Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
70,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Co nam w kinie gra: All You Zombies (04.12.2009)

Esensja.pl
Esensja.pl
Pomagamy wybrać seans filmowy na weekend. Premiery tego tygodnia to: „Zombieland”, „(500) dni miłości”, „Amerykańskie ciacho”, „Królik po berlińsku / Esterhazy”, „Mikołajek” i „Kropka.com”.

Esensja

Co nam w kinie gra: All You Zombies (04.12.2009)

Pomagamy wybrać seans filmowy na weekend. Premiery tego tygodnia to: „Zombieland”, „(500) dni miłości”, „Amerykańskie ciacho”, „Królik po berlińsku / Esterhazy”, „Mikołajek” i „Kropka.com”.

Co tydzień w piątek punktualnie o godzinie 10:00 szukajcie na naszych łamach poradnika, mającego pomóc wybrać wam premiery filmowe, na które w najbliższy weekend warto wybrać się do kina. Jeśli natomiast chcecie nadrobić zaległości – sprawdzajcie, co warto zobaczyć według Zgryźliwych Tetryków.

WASZ EKSTRAKT:
70,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Zombieland
Opowieść o największym tchórzu na świecie, który wraz z grupą kilku innych osób musi przetrwać inwazję zombie.
Czytaj w „Esensji":
Tak po prawdzie hasło „Komedia romantyczna z zombie w tle”, którym swego czasu był reklamowany „Wysyp żywych trupów”, znacznie bardziej pasuje właśnie do „Zombielandu”, historii koncentrującej się raczej na interakcjach między bohaterami, niż na pladze żywej śmierci. (70%)
Tetrycy o filmie:
Piotr Dobry: No proszę, a już wszystko wskazywało na to, że komedią roku będzie „Kac Vegas”. Nieprawdopodobnie zabawny film Fleischera pokazuje, że zombie movie – jakkolwiek paradoksalnie to brzmi – żyje i ma się dobrze. Obsada jest kapitalna, zaś Bill Murray daje poważny argument na stworzenie kategorii Oscara za najlepszy epizod. (9/10)
Bartek Fukiet: Zaśmiejecie się w trupa! Solidne amerykańskie kino rozrywkowe, z ciekawie napisaną parą głównych bohaterów, dobrymi efektami specjalnymi, widowiskową rozwałką i fenomenalnym występem Billa Murraya w roli Billa Murraya. Trupio dobry pomysł z kodeksem przetrwania głównego bohatera, którego punkty ilustrowane są przykładami z życia (a raczej gwałtownej śmierci nieprzestrzegających reguł wspomnianego kodeksu nieboraków). (8/10)
Ocena widzów wg www.imdb.com: 8.0/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 89%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
(500) dni miłości
Ta niekonwencjonalna komedia romantyczna opowiada historię Toma, który zakochuje się w pięknej, ale niewierzącej w miłość Summer. Para zmaga się z typowymi problemami związanymi z zauroczeniem, randkami, seksem i rozstaniem, jednak ich historia jest opowiedziana w świeży i oryginalny sposób.
Czytaj w „Esensji":
Film roku, a nawet dzieło kultowe – zachwycała się krytyka w USA. Historia o chłopaku, który znalazł i stracił dziewczynę, faktycznie nie przypomina masowego produktu. Przeciwnie – na każdym kroku uwodzi czarem produkcji niezależnej. Ale czy żeby stworzyć genialną symfonię, wystarczy używać czarnych klawiszy? (70%)
Uczuciowy ping-pong przypomina niegdysiejsze cięte przekomarzanki Kathrine Hepburn ze Spencerem Tracy w „Kobiecie roku” tylko bez błyskotliwej wymiany dialogów. I bez ironicznego romantyzmu. I bez podskórnej sympatii reżysera dla bohaterów. (60%)
Tetrycy o filmie:
Piotr Dobry: Och, czego tu nie ma – romantyczny Gordon-Levitt, neurotyczna Deschanel, piosenki The Smiths i Carli Bruni, nawiązania do „Absolwenta”, „Annie Hall”, „Gwiezdnych wojen” i Bergmana, offbeatowy humor, achronologiczna narracja, komiksowe wstawki i split screeny… Bardzo chciałem polubić ten film, ale nie mogę znieść jego fałszu – nie widziałem wcześniej mainstreamowej komedii tak usilnie stylizującej się na „indie”, że aż boli. (5/10)
