Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do kina marsz: Lipiec 2010

Esensja.pl
Esensja.pl
Uczciwie mówiąc - raczej zachęcamy do wakacyjnego wyjazdu. Dystrybutorzy na lipiec nie przygotowali powalającego repertuaru. Nieliczne perełki (co do dwóch sami nie mamy pewności, czy warto polecać) będzie można obejrzeć w kurortach w deszczowy (oby nie) wieczór, lub po powrocie do domu.

Esensja

Do kina marsz: Lipiec 2010

Uczciwie mówiąc - raczej zachęcamy do wakacyjnego wyjazdu. Dystrybutorzy na lipiec nie przygotowali powalającego repertuaru. Nieliczne perełki (co do dwóch sami nie mamy pewności, czy warto polecać) będzie można obejrzeć w kurortach w deszczowy (oby nie) wieczór, lub po powrocie do domu.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, filmowe premiery nadchodzącego miesiąca. Uwaga! W wielu przypadkach nie możemy na 100% zagwarantować jakości obrazu – wspominamy o nim po prostu dlatego, że zapowiada się ciekawie, albo dlatego, że szanujący się kinoman nie powinien tego filmu nie znać, nawet jeśli z seansu wyjdzie zniesmaczony i skieruje się do kasy, by zażądać zwrotu pieniędzy za bilet. Dla jasności – od nas także nie należy się domagać tych pieniędzy. Niemniej jednak mamy nadzieję, że nasze typy będą w większości przypadków trafne, a sam cykl uznacie za pomocny przy planowaniu kinowych wizyt. A na wrażenia poseansowe zapraszamy oczywiście do serwisu Zgryźliwych Tetryków.

MARSZ DO KINA:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus
Francuska komedia pomyłek opierająca się na pomyśle zamiany miejsc i na konflikcie płci to przede wszystkim gratka dla miłośników francuskiego poczucia humoru i aktorów: Sophie Marceau i Dany’ego Boona. Marceau to marka sama w sobie, Boon zrobił karierę jako aktor komediowy i reżyser, zwłaszcza za sprawą rewelacyjnego „Jeszcze dalej niż północ”. Dla tych dwojga warto film obejrzeć, a oprócz wakacyjnej rozrywki możliwe, że na deser wysnujemy jakieś pożyteczne wnioski na temat związków damsko-męskich. Poza tym, „Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus” zapowiada się po prostu na dobrą zabawę na lato.
Czytaj też naszą recenzję.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Shrek Forever
Czego nowego można spodziewać się po czwartej już części zyskownej serii o zielonym ogrze? W kolejnym, podobno ostatnim, „Shreku” na pewno nie znajdziemy świeżości, pomysłowości i błyskotliwości pierwszej odsłony, bo nie było ich już w nadmiarze w sequelu, a zniknęły zupełnie w „trójce”. „Ostatni rozdział” stanie się jednak na pewno czystą przyjemnością i okazją do pośmiania się dla tych wszystkich fanów „Shreka”, którzy nie oczekują wiele więcej niż dziarskiej komedii opartej na przyzwoitych gagach. Dowcipów na pewno na ekranie nie zabraknie, podobnie jak ulubionych bohaterów. Niezależnie od jakości czwarty „Shrek” będzie po prostu hitem dla małych i dużych.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Predators
Na powrót do kultowej serii sprzed dwóch dekad patrzymy z wielkim niepokojem, bo choć prawie pewne jest, że „Predators” to zdecydowanie wyższa klasa niż „AvP” to równie wiele jest niewiadomych. Reżyser Nimrod Antal nie jest specem od widowiskowego kina gatunków (choć po słynnych „Kontrolerach” w tym właśnie kierunku poszedł realizując horror „Vacancy” i film sensacyjny „Armored” – oba mało popularne w Polsce), podobnie jak odtwórca głównej roli Adrien Brody. Sam film kosztował zaledwie 40 milionów dolarów, a pomysł na przeniesienie akcji na inną planetę budzi równie wiele wątpliwości co zastąpienie nazistów komunistami w „Indiana Jonesie” czy przeniesie akcji w przyszłość w „Terminatorze: Ocalenie”. No i a propos, powiedzmy sobie szczerze, jaki powrót do wielkich franczyz lat 80. udał się bezboleśnie? Ale naprawdę trzymamy kciuki i zalecamy przekonanie się samemu – zbyt wiele rozrywki kino w tym miesiącu i tak nie dostarczy.
WASZ EKSTRAKT:
80,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Incepcja
Christopher Nolan jest na topie po „Mrocznym Rycerzu”, DiCaprio też trzyma się pewnie, więc kosztująca 170 milionów dolarów „Incepcja” jest skazana na sukces, przynajmniej finansowy. Ale i artystycznie zapowiada się nieźle, bo Nolan powraca do dobrze sprawdzonej formuły widowiskowego, pełnego akcji thrillera w konwencji sf, a sam pomysł wydarzeń rozgrywających się w głębi umysłu intryguje. Może tylko zwiastuny prezentują film jako nieco zbyt „matriksowy”, ale przecież zwiastuny rzadko oddają całą prawdę o filmie. Tak czy inaczej, to bodaj największy aktorski przebój wakacji w polskich kinach.
MARSZ DO KINA… DOMOWEGO:
Wojna i pokój
Niedawno wznawiano u nas „Wojnę i pokój” w wersji amerykańskiej (z Audrey Hepburn w roli głównej), tym razem Epelpol zapewnia po raz kolejny nostalgiczny powrót do wersji rosyjskiej. Dla wielu widzów tej kanonicznej.
Percy Adlon (Bagdad Cafe, Cukiereczek, Rozalka idzie na zakupy)
Wojtek Orliński w swej książce „Ameryka nie istnieje” opowiada przydrożnych motelach przy słynnym Route 66, przywołując tam właśnie film „Bagdad Cafe” Percy’ego Adlona, co dla wielu czytelników może stać się asumptem do przypomnienia sobie tego sympatycznego filmu. Tym ważniejsza może być informacja, że w lipcu pojawi się cały pakiet filmów Adlona, z „Bagdad Cafe”, ale też mniej znanymi „Cukiereczkiem” i „Rozalka idzie na zakupy”.
koniec
30 czerwca 2010

