Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 6 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do księgarni marsz: Marzec 2013

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2
WASZ EKSTRAKT:
90,0 (0,0) % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Pierwszy tom „Przedksiężycowych” zdobył Nagrodę Zajdla i Złote Wyróżnienie Nagrody Żuławskiego. Po czterech latach chyba w końcu doczekamy się kontynuacji opowieści o Lunapolis – zagadkowym mieście, w którym sztuka jest najcenniejszym dobrem (nawet jeśli tą sztuką jest morderstwo), o mieście, który w kolejnych Skokach zostawia za sobą tych, którzy niegodni są osiągnięcia celu – przy czym celu nikt nie zna, podobnie jak kryteriów, którymi kierują się tytułowi Przedksiężycowi wybierając tych, którzy przejdą kolejny Skok. Pierwszy tom z pewnością zadał wiele pytań – czy tom drugi udzieli odpowiedzi chociać część z nich przekonamy się już wkrótce.
WASZ EKSTRAKT:
80,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jan Morawski powraca! Bohater „Zbrodni w błękicie” znów prowadzi śledztwo wśród wielkopolskiej szlachty, lecz tym razem zamiast trzaskającego mrozu i śniegowych zasp mamy będą mu towarzyszyły nieco milsze okoliczności przyrody, gdyż akcja ksiażki dzieje się w lipcu 1900 roku. Mamy nadzieję na satysfakcjonującą zagadkę kryminalną oczywiście urozmaiconą opisami kuchni z epoki i już szykujemy zakąski niezbędne podczas lektury.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nowy Henning Mankell! To oczywiście chyba wystarczający komentarz. Tym razem bez Wallandera i bez jego córki, za to ze spiskiem – jak można podejrzewać z opisu wydawcy – firm farmaceutycznych w tle. Na pewno warto. Tylko właściwie dlaczego „Mózg Kennedy’ego"? Czyżby Mankell odkrył coś, o czym pojęcia nie miała komisja Warrena? Podejrzewamy jednak, że tytuł będzie jakąś przenośnią…
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Dziewiąty tom serii o dziennikarce Annice Bengtzon – dla tych, którzy wiedzą o co chodzi, będzie to wystarczająca zachęta, ci, którzy nie wiedzą, powinni sięgnąć oczywiście po tom pierwszy. W dziewiątym tomie mamy morderstwo w śniegu i porwanie w słońcu, możemy więc oczekiwać klasycznych wątków skandynawskiego kryminału.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Marcin Mortka powraca na morza w opowieści o niepokornym kapitanie Doggsie. Tajemnicza wyprawa, potencjalnie barwny bohater i znany z innych książek tego autora lekki styl dają nadzieję na przyzwoitą fantastykę przygodową.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Filmidła” to zbiór recenzji filmowych napisanych przez Agnieszkę Osiecką w latach 1956-1960 (a teraz trzeba przewertować stare roczniki „Filmu” i sprawdzić, jakie obrazy gościły wówczas na naszych ekranach). Osiecka to urodzona gawędziarka, wiele z tych tytułów na pewno do dziś jest pamiętanych, sądzimy więc, że będzie można z przyjemnością zderzyć opinie Osieckiej z własnym osądem.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Najnowsza, zeszłoroczna książka jednego z najbardziej zasłużonych współczesnych prozaików. Jak sugeruje tytuł, akcja ośmiu opowiadań, które składają się na zbiór „Wśród swoich”, rozgrywa się na terenie dobrze znanym autorowi, czyli w kibucu w latach pięćdziesiątych XX wieku. Tam Oz dorastał, uczył się, nawiązywał przyjaźnie, tam dokonywał obserwacji, które pół wieku później pozwoliły mu na napisanie niniejszej książki. Szykuje się interesująca lektura poruszająca problematykę powstania i rozwoju państwa Izrael, sportretowanego przez pryzmat lęków, nadziei, marzeń i rozczarowań jego mieszkańców.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Siergiej, „The Gay Nabokov” – mało znany brat słynnego Vladimira, autora „Lolity” i „Zaproszenia na egzekucję”. W tej zbeletryzowanej biografii Siergiejowi powierzono zarówno rolę głównego bohatera jak i narratora. Opowiada on o świecie przedrewolucyjnej Rosji, emigracyjnej tułaczce po Europie, swojej rodzinie, a także o własnym życiu, włącznie z opiumowymi eksperymentami i homoseksualnymi podbojami. Autor, Paul Russell, poprzedził książkę długimi i szczegółowymi studiami na temat zawikłanego losu Nabokovów.