Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 3 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Prezenty świąteczne 2011: 70 pomysłów na filmowy prezent!

Esensja.pl
Esensja.pl
1 2 3 »
Lepszego filmowego prezentownika niż u nas nigdzie nie znajdziecie! Blisko 70 wydań: DVD, BR, kolekcjonerskich, z gadżetami, 2D i 3D, bądź po prostu świetnych filmów – każdy znajdzie tu zestaw prezentów dla siebie i rodziny. O ile oczywiście rodzina programowo nie odrzuca filmu jako sztuki. Ale wtedy zawsze można im dać w prezencie stylową czaszkę Terminatora czy poręczną walizeczkę z wyposażeniem do wchodzenia w obce sny…

Esensja

Prezenty świąteczne 2011: 70 pomysłów na filmowy prezent!

Lepszego filmowego prezentownika niż u nas nigdzie nie znajdziecie! Blisko 70 wydań: DVD, BR, kolekcjonerskich, z gadżetami, 2D i 3D, bądź po prostu świetnych filmów – każdy znajdzie tu zestaw prezentów dla siebie i rodziny. O ile oczywiście rodzina programowo nie odrzuca filmu jako sztuki. Ale wtedy zawsze można im dać w prezencie stylową czaszkę Terminatora czy poręczną walizeczkę z wyposażeniem do wchodzenia w obce sny…
Może nie wszystkie trzy odsłony trzymają równy poziom, ale możliwość oglądania krwiożerczych, prehistorycznych gadów w jakości Blu-ray powinna zrekompensować nawet drobne niedostatki fabuły. Poza tym „Park jurajski” to niezłe nawiązanie do kina nowej przygody i dobra rozrywka dla całej rodziny.
Kolejna trylogia i znów „nowa przygoda” oraz Steven Spielberg – tym razem tylko w roli producenta, bo pierwsze skrzypce gra Robert Zemeckis i oczywiście niezapomniani odtwórcy głównych ról: Michael J. Fox i Christopher Lloyd. Znów kino dla małych i dużych, ale tak naprawdę to prezent dla dorosłych już fanatyków kina, którzy chcą sobie przypomnieć jeden z najbardziej emocjonujących filmów młodości.
Przeboje Polskiego Kina w nietypowym wydaniu, bo dla prawdziwych maniaków rzeczy – umówmy się – raczej niszowych. Bo tak trzeba określić socjalistyczne kino fantastyczne, które dziś ze względu na jakość nazwalibyśmy pewnie „klasy B”, mimo dość sporych jak na ówczesne czasy budżetów, ale i wyników kinowych (co powiecie na 25 milionów widzów dla niesławnej „Klątwy doliny węży"?). PRLowsko-NRDowska „Milcząca gwiazda” na podstawie Lema, takiejże produkcji „Sygnały MMXX” będące socjalistyczną odpowiedzią na „Odyseję kosmiczną”, polsko-radziecki „Test pilota Pirxa” znów na podstawie Lema i również polsko-radziecka, absolutnie kultowa „Klątwa Doliny Węży” – w odróżnieniu od poprzedni produkcji będąca przykładem socjalistycznego podejścia nie do klasycznej sf, ale… kina nowej przygody spod znaku Indiany Jonesa.
Kurosawa 1957-61: Tron we krwi, Ukryta forteca, Straż przyboczna (DVD)
Świąteczny prezent dla miłośników klasyki japońskiego kina spod znaku samurajów i katany. Trójpak zawiera trzy, cieszące się ogromną popularnością dzieła wielkiego reżysera: Ukrytą fortecę, Straż przyboczną oraz Tron we krwi. Ten pierwszy inspirował samego Georga Lucasa do stworzenia sagi „Gwiezdne Wojny”. Dodatkowym smaczkiem jest dokument poświęcony życiu i twórczości Kurosawy, opatrzony wywiadami z m.in. Clintem Eastwoodem oraz współpracownikami wielkiego twórcy.
Największe romanse wszech czasów: Casablanca, Doktor Żywago, Przeminęło z wiatrem (DVD)
