszych i najbardziej przejmujących wyrazów literackiego pacyfizmu.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Peter Watts
‹Ślepowidzenie›
Wznowienie, tym razem w oprawie broszurowej, najpopularniejszej pozycji z serii „Uczta wyobraźni”, powieści, która z jednej strony imponuje rozmachem autorskiej wizji, oryginalnością i odwagą, a z drugiej usatysfakcjonować potrafi najbardziej wybrednego wielbiciela hard SF. Lista nominacji, nagród i wyróżnień, jakie „Ślepowidzenie” zdobyło byłaby prawdopodobnie większa niż miejsce przeznaczone na nasze polecanki. Nominacja do nagrody Hugo, Nebula, u nas w Polsce Sfinks, a już zupełnie lokalnie, w Esensji, ósme miejsce w plebiscycie na najlepszą książkę minionej dekady. Wystarczy, prawda?
SPADKOWICZE:
Na maj przesunęły się premiery następujących książek:
koniec
« 1 2 3
1 maja 2011

Komentarze

01 V 2011   17:07:29

Jedna uwaga odnośnie opisu książki "Kariery oficerów (...) " Rządy sanacji nazywane były dyktaturą pułkowników, nie poruczników, proponuję poprawić :)

02 V 2011   10:28:27

"W północ się odzieję" to czwarty a nie trzeci tom przygód Tiffany (wcześniejsze to - "Wolni Ciutludzie", "Kapelusz pełen nieba" i "Zimistrz").

03 V 2011   16:01:21

W "Fortyfikacjach Trzeciej Rzeszy" powinno być "Zatoka Fińska" a nie "Zatoka Finlandzka" :)

03 V 2011   20:23:10

Słaby miesiąc. BTW, słyszeliście, że księgarze chcą wprowadzić ceny minimalne na książki?

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/333610,sprzedawcy-chca-cen-minimalnych-na-ksiazki.html

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Okładka <i>Amazing Stories Quarterly</i> z wiosny 1929 r. to portret jednego z Małogłowych.<br/>© wikipedia

Stare wspaniałe światy: Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
Andreas „Zoltar” Boegner

11 IV 2024

Czy „Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxleya, powieść, której tytuł wykorzystałem dla stworzenia nazwy niniejszego cyklu, oraz ikoniczna „1984” George’a Orwella bazują po części na pomysłach z „After 12.000 Years”, jednej z pierwszych amerykańskich antyutopii?

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (24)
Andreas „Zoltar” Boegner

7 IV 2024

Kontynuując omawianie książek SF roku 2021, przedstawiam tym razem thriller wyróżniony najważniejszą nagrodą niemieckojęzycznego fandomu. Dla kontrastu przeciwstawiam mu wydawnictwo jednego z mniej doświadczonych autorów, którego pierwsza powieść pojawiła się na rynku przed zaledwie dwu laty.

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (23)
Andreas „Zoltar” Boegner

14 III 2024

Science fiction bliskiego zasięgu to popularna odmiana gatunku, łącząca zazwyczaj fantastykę z elementami powieści sensacyjnej lub kryminalnej. W poniższych przykładach chodzi o walkę ze skutkami zmian klimatycznych oraz o demontaż demokracji poprzez manipulacje opinią publiczną – w Niemczech to ostatnio gorąco dyskutowane tematy.

więcej »

Polecamy

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie

Stare wspaniałe światy:

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza wojna... czasowa
— Andreas „Zoltar” Boegner

Wszyscy jesteśmy „numerem jeden”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Krótka druga wiosna „romansu naukowego”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Jak przewidziałem drugą wojnę światową
— Andreas „Zoltar” Boegner

Cyborg, czyli mózg w maszynie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Narodziny superbohatera
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza historia przyszłości
— Andreas „Zoltar” Boegner

Zobacz też

Inne recenzje

Pizza za 136 tysięcy złotych
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Przeczytaj to jeszcze raz: Policjant w trakcie przejść
— Sebastian Chosiński

Na rubieżach rzeczywistości: Myślę, ale czy jestem?
— Marcin Knyszyński

Okiem biologa
— Beatrycze Nowicka

Esensja czyta: Lipiec 2013
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Jarosław Loretz, Daniel Markiewicz, Paweł Micnas, Beatrycze Nowicka, Agnieszka Szady, Konrad Wągrowski

Do księgarni marsz: Lipiec 2013
— Esensja

Panie Stanisławie, Mrogi Drożku!
— Marcin T.P. Łuczyński

Lista Przebojów Książkowych: Notowanie XXII – czerwiec 2012
— Esensja

Lista Przebojów Książkowych: Propozycje – czerwiec 2012
— Esensja

Lista Przebojów Książkowych: Notowanie XXI – maj 2012
— Esensja

Z tego cyklu

Listopad 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Październik 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Wrzesień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Joanna Słupek

Sierpień 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Lipiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Czerwiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch

Maj 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek, Konrad Wągrowski

Kwiecień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Grudzień 2021 – marzec 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Listopad 2021
— Miłosz Cybowski, Sławomir Grabowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.