Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 21 lutego 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do kina marsz: Czerwiec 2014

Esensja.pl
Esensja.pl
Czerwiec w kinach jawi się miesiącem oczekiwania na prawdziwe letnie blockbustery i ambitniejsze kino festiwalowe. Na osłodę kilka ciekawych tytułów.

Esensja

Do kina marsz: Czerwiec 2014

Czerwiec w kinach jawi się miesiącem oczekiwania na prawdziwe letnie blockbustery i ambitniejsze kino festiwalowe. Na osłodę kilka ciekawych tytułów.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, filmowe premiery nadchodzącego miesiąca. Uwaga! W wielu przypadkach nie możemy na 100% zagwarantować jakości obrazu – wspominamy o nim po prostu dlatego, że zapowiada się ciekawie, albo dlatego, że szanujący się kinoman nie powinien tego filmu nie znać, nawet jeśli z seansu wyjdzie zniesmaczony i skieruje się do kasy, by zażądać zwrotu pieniędzy za bilet. Dla jasności – od nas także nie należy się domagać tych pieniędzy. Niemniej jednak mamy nadzieję, że nasze typy będą w większości przypadków trafne, a sam cykl uznacie za pomocny przy planowaniu kinowych wizyt.

Zobaczcie komplet zapowiedzi kinowych na czerwiec w Kulturowskazie.

Zobaczcie komplet zapowiedzi DVD i BR na czerwiec w Kulturowskazie.