Zwykle nie proponujemy jakichś większych kolekcji tematycznych, ograniczając swoje polecanki do zestawów, których kluczem jest nazwisko twórcy albo filmowa seria, z prostej przyczyny – wybór najlepszych filmów z jakiegoś tam gatunku zawsze będzie mocno arbitralny. Tu jednak zrobimy wyjątek, bo na hasło „największe romanse wszech czasów”, zwłaszcza jeśli mamy na myśli złoty wiek kina, a więc filmy z epickim oddechem, rzeczywiście trudno ułożyć inną listę trzech najważniejszych filmów. 18 Oscarów i blisko 9 godzin wzruszeń.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Maleńkie oszustwo, bo nakręcona w wybitnie Gaimanowskiej estetyce, późniejsza o 20 lat „Lustrzana maska” niewiele ma wspólnego z Jimem Hensonem, ale rozumiemy ideę, poza tym pakiety mają to do siebie, że zawsze lepiej dostać trzy filmy niż dwa. A już sam „Labirynt” i „Ciemny kryształ” są wystarczającym usprawiedliwieniem dla kupna zestawu jako absolutnie klasyczne produkcje fantasy, które pokazują, że pewne techniki efektów specjalnych nie starzeją się nawet w dobie „Avatara”.
Szybcy i wściekli 1-5 (BR)
Zima to martwy sezon w dziedzinie sportów motorowych, więc ten box to idealna propozycja dla miłośników szybkich samochodów i niebezpiecznych wyczynów. W jego skład wchodzi wszystkie pięć części przygód o zwolennikach nielegalnych, ulicznych wyścigów, na których czele stoją – w otoczeniu pięknych kobiet – Vin Diesel i Paul Walker. W świecie „Szybkich i wściekłych” nie ma czasu na sentymenty – liczy się tylko zapach spalin, adrenalina i niebotyczne sumy, które czekają na zwycięzców.
Bourne – Trylogia (BR)
Bezdyskusyjne musisz-mieć dla każdego fana kina akcji – przygody Jasona Bourne′a to przecież jeden z najlepszych i najważniejszych przedstawicieli tego gatunku i najnowszych trendów. A do tego jeden z nielicznych przykładów trylogii, w których kolejne części są jeszcze lepsze niż pierwowzór i tworzą z nią spójną i sensowną fabułę, nie wyglądając na dokrętki tworzone tylko dla kasy. Szkoda, że wydanie bez żadnego gadżetu, chociaż rozumiemy, że inaczej niż w przypadku Jamesa Bonda ciężko dla tego bohatera znaleźć coś charakterystycznego. Proponujemy by każdy sam sobie dołączał do boxu najbardziej zabójczą broń każdego szpiega – zrolowaną gazetę!
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Tego boxu chyba nikomu nie trzeba reklamować – i tak będzie sprzedażowym hitem, jako najpełniejsze wydanie Blu-ray Gwiezdnej Sagi. I to w jakości Blu-ray. A jeśli dodać do tego całe 3 dyski pełne materiałów dodatkowych (m.in. niewykorzystane i archiwalne sceny, parodie, kulisy powstawania) to mamy prawdziwe musiszmieć nie tylko dla fanów rodzinki Skywalkerów, ale też dla każdego kinofila, który potrafi docenić świetne kino w dobrym wydaniu. Wybaczymy nawet absolutnie nie-kultową okładkę pudełka.
Superman: Antologia filmowa (BR)
Prawdziwa gratka dla miłośników najsłynniejszego superbohatera wszechczasów: wszystkie dotychczasowe filmy, w różnych wersjach (w tym owiana legendą reżyserska wersja „Supermana II” sygnowana przez Richarda Donnera) i z licznymi dodatkami. W sumie 8 płyt Blu-ray, 5 filmów i 20 godzin materiałów dodatkowych w ładnym opakowaniu. Szkoda tylko, że zestaw zdezaktualizuje się już za półtora roku – gdy przyjdzie nam cieszyć się z „Człowieka ze stali” Zacka Snydera…
Piraci z Karaibów: Kompletna kolekcja (BR)
Hej-ho i butelka rumu! „Piraci” to powrót klasycznego kina kostiumowo-przygodowego – i to powrót w wielkim stylu. Mamy tu pościgi, walki morskie oraz na broń białą, nieco magii, romans i tajemnicę rodzinną, ale przede wszystkim gwiazdę w postaci kapitana Jacka Sparrowa, brawurowo wykreowanego przez Johnny′ego Deppa.
Antologia Woody Allen: Strzały na Broadwayu, Jej wysokość Afrodyta, Przejrzeć Harry′ego, Wszyscy mówią; kocham Cię, Celebrity, Wild Man Blues
Zestaw późniejszych filmów Woody′ego Allena, ale z pewnością godnych uwagi. Mamy wśród nich filmy świetne („Strzały na Broadwayu”), dobre bądź bardzo dobre („Jej wysokość Afrodyta”, „Przejrzeć Harry′ego”, „Wszyscy mówią; kocham Cię”), ciekawe („Wild Man Blues”), jedynie „Celebrity” nie zyskało większego uznania krytyków i widzów. Ale nie zmienia to faktu, że to całkiem dobry zestaw.
Mike Leigh – pakiet Życie jest słodkie, Nadzy, Współlokatorki, Topsy-Turvy (DVD)