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Ku radości fanów David Bowie wrócił po latach milczenia na scenę i nagrał nową, całkiem dobrą płytę. To świetna okazja, by o tej na swój sposób legendarnej postaci muzyki rockowej dowiedzieć się więcej. Biografia autorstwa amerykańskiego dziennikarza Marca Spitza (spisał już dzieje m. in. Micka Jaggera i zespołu Green Day) ma przynieść nam sporo pikantnych szczegółów z życia brytyjskiego artysty, przybliżyć nam jego sposób patrzenia na muzykę oraz wyjaśnić powody, dla których zamilkł przed prawie dekadą.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Książka Davida Wonga zapowiadana jest jako miks rzadko w literaturze łączonych gatunków – horroru i szalonej komedii, a wszystko to w oparach narkotycznego absurdu. Powstać może z tego mieszanka iście wybuchowa, liczymy więc na to, że lektura wgniecie nas w fotel, przyprawi o dreszcze i wywoła niekontrolowane wybuchy szalonego śmiechu.
Wznowienia
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Powieść, która w 2010 roku zdobyła fantastyczny hat-trick: nagrody Hugo, Nebula i Locus. Wydana już przez Maga w 2011 w pakiecie ze zbiorem opowiadań Bacigalupiego, teraz powraca samodzielnie, za to ze świetną okładką autorstwa Tomasza Marońskiego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kontynuując swoją epicką sagę Erikson nie po raz pierwszy zaskakuje. Tym razem zamiast kontynuacji wydarzeń przedstawionych w „Domu łańcuchów” otrzymujemy, wydawać by się mogło, niezależną opowieść o Tiste Edur i imperium Letheryjczyków. Ale to tylko pozory, bo w „Przypływie nocy” autor dodaje kolejną, niezwykle ważną, cegiełkę do swojego bogatego uniwersum.
WASZ EKSTRAKT:
80,0 (0,0) % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Dla tych, którzy przegapili tom pierwszy i chcieliby się dowiedzieć, jak wyglądały pierwsze kroki Krzyczącego w podziemiach Shan Vaola.
WASZ EKSTRAKT:
90,0 (0,0) % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
O „Przedksiężycowych” napisaliśmy więcej w dziale nowości z okazji zapowiedzi wydania drugiego tomu, tu tylko sygnalizujemy wznowienie w marcu tomu pierwszego dla tych, którzy pierwsze wydanie przegapili albo po prostu lubią pasujące do siebie komplety.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nadal na popularnym serwisie aukcyjnym kupić można jedyne wydanie książki Bohdana Korewickiego z roku 1957 za horrendalne pieniądze. Całe więc szczęście, że postanowiono ją po latach wznowić. Przed półwieczem „Przez ocean czasu” był dla naszych ojców, a może i dziadków, jednym z pierwszych kontaktów z literaturą fantastycznonaukową. Być może opowieść o wyprawie w przeszłość grupy naukowców z połowy dwudziestego pierwszego wieku rozpali też naszą wyobraźnię. I na to mamy wielką nadzieję.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Drugi tom trylogii amerykańskiego autora opowiadającej o kolonizacji planety, na której ludzkość odkrywa obcą, inteligentną rasę. Temat stary jak świat, ale należy pamiętać, że Piper stworzył tę historię na początku lat 60. ubiegłego stulecia i podszedł do sprawy w nietypowy sposób. Tytułowi kudłacze nie są jedną z miliona krwiożerczych ras, które ludzie napotykali regularnie w filmach i książkach, lecz sympatycznymi, rozumnymi misiami, przypominającymi dziecięce pluszaki. Co wyniknie z tego spotkania?
Dla porządku przypominamy że książka była wydana w 1994 roku pod tytułem „Nowa rasa ludzka”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Tortilla Flat” jest prawdopodobnie najśmieszniejszą książką amerykańskiego noblisty, ale jest to śmieszność z wyraźną nutą goryczy. To opowieść o przyjaźni kilku średnio rozgarniętych, ale na swój sposób szczęśliwych mieszkańców nadmorskiego Monterey, których główną życiową bolączką jest wino, a właściwie jego ciągły brak. Dla tego trunku są w stanie zrobić naprawdę wiele. I chyba tylko dla niego. Pomimo siedemdziesięciu lat z okładem powieść Steinbecka nie zestarzała się i warto po nią sięgnąć, by przekonać się, że Ameryka nigdy nie była tylko krainą mlekiem i miodem płynącą, jak wciąż wielu ludziom się wydaje.
Spadkowicze
Na marzec przesunęło się wydanie:
koniec
« 1 2
1 marca 2013

