Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 1 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
80,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do księgarni marsz: Maj 2011

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2 3 »
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Marek Krajewski
‹Liczby Charona›
Co prawda od czasu do czasu słychać głosy malkontentów, którzy twierdzą, że Edward Popielski sprawia wrażenie słabszej kopii Eberharda Mocka, nie zmienia to jednak faktu, że Krajewski nadal jest najbardziej znanym polskim pisarzem kryminałów, zaś każda jego nowa książka z miejsca staje się wydarzeniem. A wygląda na to, że „Liczbach Charona” dostaniemy wszystko to, co w prozie wrocławskiego autora lubimy – będą więc i brutalne morderstwa i przedwojenny klimat a także policjant o niekonwencjonalnych metodach, który bezustannie pakuje się w kłopoty. Tym razem będziemy mieli okazję poznać młodszego Popielskiego, akcja bowiem przeniesie nas wstecz, aż do roku 1929 – ten zabieg pozwala wierzyć, że Krajewski jeszcze przez jakiś czas nie zamierza z nowym bohaterem się rozstawać, co dla miłośników cyklu niewątpliwie jest dobrą wiadomością.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Bartosz Kruszyński
‹Kariery oficerów. Wojsko i awans społeczny w II Rzeczypospolitej›
Czym byłoby niezapomniane dwudziestolecie międzywojenne w Polsce bez dumnych oficerów w lśniących mundurach? Wiele sławnych postaci z tamtego okresu, od Piłsudskiego poczynając, na Wieniawie-Długoszowskim kończąc, miało za sobą kariery w wojsku. Nie bez powodu przeciwnicy Sanacji nazywali rządy Piłsudskiego „dyktaturą poruczników”. Kruszyński w swojej książce stara się przybliżyć czytelnikowi rolę, jaką wojskowi odgrywali z społeczeństwie polskiego międzywojnia, a także jaką drogę oni sami musieli przejść, by swoją pozycję zdobyć. Nie każdy w końcu był Marszałkiem.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jay Lake
‹Próba kwiatów›
New weird pasjami uwielbia miasta: mieliśmy już Ambergris i Punktown, Nowe Crobuzon i Ashamoil. Teraz przyszła pora na Nieprzemijające Miasto, które dni chwały ma już za sobą. To miejsce, w którym lęk budzą dawno uśpieni bogowie i gdzie spotkać można zdeformowane karły. Brzmi wystarczająco intrygująco? Jeśli nie, dodać możemy, że powieści Jaya Lake’a porównuje się do twórczości Chiny Miéville’a, K.J. Bishop i Jeffa VanderMeera, sam zaś autor jest laureatem nagrody imienia Johna W. Campbella. Spodziewamy się więc fantastyki znakomitej, niepokornej i niepokojącej a nawet – jak zapewnia wydawca – dekadenckiej.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Henning Mankell
‹Powrót nauczyciela tańca›
Nowy Mankell! Bez Wallandera! Wciąż kryminał! Z nowym bohaterem! Tym razem śledztwo w sprawie zbrodni prowadzą komisarze Giuseppe Larsson i Stefan Lindman (ten ostatni boryka się z chorobą nowotworową, co świadczy, że – jak przystało na skandynawski kryminał – książka będzie lekka i pogodna), ale mroczne tematy znane z dotychczasowej twórczości nie znikną. Ponieważ uważamy, że o klasie dzieła decyduje jednak autor, nie bohater, nie spodziewamy się słabszej powieści niż w dotychczasowym cyklu z Kurtem Wallanderem w roli głównej.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Sławomir Mrożek, Stanisław Lem
‹Listy›
Wiedzieliście, że Stanisław Lem i Sławomir Mrożek pisywali do siebie listy? No to już wiecie. Dwie wybitne osobowości, dwóch wielkich twórców XX stulecia w Polsce, dwóch naszych autorów eksportowych, dwóch niekwestionowanych geniuszów, a jednocześnie dwóch twórców o bardzo różnych zainteresowaniach – czy to może być nieciekawe?
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Andrzej Pepłoński
‹Wojna o tajemnice. W tajnej służbie Drugiej Rzeczypospolitej 1918-1944›
O służbach specjalnych pisze się zazwyczaj albo mało, albo wcale, a ich tajemnice należą do najpilniej strzeżonych. Książka Pepłońskiego przybliża nam temat wywiadu polskiego w okresie Drugiej Rzeczypospolitej. Od pierwszych dni niepodległości, gdy nie tylko aparat państwowy, ale też służby specjalne, musiały zostać stworzone od zera, przez burzliwe lata 20. i 30., kiedy zagrożenie ze strony III Rzeszy i ZSRR rosło praktycznie z dnia na dzień, aż po niebezpieczeństwa drugiej wojny światowej. Ta wyjątkowa epopeja polskiego wywiadu z pewnością zainteresuje nie tylko historyków i miłośników tego okresu.
WASZ EKSTRAKT:
80,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Terry Pratchett
‹W północ się odzieję›
Czwarty tom podcyklu „Świata Dysku”, opowiadającego o dorastaniu Tiffany Obolałej – młodej czarownicy. Choć niektórzy w redakcji już książkę czytali, nie bedziemy zdradzać szczegółów fabuły – na zachętę podpowiemy tylko, że Tiffany odwiedzi Ankh-Morpork, gdzie spotka się między innymi z samym komendantem Vimesem.
Warto też zaznaczyć że z chwilą wydania tej powieści będziemy z książkami Terry’ego Pratchetta na bieżąco – aż do 13 października, kiedy to zapowiadana jest premiera „Snuff”, której głównym bohaterem będzie Samuel Vimes.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Yrsa Sigurðardóttir
‹Spójrz na mnie›
Kolejna książka islandzkiej autorki o jakże łatwym do zapamiętania nazwisku Yrsa Sigurðardóttir z bohaterką – prawniczką o jakże łatwym do zapamiętania nazwisku Thora Gudmundsdottir. Wcześniejsza – „W proch się obrócisz” – bardzo nam się podobała i mamy nadzieję, że „Spójrz na mnie” również będzie udaną lekturą. Zaintrygowały nas zwłaszcza zapowiedzi, że kryminał ma być wzbogacony o solidny wątek horrorowy.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Dmitrij Strelnikoff
‹Złote ryby›
Kolejne dzieło znanego dobrze w Polsce (i tu zamieszkałego) rosyjskiego dziennikarza i pisarza. Wydawca pisze o książce: „Miłość, wojna, przyjaźń, zdrada, metafizyka i lekcja pokory wobec życia – w „Złotych rybach” wątki sensacyjne splatają się z wątkami historycznymi, psychologicznymi i filozoficznymi”. Ciekawe.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Adam Zamoyski
‹Polska›
Historia Polski przedstawiona z perspektywy angielskiego badacza o polskich korzeniach, cenionego szczególnie za książki poświęcone dziejom Napoleona („1812. Napoleon’s Fatal March on Moscow” oraz „The Fall of Napoleon and the Congress of Vienna”, wydana w Polsce pod tytułem „1815. Upadek Napoleona i Kongres Wiedeński”). Książka Zamoyskiego stanowi wyczerpujące, naukowe i przede wszystkim przystępne dzieło, które zostało docenione przez wielu zachodnich krytyków i historyków. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy poszukują świeżego i odmiennego podejścia do dziejów naszego kraju.
« 1 2 3 »

