Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 9 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

WASZ EKSTRAKT:
100,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Po komiks marsz: Październik 2016

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2
Sięgające końca XVIII wieku polityczne zaangażowanie Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie to znakomity materiał na naukową dysertację. Tymczasem francuski rysownik Pierre-François Beauchard (bardziej znany jako David B.) oraz jego rodak, scenarzysta Jean-Pierre Filiu (z zawodu historyk), postanowili zrobić z tego komiks. I wyszło im to świetnie. Tom pierwszy serii, opowiadający o wydarzeniach, które miały miejsce do połowy ubiegłego wieku, łączył wiedzę stricte naukową z podszytymi ironią ciekawostkami i nadzwyczaj trafnymi spostrzeżeniami natury politycznej. Trudno uwierzyć, że drugi – oryginalnie wydany w 2014 roku – miałby być pod tym względem inny. Tym bardziej że dotyczy spraw znacznie nam bliższych, górną cezurą czasową jest bowiem rok 1984.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Zanim jeszcze powstała kultowa „Druuna”, Serpieri tworzył krótsze i dłuższe komiksowe opowieści ze świata Dzikiego Zachodu. Czynił to z charakterystycznym dla włoskich twórców realizmem i brutalnością. „Kolory Dzikiego Zachodu” to album zawierający pięć opowieści napisanych i narysowanych w odmiennych stylach narracji i rysunku. Dla wszystkich miłośników klasyki komiksu oraz dla tych, którzy rozsmakowali się w postapokaliptycznej rzeczywistości Serpieriego, będzie to okazja do podziwiania świata Indian i pionierów.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Studio Lain konsekwentnie wprowadza na polski rynek pozycji z 2000AD. Tym razem przyszedł cas na kolejnego Slaina. W tym albumie poznamy plemię Sessair. To odważni wojownicy o niesamowitych umiejętnościach, a najlepszym z nich jest młody barbarzyńca o imieniu Slaine Mac Roth. Jest on między innymi mistrzem „zakrzywiających spazmów” – potrafi przekierować mistyczną energię ziemi poprzez swoje ciało i przemienić się w niezwyciężonego, potwornego berserkera!
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Timof Comics wytrwale wprowadza na polski rynek komiksy autorów spoza światowego mainstreamu. Należy do nich m.in. debiutancki album fińskiego twórcy – Heikkiego Rönkkö. Jego prace są często eksperymentalne i alegoryczne, a ich główna tematyka to ludzka egzystencja przedstawiona w formie niemych slapsticków. „Fazy” to – również niema – odyseja opowiadająca o ludzkiej głupocie. Poprzez różne fazy ewolucji kultury, życia i samego świata toczy się opowieść tym co stałe i o tym co zmienne. Budzi się słońce i daje życie światu. Małpolud schodzi z drzewa i zostaje zabity. Miasta rosną i kruszeją, cywilizacje powstają i upadają. To co jest mięsem dla jednego człowieka, jest trucizną dla drugiego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Zonzo” to zbiór komiksowych pasków Joana Cornellà powstałych w latach 2013-2015. Autor jest hiszpańskim rysownikiem i ilustratorem, znanym z niepokojących, surrealistycznych i pełnych czarnego humoru komiksów, a także utrzymanych w podobnym klimacie dzieł sztuki.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Batman, legendarna postać z przeszłości, jest poszukiwany za morderstwo dokonane… w 2039 roku. Morderstwo nie byle kogo, bo działającego w Gotham agenta federalnego. W tej sytuacji oddział najlepszych śledczych z Waszyngtonu rusza tropem podejrzanego. Tymczasem detektyw James Gordon, wnuk sławnego komisarza policji, rozpoczyna własne śledztwo i odkrywa, że człowiek, którego wszyscy ścigają, nie powinien w ogóle istnieć. Autorem tej nietypowej opowieści o Mrocznym Rycerzu jest amerykański scenarzysta i rysownik Paul Pope (m.in. Battling Boy, Wielki Escapo), laureat aż czterech Nagród Eisnera, między innymi właśnie za tę futurystyczną opowieść o