Komentarze

02 III 2013   11:47:28

Ktoś tu ma wehikuł czasu, że już wie, że Bowie nagrał świetny album? Czy to wiara, że akurat ten człowiek nie zrobi złego albumu?

02 III 2013   15:54:51

Tak bardzo zasugerowaliśmy się dwoma świetnymi singlami, że uszami wyobraźni usłyszeliśmy już cały, znakomity album:)

02 III 2013   19:49:23

nie trzeba wehikułu czasu, wystarczy dostęp do iTunes, Bowie nagrał fantastyczny album.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Okładka <i>Amazing Stories Quarterly</i> z wiosny 1929 r. to portret jednego z Małogłowych.<br/>© wikipedia

Stare wspaniałe światy: Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
Andreas „Zoltar” Boegner

11 IV 2024

Czy „Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxleya, powieść, której tytuł wykorzystałem dla stworzenia nazwy niniejszego cyklu, oraz ikoniczna „1984” George’a Orwella bazują po części na pomysłach z „After 12.000 Years”, jednej z pierwszych amerykańskich antyutopii?

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (24)
Andreas „Zoltar” Boegner

7 IV 2024

Kontynuując omawianie książek SF roku 2021, przedstawiam tym razem thriller wyróżniony najważniejszą nagrodą niemieckojęzycznego fandomu. Dla kontrastu przeciwstawiam mu wydawnictwo jednego z mniej doświadczonych autorów, którego pierwsza powieść pojawiła się na rynku przed zaledwie dwu laty.

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (23)
Andreas „Zoltar” Boegner

14 III 2024

Science fiction bliskiego zasięgu to popularna odmiana gatunku, łącząca zazwyczaj fantastykę z elementami powieści sensacyjnej lub kryminalnej. W poniższych przykładach chodzi o walkę ze skutkami zmian klimatycznych oraz o demontaż demokracji poprzez manipulacje opinią publiczną – w Niemczech to ostatnio gorąco dyskutowane tematy.

więcej »

Polecamy

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie

Stare wspaniałe światy:

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza wojna... czasowa
— Andreas „Zoltar” Boegner

Wszyscy jesteśmy „numerem jeden”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Krótka druga wiosna „romansu naukowego”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Jak przewidziałem drugą wojnę światową
— Andreas „Zoltar” Boegner

Cyborg, czyli mózg w maszynie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Narodziny superbohatera
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza historia przyszłości
— Andreas „Zoltar” Boegner

Zobacz też

Inne recenzje

Czy książki czytają ludzi? Autorzy kontra czytelnicy
— Agnieszka Hałas, Anna Nieznaj, Beatrycze Nowicka, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Do księgarni marsz: Wrzesień 2020
— Esensja

Dwie barwy magii, wiele barw świata
— Aleksandra Klęczar

Do księgarni marsz: Wrzesień 2017
— Esensja

Esensja czyta: Kwiecień 2015
— Miłosz Cybowski, Jacek Jaciubek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Kanon ze smoczej jaskini: Moja własna lista. Część II
— Beatrycze Nowicka

Bajka bez morału
— Miłosz Cybowski

Pilot - najsłabsze ogniwo
— Konrad Wągrowski

Najlepsze książki 2013 roku
— Esensja

Nominacje do książki roku 2013
— Esensja

Z tego cyklu

Listopad 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Październik 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Wrzesień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Joanna Słupek

Sierpień 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Lipiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Czerwiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch

Maj 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek, Konrad Wągrowski

Kwiecień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Grudzień 2021 – marzec 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Listopad 2021
— Miłosz Cybowski, Sławomir Grabowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.