Komentarze

01 V 2011   17:07:29

Jedna uwaga odnośnie opisu książki "Kariery oficerów (...) " Rządy sanacji nazywane były dyktaturą pułkowników, nie poruczników, proponuję poprawić :)

02 V 2011   10:28:27

"W północ się odzieję" to czwarty a nie trzeci tom przygód Tiffany (wcześniejsze to - "Wolni Ciutludzie", "Kapelusz pełen nieba" i "Zimistrz").

03 V 2011   16:01:21

W "Fortyfikacjach Trzeciej Rzeszy" powinno być "Zatoka Fińska" a nie "Zatoka Finlandzka" :)

03 V 2011   20:23:10

Słaby miesiąc. BTW, słyszeliście, że księgarze chcą wprowadzić ceny minimalne na książki?

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/333610,sprzedawcy-chca-cen-minimalnych-na-ksiazki.html

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Okładka <i>Amazing Stories Quarterly</i> z wiosny 1929 r. to portret jednego z Małogłowych.<br/>© wikipedia

Stare wspaniałe światy: Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
Andreas „Zoltar” Boegner

11 IV 2024

Czy „Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxleya, powieść, której tytuł wykorzystałem dla stworzenia nazwy niniejszego cyklu, oraz ikoniczna „1984” George’a Orwella bazują po części na pomysłach z „After 12.000 Years”, jednej z pierwszych amerykańskich antyutopii?

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (24)
Andreas „Zoltar” Boegner

7 IV 2024

Kontynuując omawianie książek SF roku 2021, przedstawiam tym razem thriller wyróżniony najważniejszą nagrodą niemieckojęzycznego fandomu. Dla kontrastu przeciwstawiam mu wydawnictwo jednego z mniej doświadczonych autorów, którego pierwsza powieść pojawiła się na rynku przed zaledwie dwu laty.

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (23)
Andreas „Zoltar” Boegner

14 III 2024

Science fiction bliskiego zasięgu to popularna odmiana gatunku, łącząca zazwyczaj fantastykę z elementami powieści sensacyjnej lub kryminalnej. W poniższych przykładach chodzi o walkę ze skutkami zmian klimatycznych oraz o demontaż demokracji poprzez manipulacje opinią publiczną – w Niemczech to ostatnio gorąco dyskutowane tematy.

więcej »

Polecamy

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie

Stare wspaniałe światy:

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza wojna... czasowa
— Andreas „Zoltar” Boegner

Wszyscy jesteśmy „numerem jeden”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Krótka druga wiosna „romansu naukowego”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Jak przewidziałem drugą wojnę światową
— Andreas „Zoltar” Boegner

Cyborg, czyli mózg w maszynie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Narodziny superbohatera
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza historia przyszłości
— Andreas „Zoltar” Boegner

Zobacz też

Inne recenzje

Pizza za 136 tysięcy złotych
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Przeczytaj to jeszcze raz: Policjant w trakcie przejść
— Sebastian Chosiński

Na rubieżach rzeczywistości: Myślę, ale czy jestem?
— Marcin Knyszyński

Okiem biologa
— Beatrycze Nowicka

Esensja czyta: Lipiec 2013
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Jarosław Loretz, Daniel Markiewicz, Paweł Micnas, Beatrycze Nowicka, Agnieszka Szady, Konrad Wągrowski

Do księgarni marsz: Lipiec 2013
— Esensja

Panie Stanisławie, Mrogi Drożku!
— Marcin T.P. Łuczyński

Lista Przebojów Książkowych: Notowanie XXII – czerwiec 2012
— Esensja

Lista Przebojów Książkowych: Propozycje – czerwiec 2012
— Esensja

Lista Przebojów Książkowych: Notowanie XXI – maj 2012
— Esensja

Z tego cyklu

Listopad 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Październik 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Wrzesień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Joanna Słupek

Sierpień 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Lipiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Czerwiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch

Maj 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek, Konrad Wągrowski

Kwiecień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Grudzień 2021 – marzec 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Listopad 2021
— Miłosz Cybowski, Sławomir Grabowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.