Michał Walkiewicz: Uważam, że nie ma nic złego w stylizacjach, o których pisze Piotr. Zwłaszcza w achronologii, która świetnie metaforyzuję pracę rozbitego miłosnym niespełnieniem umysłu. Film Webba dość trafnie pokazuje, jak wiele jest prawdy w banale, głoszącym, iż prawdziwa miłość zawsze jest niespełniona. Po prostu nie ma szans, żeby „spełnić się” w szarej codzienności. (9/10)
Ocena widzów wg www.imdb.com: 8.1/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 87%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Amerykańskie ciacho
Rozbrajająco przystojny Nikki uwielbia dobrą zabawę, luksusowe życie i piękne kobiety. Zwłaszcza, jeśli są bajecznie bogate. Zdobywa je szybko i zmienia, gdy tylko znudzą mu się ich luksusowe apartamenty. To jego sposób na życie. A przy okazji – doskonały biznes. Nieodpartemu czarowi Nikkiego ulegają kolejne kobiety, a on bawi się nimi i korzysta z życia, które mu sponsorują. Pewnego dnia spotyka wyjątkową dziewczynę…
Czytaj w „Esensji":
Najbardziej zastanawia mnie dla kogo nakręcono ten film. Nastolatki byłyby zadowolone, zwłaszcza płci męskiej (choćby z seksistowskich „żartów”, scen, w których przed bohaterem każda laska pada na kolana i robi mu dobrze, nie zwracając uwagi na to, że obiekt jest bardziej zainteresowany lecącym w telewizji meczem), ale film dostał ograniczenie od 18 lat. Dorośli? Ci mogą sobie legalnie pornola wypożyczyć i będzie to dużo lepsza decyzja niż seans „Amerykańskiego ciacha”. (20%)
Tetrycy o filmie:
Piotr Dobry: Pod tym debilnym polskim tytułem nie kryje się wcale, jak chce dystrybutor, młodzieżowa komedia romantyczna, tylko obyczajowa przypowiastka o cenie, jaką czasem się płaci za chęć przetoczenia się przez życie po linii najmniejszego oporu. Ashton Kutcher w roli żigolaka czuje się jak ryba w wodzie, a Margarita Levieva i Anne Heche są cholernie seksowne, więc film – choć pusty jak jego bohater – ogląda się z przyjemnością równą patrzeniu na ładny teledysk. (6/10)
Ocena widzów wg www.imdb.com: 6.1/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 16%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Królik po berlińsku / Esterhazy
Dwie „królicze” krótkometrażówki na jednym seansie.
„Królik po berlińsku": Metafora życia i przemian w Niemczech Wschodnich, ale i w większości państw tzw. demokracji ludowej. Celna i miejscami humorystyczna analiza szeregu czynników, które doprowadziły do budowania się postawy typowej dla homo sovieticus. Świetne wykorzystanie filmowych i fotograficznych materiałów filmowych.
„Esterhazy": Berlin, rok 1989. Malutki wiedeński króliczek przyjeżdża do Berlina z misją szukania dużej żony. Zgodnie z radą Wielkiego Księcia, patriarchy rodu, Esterhazy ma poszukiwać małżonki za wielkim murem, gdzie znajduje się, strzeżony przez żołnierzy, króliczy raj.
Nic nie ujmując temu podejściu, odniosłem wrażenie, że Bartosz Konopka, twórca dokumentu „Królik po berlińsku”, swój film od razu nakręcił z myślą o nagrodach filmowych. Z jednej strony wybrał dobry, chwytliwy temat, w pełni zrozumiały i rozpoznawalny dla widza zagranicznego, ale z drugiej strony pomyślał nad jego nietypowym ujęciem. (70%)
Ocena widzów wg www.imdb.com: 8.2/10
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Mikołajek
Ekranizacja serii humorystycznych książek z lat 50. i 60. o przygodach małego chłopca Mikołajka, wspólne dzieło znanego twórcy scenariuszy komiksów m.in. o Galu Asteriksie Rene Goscinnego i rysownika Jeana-Jacquesa Sempego.
Ocena widzów wg www.imdb.com: 6.4/10
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kropka.com
Teles Aguas Altas to mała wioska w Portugalii, która zakłada swoją stronę internetową, wchodząc tym samym w XXI wiek. Jednocześnie międzynarodowa firma z Madrytu zastrzega nazwę wioski jako główne hasło reklamowe swojej nowej kampanii wody mineralnej. I zaczyna się… Czy piękne malownicze miasteczko powinno mieć swoją własną stronę internetową? Czy powinni walczyć z firmą, która opatentowała nazwę?
Ocena widzów wg www.imdb.com: 7.1/10
koniec
4 grudnia 2009