Mike Leigh – jeden z najciekawszych brytyjskich twórców, w Polsce słaby znany i pomijany przez dystrybutorów – warto więc zwrócić uwagę na ten pakiet. Limitowana kolekcja zawiera cztery pełnometrażowe filmy Mike’a Leigh: „Życie jest słodkie” – tragikomedię o codziennych problemach młodej rodziny, „Nadzy”, portret młodego społecznego outsidera, „Współlokatorki” – studium trudnego wejścia w dorosłe życie oraz „Topsy-Turvy”, barwną opowieść o twórcach popularnych w Wielkiej Brytanii operetek. Bonusem wydania są trzy filmy krótkometrażowe: „Zmysł historii”, „Krótkie i kręcone” oraz „Helllo, hello, hello”.
Tego zestawu nie trzeba nikomu polecać: cztery klasyki kina science-fiction, każdy w wersji kinowej i reżyserskiej plus niezliczone materiały dodatkowe. Antologia dostępna jest w dwóch wersjach – czteropłytowej (na każdej płycie film w dwóch wersjach + dodatki) i sześciopłytowej (dodatkowe 2 płyty z dodatkami). Oczywiście, jeśli ktoś ma możliwości polecamy tą drugą, również ze względu na stylowe opakowanie – w sieci można też upolować limitowany box, do którego dołączane jest jajo obcego! Gorzej z tymi, którzy mają ograniczone środki, a kupując wydane na DVD „Alien: Quadrilogy” myśleli, że już nic lepszego im się nie trafi…
Nieziemska kolekcja kilku najlepszych dzieł w dorobku francuskiego reżysera i scenarzysty. Wydawcy tego pakietu zafundowali nam filmową wycieczkę przez szerokie spektrum gatunków. Znajdziemy w nim zarówno opowieść o zabójcach na zlecenie („Nikita”, „Leon zawodowiec” – w wersji reżyserskiej), podwodne fascynacje Luca Besson („Wielki błękit”, „Atlantis”), produkcje z kręgu fantasy i science fiction („Niezwykłe przygody Adeli Blanc-Sec”, „Piąty element”, „Ostatnia walka”) oraz porcję mocnej sensacji („Metro”). Większość kolekcji to wczesne, dobrze znane szerokiemu gronu odbiorców dokonania reżysera, które niczym dobre wino, w miarę upływu czasu smakują jeszcze lepiej.
X-Men Saga (DVD)
No dobrze, „X-Meni” w wydaniu Bretta Ratnera i Gavina Hooda to nie jest kino, które byśmy jakoś specjalnie polecali, ale bądź co bądź stanowią część cyklu i dla fanów będą stanowić miłe uzupełnienie świetnych dwóch pierwszych części Bryana Singera i równie znakomitego prequelo-reboota, czyli „Pierwszej klasy” Matthew Vaughna. No i dzięki temu mamy 5 filmów w ładnym pudełku za przyzwoitą cenę 100 złotych.
Harry Potter – cała saga 11 płyt (BR)
Tak jest – cała saga. Wszystkie siedem części w ośmiu filmach na 11 płytach (oczywiście z dodatkami). Nie mamy żadnych wątpliwości, że filmowy komplet przygód Harry’ego Pottera królować będzie w tym roku pod choinkami. Do wyboru – Blu-Ray lub DVD.
Podobnie jak w przypadku „Gwiezdnych wojen” także i tego boxu nie trzeba reklamować – „Władca pierścieni” to już trylogia co równie kultowa co klasyk Lucasa. I podobnie jak w przypadku tamtego zestawu, także i tutaj mamy do czynienia z super-hiper-mega-najpełniejszą kolekcją, o czym świadczyć ma liczba płyt: 6 Blu-ray z rozszerzonymi wersjami filmów i 9 DVD z dodatkami (zabawne lub interesujące sceny, np. Bilba chowającego się przed Lobelią, odwiedziny Aragorna na grobie matki, wywiady ze wszystkimi aktorami, ciekawostki w stylu parodystycznych filmików). Pomijając dość niezrozumiały fakt mieszania dwóch różnych nośników, to jest to rzecz obowiązkowa zarówno dla maniaków tolkienistycznych, ludzi, którzy „Władcę pierścieni” znają tylko z kina i wszystkich fanów wciągającej przygody.
Ocean’s 11-13 (BR)
Steven Soderbergh sięgnął po klasykę komedii sensacyjnej i stworzył 3 filmy lekkie, ale ambitne, zabawne, ale z wyraźnym odciskiem reżyserskiej indywidualności, ze znakomitą obsadą, doskonale bawiącą się na planie. Sama frajda. Teraz już na BR. Ale kiedy doczekamy się pierwszych 10 części...?
• • •
1 2 3 »

