Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

10 najseksowniejszych filmowych plakatów

Esensja.pl
Esensja.pl
Patrząc na plakat obecnej na ekranach „Młodości”, bardzo trudno oderwać od niego wzrok, i raczej nie jest to zasługa umieszczonych na nim twarzy Micheala Caine’a i Harvey’a Keitla. Rankingowy wybór filmowych plakatów na podstawie ich pikanterii teoretycznie wydaje się zadaniem co najmniej przyjemnym, zapewniam jednak, że ograniczenie listy tylko do dziesiątki propozycji to misja, z którą spore problemy miałby nawet Ethan Hunt.

Kamil Witek

10 najseksowniejszych filmowych plakatów

Patrząc na plakat obecnej na ekranach „Młodości”, bardzo trudno oderwać od niego wzrok, i raczej nie jest to zasługa umieszczonych na nim twarzy Micheala Caine’a i Harvey’a Keitla. Rankingowy wybór filmowych plakatów na podstawie ich pikanterii teoretycznie wydaje się zadaniem co najmniej przyjemnym, zapewniam jednak, że ograniczenie listy tylko do dziesiątki propozycji to misja, z którą spore problemy miałby nawet Ethan Hunt.
10. Love (2015)
Najświeższy film w zestawieniu, ale już jedno spojrzenie na plakat udowadnia, że znalazł się tu całkowicie zasłużenie. Z założenia filmy pornograficzne miały być wykluczone z rankingu, ale dla maintreamowego filmu dla dorosłych z pewnością można zrobić wyjątek. Wystarczy rzucić okiem na pozostałe, zmysłowo-erotyczne grafiki, by zgodzić się z tezą, iż pocałunek w trójkącie to de facto najłagodniejsza forma promocji filmu na jaką zdecydowano się przy filmie Gaspara Noe. Utrzymany w dusznej, „lepiącej” tonacji plakat, daje świetne wyobrażenie tego, że i temperatura samego filmu rzadko kiedy spada poniżej stanu podgorączkowego.


9. Striptiz (1996)
W latach 90. Demi Moore była jedną z najgorętszych kobiet Hollywood, co sprawiło, że za rozbieraną rolę w „Striptizie” otrzymała 12,5 miliona dolarów, co było ówcześnie rekordem wśród aktorek. Plakat filmu zresztą jasno zapowiadał, że w zgodzie z tytułem za dużo nie pozostanie w wyobraźni widza. Gładkie ciało, rozwiane włosy i zero, powtórzę, zero ciuszków. Do tego Moore ułożona w powabnej pozie, i nawet zniszczenie przez krytykę i nominacja do Złotej Maliny nie przeszkodziła obrazowi w zarobieniu niezłych, jak na tamte czasy, ponad 100 milionów dolarów. Choć pewnie głównie dzięki męskiej widowni…


8. Hate Story (2012)
Jeśli o erotyce mowa, to nie może zabraknąć w rankingu przedstawiciela ojczyzny kamasutry. Na podstawie tego co widzimy na plakacie możemy się domyślać, że heroina bardzo skutecznie wypełnia tagline filmu, używając ociekającego seksapilem ciała jako broni na drodze do osobistej vendetty. Nie zdziwiłbym się, gdyby znalazła się grupka mężczyzn chętnych, aby tylko z tego powodu zaleźć jej za skórę. Jeśli zastanawiacie się co kryje się po drugiej stronie seksownej aktorki, zapewniam, że „przód” jest także całkiem całkiem.


7. Blue Velvet (1986)
Erotyka na granicy z perwersją – przywiązana do stołu bilardowego kobieta w dość charakterystycznej pozie, sina tonacja grafiki, spływająca po bilach krew… może cześć oglądających wykrzywi się w lekkim obrzydzeniu, ale nie ma co ukrywać, ze znajdą się i ci, którzy spojrzą na promujący film Davida Lyncha plakat z odrobiną pożądania. Tymbardziej, że o ukrytych pragnieniach z reguły mało kto chce głośno mówić, ale będąc ich świadkiem czasem tak trudno odwrócić głowę w drugą stronę…


6. Hitman (2007)
Nie wiem, czy ktokolwiek patrząc na niekończące się nogi Olgi Kurylenko zauważył, że na plakacie – i to w centralnym miejscu – znajduje się Agent 47. Swoje robi na pewno jedwabna i mocno transparentna sukienka, które w połączeniu ze stanowczą, ale seksowną pozą Rosjanki rozprasza i kieruje myśli daleko od tego, co teoretycznie powinno być tu najważniejsze. Zastanawiam się z resztą czy mając powyższe okoliczności na uwadze, nawet tak skuteczny i zimny zabójca jak Hitman, ma jakiekolwiek szanse aby trafić w swój cel…


5. American Beauty (1999)
Ciało. Róża. Dłoń. Kuszenie. Niewinność. Niby niewiele, ale taka oszczędność i świetna symbolika potrafi także zawrócić w głowie. Dla mniej domyślnych film Mendesa promował także plakat z nagą Meną Suvari leżącą wśród płatków róż, lecz czasem dla podgrzania atomosfery i zwiększenia napięcia lepiej jest wtedy, gdy więcej rzeczy pozostaje w sferze galopującej i niczym nie ograniczonej wyobraźni.