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Za rok, za dzień, za chwilę…
Sebastian Chosiński

23 IV 2024

Gdy w lutym 1967 roku Teatr Sensacji wyemitował „Cichą przystań” – ostatni odcinek „Stawki większej niż życie” – widzowie mieli prawo poczuć się osieroceni przez Hansa Klossa. Bohater, który towarzyszył im od dwóch lat, miał zniknąć z ekranów. Na szczęście nie na długo. Telewizja Polska miała już bowiem w planach powstanie serialu, na którego premierę trzeba było jednak poczekać do października 1968 roku.

więcej »

Z filmu wyjęte: Knajpa na szybciutko
Jarosław Loretz

22 IV 2024

Tak to jest, jak w najbliższej okolicy planu zdjęciowego nie ma najmarniejszej nawet knajpki.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: J-23 na tropie A-4
Sebastian Chosiński

16 IV 2024

Domino – jak wielu uważa – to takie mniej poważne szachy. Ale na pewno nie w trzynastym (czwartym drugiej serii) odcinku teatralnej „Stawki większej niż życie”. tu „Partia domina” to nadzwyczaj ryzykowna gra, która może kosztować życie wielu ludzi. O to, by tak się nie stało i śmierć poniósł jedynie ten, który na to ewidentnie zasługuje, stara się agent J-23. Nie do końca mu to wychodzi.

więcej »

Polecamy

Knajpa na szybciutko

Z filmu wyjęte:

Knajpa na szybciutko
— Jarosław Loretz

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Z tego cyklu

Marzec 2020
— Esensja

Luty 2020
— Esensja

Styczeń 2020
— Esensja

Grudzień 2019
— Esensja

Listopad 2019
— Esensja

Październik 2019
— Esensja

Wrzesień 2019
— Esensja

Sierpień 2019
— Esensja

Lipiec 2019
— Esensja

Maj 2019
— Esensja

Tegoż twórcy

Chłopcy bawią się w Mad Maksy, a dziewczyny w ślub
— Konrad Wągrowski

Remanent filmowy 2017
— Sebastian Chosiński, Miłosz Cybowski, Grzegorz Fortuna, Adam Kordaś, Marcin Osuch, Jarosław Robak, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski, Kamil Witek

Esensja ogląda: Grudzień 2017 (4)
— Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Lipiec 2017 (3)
— Sebastian Chosiński, Jarosław Loretz

Remanent filmowy 2016
— Sebastian Chosiński, Gabriel Krawczyk, Jarosław Loretz, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski, Kamil Witek

Esensja ogląda: Listopad 2014 (2)
— Sebastian Chosiński, Piotr Dobry, Jarosław Loretz, Konrad Wągrowski

Gdzie twój dom, Ziemianinie?
— Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Październik 2013 (1)
— Gabriel Krawczyk

Esensja ogląda: Listopad 2012 (DVD i Blu-Ray)
— Sebastian Chosiński, Krystian Fred, Jakub Gałka, Jarosław Loretz, Daniel Markiewicz, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Sierpień 2012 (kino)
— Sebastian Chosiński, Grzegorz Fortuna, Anna Kańtoch, Alicja Kuciel, Małgorzata Steciak, Konrad Wągrowski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.