Batmanie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Ranxerox to legendarny antybohater europejskiego komiksowego undergroundu, stworzony przez dwóch włoskich artystów – Stefano Tamburiniego oraz Tanino Liberatore. Jego pierwsze przygody ukazały się w roku 1978 we współtworzonym przez nich czasopiśmie „Cannibale”. Publiczność anglojęzyczna poznała go pięć lat później, gdy komiksy z Ranxem zaczęły pojawiać się w słynnym magazynie „Heavy Metal”. Na oficjalny polski debiut ten bezwzględny cyborg zbudowany z części zepsutych kserokopiarek, torujący sobie drogę przez wyniszczony świat przyszłości przy pomocy pięści i kopniaków musiał czekać aż 38 lat.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wydawnictwo mangowe Waneko wyda w październiku komiks z Rosomakiem. „Wolverine. SNIKT!” to oczywiście mangowa wersja przygód Marvelowskiego superbohatera, którego drogi, jak wiadomo, często prowadziły do Kraju Kwitnącej Wiśni. Opowieść stworzona przez Tsutomu Nihei – mistrza komiksu japońskiego – zadowoli bez wątpienia zarówno fanów mangi jak i komiksów superbohaterskich. Przyszłość jest niepewna a koniec zawsze bliski… Nikt nie wie tego lepiej od Wolverine′a. Rosomak znajdując się w niewiarygodnej sytuacji, postanawia zmierzyć się z wrogiem, którego może pokonać tylko on i uratować ludzkość od zagłady.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Garstka wojskowych renegatów i buntowników Sił Kosmicznych Federacji Ziem Zjednoczonych stara się zapobiec kataklizmowi, który może zniszczyć ludzkość wraz z całym Układem Słonecznym. Kataklizm ten nosi nazwę Pierwszej Wojny Wszechświatowej, a jego sprawcami są ludzie, w szaleńczym zacietrzewieniu gotowi zniszczyć siebie, swoją macierzystą planetę i jeśli trzeba – nawet cały kosmos. Przenosząc się w czasie i przestrzeni, a jednocześnie zmagając się z własnymi wewnętrznymi demonami, członkowie eskadry Purgatory stają w obliczu niewykonalnego zadania: ocalić ludzkość od ostatecznej zagłady. Album zawiera trzy finałowe tomy kultowej sagi fantastyczno-naukowej autorstwa Denisa Bajrama.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Ongrys ma szczęśliwą rękę do dokańczania wznawianych serii. Dzięki niemu poznaliśmy całą historię Bruce′a Hawkera a teraz cyklu „Kryształowy Miecz”. Po dwóch nieudanych podejściach (Komiks i Amber) dostajemy wypasione (344 strony!) wydanie zbiorcze. Obejmuje ono cały cykl plus materiały dodatkowe. Główna bohaterka Zoria ma do wykonania jakieś tam zadanie, czyli klasyczne fantasy z maleńką nutką erotyki (Zoria!).
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
To być może jeden z najbardziej wyczekiwanych komiksów tego roku. Mucha Comics oddaje do rąk polskiego czytelnika pierwszy tom „Miraclemana”. Niemal czterystustronicowa cegła zawiera opowieści tworzone w latach osiemdziesiątych przez Alana Moore′a. Tak, to właśnie on kryje się za tajemniczym określeniem „pierwotny scenarzysta” (na marginesie warto odnotować, że w jego przypadku to określenie brzmi bardzo wieloznacznie). Jak to często bywa z dziełami tego twórcy, spod jego pióra wyszła seria, która zmieniła postrzeganie komiksów o superbohaterach. Miracleman wyrusza w podróż, by odkryć tajemnicę swego pochodzenia i poznać konsekwencje swoich czynów. Trzeba koniecznie w tej podróży mu towarzyszyć.
ZALEGŁOŚCI:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
We wrześniu miała miejsce premiera komiksu, w którym maczał palce Regis Loisel. Główna bohaterka Paulina, gdzieś na prowincji odkrywa inny świat i wplątuje się w niebezpieczne intrygi. Brzmi dosyć klasycznie jak na historię fantasy. Ale właśnie dzięki Loiselowi może być pewni, że nie będzie to szablonowa opowieść. W każdym razie na rynku frankofońskim seria została przyjęta bardzo dobrze czego dowodem są wysokie oceny na serwisie Bedetheque. Trzymamy kciuki za wydawcę, żeby nie przerwał publikacji w środku serii.
koniec
« 1 2
30 września 2016