MARSZ DO KINA
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Mandarynki
Estońsko-gruzińska koprodukcja, rozgrywająca się w czasie wojny abchaskiej. W gruzińskiej wsi, zamieszkiwanej od stuleci przez Estończyków, zostają tylko dwie osoby: małomówny, surowy stolarz Ivo i plantator mandarynek Margus. Obaj planują opuścić miejscowość, jak tylko zakończą się zbiory mandarynek, ale na przeszkodzie ich planów staje nieoczekiwane wydarzenie. W wyniku strzelaniny w życiu mężczyzn pojawia się dwóch żołnierzy z przeciwnych stron frontu. Subtelny, nastrojowy film mówiący o wojnie, choć samej wojny nie pokazujący, nagrodzony przez publiczność zeszłorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
Premiera 6 czerwca
WASZ EKSTRAKT:
70,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Na skraju jutra
Czasy, w których Doug Liman był kojarzony z kinem niezależnym już chyba dawno za nami. W tej chwili nazwisko tego reżysera przywodzi na myśl przede wszystkim rozrywkowe kino akcji: „Tożsamość Bourne′a”, „Mr. i Mrs. Smith”, „Jumper” (niepokoi, że każdy z tych filmów był słabszy od poprzedniego). Nie dziwi więc kolejny temat – film SF. „Na skraju jutra” jawi się jak nieskomplikowana rozrywka, wykorzystująca standardowe motywy fantastyki – ma tu być i inwazja obcych, i pętle czasowe, i wojny przyszłości. W roli głównej Tom Cruise, który niepokojąco przypomina sobą bohatera niedawnej „Niepamięci” i wygląda, że pogodził się już z filmowym zaszufladkowaniem swej osoby. Może więc być przyzwoite kino rozrywkowe, może być rozczarowanie, musimy się przekonać. Wydaje się, że poziom właśnie „Niepamięci” może być tu dobrym szacowaniem jakości „Na skraju jutra”.
Premiera 6 czerwca
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
22 Jump Street
„21 Jump Street” filmowy remake telewizyjnego seryjnego klasyka, który był dla Johnny′ego Deppa odskocznią do wielkiej kariery, okazał się być bardzo dobrą komedią, w której świetnie zderzano realia różnych czasów i wykorzystywano potencjał Jonaha Hilla i Channinga Tatuma, będących policjantami pod przykrywką uczniów szkoły średniej. Nic więc dziwnego, że zdecydowany się na kontynuację, w tej samej obsadzie, tyle tylko, że Hill i Tatum tym razem będą udawali studentów college′u. Cóż, latka lecą… Zwiastun filmu nie był jednak tak zachęcający, jak część pierwsza, więc polecamy film z pewną taką nieśmiałością.
Premiera 13 czerwca
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Dziennik z podróży
Pomysł na dokument Tomasza Wolskiego i Piotra Stasika jest prosty. Wystarczyło zetknąć ze sobą nestora polskiej fotografii ponad 80-letniego Tadeusza Rolke i młodego ucznia szkoły artystycznej 15-letniego Michała Gonickiego i wysłać ich „w Polskę”, by z wykorzystaniem starego, klasycznego sprzętu fotografowali ludzi w małych miasteczkach. W efekcie powstaje bardzo ciepła opowieść o zderzeniu starości i młodości, doświadczenia i nauki, o tym, że porozumienie dusz jest możliwe nawet mimo 65 lat różnicy wieku, byle tylko dzielić pasje i być otwartym. A w tle jeszcze prowincjonalna Polska, różne postacie, różne miejsca, różne historie zamknięte na czarno-białym kawałku papieru.
Premiera 13 czerwca
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jak ojciec i syn
Wyróżniony w Cannes, pokazywany na zeszłorocznych Nowych Horyzontach japoński dramat to poruszająca opowieść o tym, czym jest ojcostwo i na ile więzy krwi liczą się w relacjach międzyludzkich. Tematem filmu są losy dwóch rodzin, które dowiadują się, że sześć lat wcześniej w szpitalu zamieniono im dzieci. Co dalej robić? Oddać wychowywanych od lat synów i przyjąć pod swój dach biologicznych potomków, czy pozostawić wszystko bez zmian, ze świadomością, że wychowuje się nie własne dziecko, a rodzony syn dorasta u obcych ludzi? Film w żadnej chwili nie popada w tani sentymentalizm, jest elegancko opowiedziany, doskonale wyreżyserowany, wzruszający i każący samemu sobie zadać pytanie o znaczenie rodzinnych więzi.
Premiera 13 czerwca
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Michael Kohlhaas
„Michael Kohlhaas” z Madsem Mikkelsenem w roli tytułowego sesnastowiecznego handlarza końmi, który dotknięty niesprawiedliwością buntuje się i szukając zemsty, samemu zaczyna siać postrach wśród miejscowych, częściej niż z „Braveheart – Waleczne Serce” bywa zestawiany z wikińskim dokonaniem Nicolasa Windinga Refna, „Valhalla Rising”. Można więc spodziewać się, że to mroki minionego średniowiecza dyktować będą warunki romantycznemu bohaterowi z niemieckiej noweli Heinricha von Kleista. Na ekranie pojawi się również znany z „Holy Motors” Denis Lavant.
Premiera 13 czerwca
WASZ EKSTRAKT:
40,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jak wytresować smoka 2
Film o nastoletnim, niezrozumianym przez otoczenie wynalazcy, który zaprzyjaźnia się z budzącym grozę stworzeniem, odniósł spory sukces. Perfekcyjna animacja i sympatyczny, inteligentny bohater wynagrodziły dorosłym widzom dość sztampową fabułę z gatunku „od zera do bohatera”. Sądząc z pokazywanych w kinach urywków, w części drugiej Czkawka i Szczerbatek prawdopodobnie odkryją nowe lądy (i niewątpliwie wpakują się w kłopoty). Jeśli film utrzyma poziom części pierwszej, możemy liczyć na nienachalny humor i malowniczą scenografię… oraz wyprzystojniałego bohatera.
Premiera 20 czerwca
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
O krok od sławy
Na nasze ekrany trafia film dokumentalny nagrodzony tegorocznym Oscarem – to już chyba wystarczająca rekomendacja. Zważmy jednak, że polski tytuł wypaczył sens oryginału. „20 Feet from Stardom” lepiej by było przełożyć jako „7 metrów od sławy”, bo ten tytuł ma bardzo dosłowny sens. Film opowiada bowiem o uczestnikach chórków, śpiewających na koncertach gwiazd, oddalonych o owych sław właśnie o tytułowe kilka metrów w sensie dosłownym, ale już o dużo dużo więcej w sensie przenośnym. A przecież nierzadko bywają wśród nich bardzo utalentowani piosenkarze, którzy muszą zadowolić się jedynie byciem tłem. Może i smutne, z pewnością ciekawe jako temat na film, który pozwoli im wyjść – choć na chwilę – z cienia.
Premiera 20 czerwca
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Transformers: Wiek zagłady
Wielkie roboty rozwalają inne wielkie roboty. A czego się spodziewaliście? Pogłębionych portretów psychologicznych?
Premiera 27 czerwca
DVD i BR
Ominęły kino:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Legendy ringu
To miało być wydarzenie filmowo-sportowe – dwóch najsłynniejszych kinowych bokserów Robert de Niro (znany jako Jake LaMotta z „Wściekłego byka”) oraz Sylvester Stallone (znany oczywiście jako Rocky Balboa, ale nie powiemy z jakiego filmu) krzyżuje rękawice na ringu. Oczywiście żaden z nich nie gra tu bohatera swych wcześniejszych filmów ale tak skojarzenia, jak i zamiary twórców były oczywiste. Skończyło się jednak na nie najlepszych recenzjach, zarzucających filmowi, że wykorzystuje legendy dla paru niewyszukanych żartów.
Z kina na płytę:
Sierpień w hrabstwie Osage – recenzja
Stalingrad – recenzja
Tajemnica Filomeny – recenzja
Borgman – recenzja
Robocop – recenzja
Zniewolony. 12 Years a Slave – recenzja
koniec
31 maja 2014