4. Showgirls (1995)
Dobrze, ze plakaty mają wyznaczone granice, bo w innym wypadku możnaby się zacząć zastanawiać, czy noga Elizabeth Berkley nie kończy się gdzieś w kosmosie. Może i wdzięki aktorki są tu umiejętnie przykryte czarnym tłem, ale nie na długo. W końcu jak możemy przeczytać na plakacie: „Show niedługo się zacznie”…


3. Sin City 2: Damulka warta grzechu (2014)
W purytańskich Stanach Zjednoczonych plakat zakazany, w wolnej i Esensji jak najbardziej dozwolony. Amerykańskim cenzorom podobno nie spodobała się odwaga i niegrzeczność prześwitującego szlafroka na tyle, że telewizja ABC odmówiła emisji zwiastuna filmu twierdząc, że Eva Green a.k.a Ava Lord jest w nim kompletnie naga. Nikt przy całym zamieszaniu nie przejął się, że druga część „Sin City” kipi od przekleństw i przemocy, ale to najwidoczniej nie są argumenty gorszące tamtejsze społeczeństwo. Producenci zareagowali na aferę dodając photoshopowo więcej materiału na piersi Green i zmieniając nieco grę świateł wokół jej kształtów, co na szczęście nie odjęło za wiele z pikanterii całego plakatu.


2. 9 ½ tygodnia (1986)
Już najmniejszy rzut oka na pełen pożądania nieład Kim Basinger sprawia, że chętnie dowiemy się co doprowadziło ją do takiego stanu. Studiując szczegóły dostrzegamy kompozycję detali – od położenia rąk, widocznego zarysu biustu aktorki i seksownie padającego na wszystko cienia okiennych żaluzji. Dynamiczność całej pozy mówi nam jedno – nie ma takiej zasady, której razem z Kim nie chcielibyśmy złamać.


1.Absolwent (1967)
Szok! Niedowierzanie! Plakat filmu sprzed niemal 50 lat na czele rankingu? A jednak! Afisz „Absolwenta” ma bowiem w sobie wszystko to, co do dzisiaj kusi skutecznie mężczyzn, szczególnie w młodym wieku. Zacznijmy od zalotnego naciągania pończochy przez Annę Bancroft, następnie rzućmy okiem spojrzenie przyglądającego się wszystkiemu Dustina Hoffmana, mówiące więcej niż tysiąc słów. Reszta jest już pozostawiona wyobraźni, tymbardziej, że wiemy, że dojrzała acz pełna seksapilu pani Robinson nie spotkała się z Benjaminem aby razem z nim zastanawiać się nad jego przyszłością. A wszystko to ujęte w koło sugerujące wszędobylskie podglądactwo. Mistrzostwo!
koniec
4 października 2015

Komentarze

12 X 2015   15:20:22

Dorzuciłbym ten:
http://www.joblo.com/images_arrownews/unborn-intl-poster.jpg

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Za rok, za dzień, za chwilę…
Sebastian Chosiński

23 IV 2024

Gdy w lutym 1967 roku Teatr Sensacji wyemitował „Cichą przystań” – ostatni odcinek „Stawki większej niż życie” – widzowie mieli prawo poczuć się osieroceni przez Hansa Klossa. Bohater, który towarzyszył im od dwóch lat, miał zniknąć z ekranów. Na szczęście nie na długo. Telewizja Polska miała już bowiem w planach powstanie serialu, na którego premierę trzeba było jednak poczekać do października 1968 roku.

więcej »

Z filmu wyjęte: Knajpa na szybciutko
Jarosław Loretz

22 IV 2024

Tak to jest, jak w najbliższej okolicy planu zdjęciowego nie ma najmarniejszej nawet knajpki.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: J-23 na tropie A-4
Sebastian Chosiński

16 IV 2024

Domino – jak wielu uważa – to takie mniej poważne szachy. Ale na pewno nie w trzynastym (czwartym drugiej serii) odcinku teatralnej „Stawki większej niż życie”. tu „Partia domina” to nadzwyczaj ryzykowna gra, która może kosztować życie wielu ludzi. O to, by tak się nie stało i śmierć poniósł jedynie ten, który na to ewidentnie zasługuje, stara się agent J-23. Nie do końca mu to wychodzi.

więcej »

Polecamy

Knajpa na szybciutko

Z filmu wyjęte:

Knajpa na szybciutko
— Jarosław Loretz

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Tegoż twórcy

Ten cwany rysownik!
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Krótko i porządnie
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Łabędzi śpiew
— Marcin Knyszyński

Po rewolucji
— Marcin Knyszyński

Jedenaście strzałów
— Marcin Knyszyński

Lekko w dół
— Marcin Knyszyński

Cokolwiek ci zrobi, nie krzycz
— Marcin Knyszyński

Hardboiled Berserker
— Marcin Knyszyński

Istota absolutnie zła
— Marcin Knyszyński

Zmierzch rewolucji
— Marcin Knyszyński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.