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niedzielny krytyk komiksów: Śrubełek? Głowadzik?
Marcin Osuch

28 IV 2024

Każdy smok ma swój słaby punkt ukryty pod którąś z łusek. Tak było ze Smaugiem z „Hobbita”, tak było też ze smokiem z przygód Jonki, Jonka i Kleksa. A że w przypadku tego drugiego chodziło o wentyl do pompki? Na tym polegał urok komiksów Szarloty Pawel.

więcej »

Niekoniecznie jasno pisane: Jedenaście lat Sodomy
Marcin Knyszyński

21 IV 2024

Większość komiksów Alejandro Jodorowsky’ego to całkowita fikcja i niczym nieskrępowana, rozbuchana fantastyka. Tym razem jednak zajmiemy się jednym z jego komiksów historycznych albo może „historycznych” – fabuła czteroczęściowej serii „Borgia” oparta jest bowiem na faktycznych postaciach i wydarzeniach, ale potraktowanych z dość dużą dezynwolturą.

więcej »

Komiksowe Top 10: Marzec 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

17 IV 2024

W 24 zestawieniu najlepiej sprzedających się komiksów, opracowanym we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu, czas się cofnął. Na liście znalazły się bowiem całkiem nowe przygody pewnych walecznych wojów z Mirmiłowa i ich smoka… Ale, o dziwo, nie na pierwszym miejscu.

więcej »

Polecamy

Jedenaście lat Sodomy

Niekoniecznie jasno pisane:

Jedenaście lat Sodomy
— Marcin Knyszyński

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Inne recenzje

Bilal (niemal) przejściowy
— Marcin Knyszyński

Mit ucieleśniony
— Marcin Knyszyński

Niekoniecznie jasno pisane: Tako rzecze Alan Moore
— Marcin Knyszyński

Krótko o komiksach: Hugo (wyd. zbiorcze)
— Marcin Mroziuk

Historia w obrazkach: Miejsce, gdzie wojna jest jak chleb powszedni
— Sebastian Chosiński

Kadr, który…: Hrabia narozrabia?
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Człowiek, zwierzę w świecie zombie
— Marcin Osuch

Zabawa w czasie i przestrzeni
— Marcin Osuch

Gotham anno Domini 2039
— Sebastian Chosiński

Kadr, który…: Pory roku
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Z tego cyklu

Kwiecień 2024
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Marzec 2024
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Luty 2024
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Styczeń 2024
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Grudzień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Listopad 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Październik 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Wrzesień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Sierpień 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Lipiec 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Tegoż twórcy

Miasto grzechu i występku
— Sebastian Chosiński

Konflikt pokoleń
— Sebastian Chosiński

Twoje zdrowie, John!
— Andrzej Goryl

Moore na wesoło
— Marcin Knyszyński

Komiksowe pożegnanie
— Marcin Osuch

Niech się stanie rzeź
— Andrzej Goryl

Biały też może być
— Marcin Osuch

Diplodok remastered
— Marcin Osuch

Wyłącz ten telewizor!
— Marcin Osuch

Azteccy detektywi
— Marcin Osuch

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.