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Czy zawód programisty to wciąż przyszłościowa profesja?

26 IV 2024

Od kilku lat w branży IT dało się zaobserwować pewien zastój w zapotrzebowaniu na informatyków i programistów. Wśród osób kształcących się w tym właśnie kierunku spowodowało to niemałą panikę. Czy jest się czego obawiać?

więcej »

Promocja: Przebarwienia na twarzy - jak sobie z nimi radzić?

19 IV 2024

Przebarwienia na twarzy mogą mieć naprawdę różne pochodzenie. Mogą być wynikiem zarówno działania słońca, jak i zmian hormonalnych, stanów zapalnych, a także niewłaściwej pielęgnacji skóry. Zobacz jak sobie radzić z przebarwieniami.

więcej »

Promocja: Z ekranu komputera na dywan – najlepsze LEGO dla graczy

11 IV 2024

W świecie pełnym ekscytujących gier komputerowych LEGO wkracza na scenę, oferując szeroki wybór zestawów, które przenoszą ulubione światy wirtualne prosto na dywan w pokoju malucha. Dla fanów gier, zarówno młodych, jak i tych bardziej dojrzałych, LEGO stworzyło zestawy, które zapewniają godziny wspaniałej zabawy. Jakie jest najlepsze LEGO dla graczy? Wybierz je wspólnie z nami!

więcej »

Polecamy

Knajpa na szybciutko

Z filmu wyjęte:

Knajpa na szybciutko
— Jarosław Loretz

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Z tego cyklu

Perfect Days
— Kamil Witek

Czasem myślę o umieraniu
— Kamil Witek

Poprzednie życie
— Kamil Witek

Ślepowidzenie
— Sebastian Chosiński

Umrika
— Sebastian Chosiński

„Tajemnice Bridgend” i „Czarodziejska góra”
— Sebastian Chosiński, Konrad Wągrowski

Jesteśmy waszymi przyjaciółmi
— Sebastian Chosiński

Slow West
— Sebastian Chosiński

Imigranci
— Marta Bałaga, Sebastian Chosiński

Steve Jobs
— Kamil Witek

Tegoż twórcy

Krótko o filmach: Indianiątko Jonesiątko
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Na pogańskim globie
— Sebastian Chosiński

Kto ty jesteś? Symbiont mały!
— Sebastian Chosiński

Krótko o filmach: Białe oczka i uśmiechnięta paszcza
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Esensja ogląda: Październik 2016 (3)
— Jarosław Loretz, Jarosław Robak

Esensja ogląda: Maj 2014 (2)
— Sebastian Chosiński, Miłosz Cybowski

Esensja ogląda: Luty 2013 (Kino)
— Miłosz Cybowski, Gabriel Krawczyk, Alicja Kuciel, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Styczeń 2013 (DVD i Blu-Ray)
— Sebastian Chosiński, Miłosz Cybowski, Jakub Gałka, Jarosław Loretz, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Listopad 2012 (Kino)
— Sebastian Chosiński, Miłosz Cybowski, Mateusz Kowalski, Gabriel Krawczyk, Alicja Kuciel, Patrycja Rojek

Veni, vidi i nici
— Zuzanna Witulska

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.