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Rosjan – nawet zdrajców – zabijać nie można
Sebastian Chosiński

30 IV 2024

Opowiadanie Jerzego Gierałtowskiego „Wakacje kata” ukazało się w 1970 roku. Niemal natychmiast sięgnął po nie Zygmunt Hübner, pisząc na jego podstawie scenariusz i realizując spektakl telewizyjny dla „Sceny Współczesnej”. Spektakl, który – mimo świetnych kreacji Daniela Olbrychskiego, Romana Wilhelmiego i Aleksandra Sewruka – natychmiast po nagraniu trafił do archiwum i przeleżał w nim ponad dwie dekady, do lipca 1991 roku.

więcej »

Z filmu wyjęte: Android starszej daty
Jarosław Loretz

29 IV 2024

Kości pamięci, silikonowe powłoki, sztuczna krew – już dawno temu twórcy filmowi przyzwyczaili nas do takiego wizerunku androida. Początki jednak były dość siermiężne.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Za rok, za dzień, za chwilę…
Sebastian Chosiński

23 IV 2024

Gdy w lutym 1967 roku Teatr Sensacji wyemitował „Cichą przystań” – ostatni odcinek „Stawki większej niż życie” – widzowie mieli prawo poczuć się osieroceni przez Hansa Klossa. Bohater, który towarzyszył im od dwóch lat, miał zniknąć z ekranów. Na szczęście nie na długo. Telewizja Polska miała już bowiem w planach powstanie serialu, na którego premierę trzeba było jednak poczekać do października 1968 roku.

więcej »

Polecamy

Android starszej daty

Z filmu wyjęte:

Android starszej daty
— Jarosław Loretz

Knajpa na szybciutko
— Jarosław Loretz

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.