Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 1 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

‹Lois McMaster Bujold – polskie wydania›

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
TytułLois McMaster Bujold – polskie wydania
WWW

W sieci: Krótko o...

Esensja.pl
Esensja.pl
„Lois McMaster Bujold – polskie wydania” (Lois McMaster Bujold – Polish Editions), „Hitalia – Twój własny świat”

Magda Fabrykowska, Wojciech Gołąbowski

W sieci: Krótko o...

„Lois McMaster Bujold – polskie wydania” (Lois McMaster Bujold – Polish Editions), „Hitalia – Twój własny świat”

‹Lois McMaster Bujold – polskie wydania›

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
TytułLois McMaster Bujold – polskie wydania
WWW
Lois McMaster Bujold – polskie wydania
Magda Fabrykowska
LMB PL
Lois MacMaster Bujold doczekała się nareszcie swojej polskiej strony, co jest zasługą Joasi Słupek i Szymona Sokoła.
Strona nie jest zbyt obszerna tematycznie i zawiera jedynie informacje o polskich wydaniach. Na razie można zobaczyć pełną listę opublikownych książek i opowiadań, skany z okładek oraz ilustracje z czasopism. Do tego autorka strony dodała pełną chronologię świata (uwaga do polskich czytelników – lista zawiera streszczenia niewydanych u nas książek).
Osoby, które poczują niedosyt, mogą skorzystać z linku do webringu skupiającego anglojęzyczne strony (w tym jedną poświęconą wspaniałym przepisom Ma Kosti ;-) ). Warto zauważyć, że prosta i gustowna szata graficzna jest przyjazna dla wszystkich przeglądarek.
Dla miłośników twórczości Lois MacMaster Bujold jest to pozycja obowiązkowa.

‹Hitalia – Twój własny świat›

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
TytułHitalia – Twój własny świat
WWW
Hitalia – Twój własny świat
Wojciech Gołąbowski
W opisach i w obrazkach
Skoro zostały opublikowane HisTorie (czyli opowiadania dziejące się na Hitalii), galeria pejzaży i artykuł wyjaśniający genezę powstania, rozwój i stan obecny (nota bene nie do końca oddający stan faktyczny) zabawy, zajrzyjmy i na oficjalną stronę Hitalii.
Strona powstała w 1996 roku w efekcie ustaleń uczestników zjazdu Hitalian, równolegle ze swą listą dyskusyjną. Od tego czasu wiele się na niej zmieniło – przede wszystkim co i rusz dochodzą nowe teksty i ilustracje. Snute są także plany dalszego rozwoju…
Na stronie można przeczytać większość archiwalnych „Zapisów”, wypowiedzi Hitalian publikowanych w Fenixie – reszta czeka w kolejce na obróbkę; wszystkie powstałe HisTorie, uporządkowane w kolejności chronologicznej; teksty naukowe i pseudonaukowe, pomocne przy snuciu kolejnych opowiadań – wiadomości o planecie, florze, faunie, technicznych i socjalnych stronach zagadnienia; pełne relacje z dotychczasowych zlotów Hitalian (czyli HITów).
Pooglądać można mapy (archiwalne, hand made oraz współczesne, cyfrowe), generowane pejzaże i technikalia – w wersjach statycznych oraz animowanych.
Czego nie ma? Danych osobowych postaci ukrywających się pod imionami Hitalijczyków. Aby więc poznać od hitaliańskiej strony choć niektórych jej twórców – pewną Zajdlistkę, kilku redaktorów, tłumaczy i tłumaczki – trzeba wejść nieco głębiej… lub wyczytać to między wierszami.
koniec
1 maja 2002

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Od Lukrecji Borgii do bitew kosmicznych
Agnieszka ‘Achika’ Szady

1 XII 2023

Czy Magda Kozak była pierwszą Polką w stanie nieważkości? Ilu mężów zabiła Lukrecja Borgia? Kto pomógł bojownikom Bundu w starciu z carską policją? I wreszcie zdjęcie jakiego tajemniczego przedmiotu pokazywał Andrzej Pilipiuk? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższej relacji z lubelskiego konwentu StarFest.

więcej »

Razem: Odcinek 3: Inspirująca Praktyczna Pani
Radosław Owczarek

16 XI 2023

Długie kolejki, brak podstawowych towarów, sklepowe pustki oraz ograniczone dostawy produktów. Taki obraz PRL-u pojawia się najczęściej w narracjach dotyczących tamtych czasów. Jednak obywatele Polski Ludowej jakoś sobie radzą. Co tydzień w Teleranku Pan „Zrób to sam” pokazuje, że z niczego można stworzyć coś nowego i użytecznego. W roku 1976 startuje rubryka „Praktycznej Pani”. A o tym, od czego ona się zaczęła i co w tym wszystkim zmalował Tadeusz Baranowski, dowiecie się z poniższego tekstu.

więcej »

Transformersy w krainie kucyków?
Agnieszka ‘Achika’ Szady

5 XI 2023

34. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi odbywał się w kompleksie sportowym zwanym Atlas Arena, w dwóch budynkach: w jednym targi i program, w drugim gry planszowe, zaś pomiędzy nimi kilkanaście żarciowozów z bardzo smacznym, aczkolwiek nieco drogim pożywieniem. Program był interesujący, a wystawców tylu, że na obejrzenie wszystkich stoisk należało poświęcić co najmniej dwie godziny.

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Wkrótce

zobacz na mapie »

W trakcie

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.