Komentarze

31 V 2014   10:58:28

"Film reżysera Tożsamość Bourn'a"? Warnerze, ile błędów można zrobić w tak krótkim napisie?

02 VI 2014   09:45:35

"A czego się spodziewaliście? Pogłębionych portretów psychologicznych?" Jestem rozgotowany na miękko :)))

09 VI 2014   09:39:40

Jestem po seansie "Na skraju jutra". Bardzo dobre militarne hard SF. Dużo lepszy film od "Niepamięci", niezły scenariusz (choć motyw ograny), nie przesadzone, dobre FX, zagrany też co najmniej poprawnie no i EMILY BLUNT ktorej po tym filmie zostałem wielbicielem ;-) Szczere i serdecznie polecam, naprawdę swietna rozrywka !!!!!

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: „Zdradziła III Rzeszę!”
Sebastian Chosiński

20 II 2024

Teatralna „Stawka większa niż życie” szybko nabierała rozpędu, a scenarzyści i realizatorzy zdobywali coraz większe doświadczenie. W maju 1965 roku odbyła się premierowa emisja odcinka piątego – „Kryptonim Edyta” – w którym po raz pierwszy na ekranie zaistniał Hermann Brunner.

więcej »

Z filmu wyjęte: Zemsty szpon
Jarosław Loretz

19 II 2024

O tym, że film jest czystą zgrywą, świadczy choćby ten jeden kadr - z ptasią nogą samodzielnie planującą rozprawić się z masztem telefonii komórkowej.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Nie ma „zająca” i nie ma „wilka”
Sebastian Chosiński

13 II 2024

Na dokończenie fabuły rozpoczętej w marcu 1965 roku odcinkiem zatytułowanym „W pułapce” widzowie musieli cierpliwie czekać przez cztery tygodnie – do emisji spektaklu „E-19 działa”. To wtedy okazało się ostatecznie, kto jest gestapowskim donosicielem, za sprawą którego Niemcy aresztowali dentystę „Filipa”, i kto tym samym bezpośrednio zagraża „Jankowi”.

więcej »

Polecamy

Zemsty szpon

Z filmu wyjęte:

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Taśmowa robota
— Jarosław Loretz

Z wątrobą na dłoni
— Jarosław Loretz

Panika na planie
— Jarosław Loretz

Jak nie gryzoń, to może jaszczurka?
— Jarosław Loretz

A gdyby tak skrzyżować człowieka z gryzoniem... inaczej
— Jarosław Loretz

A gdyby tak skrzyżować człowieka z gryzoniem...
— Jarosław Loretz

Miły uśmiech na nowy rok
— Jarosław Loretz

Odcinek świąteczny
— Jarosław Loretz

Podniebne newsy
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Z tego cyklu

Marzec 2020
— Esensja

Luty 2020
— Esensja

Styczeń 2020
— Esensja

Grudzień 2019
— Esensja

Listopad 2019
— Esensja

Październik 2019
— Esensja

Wrzesień 2019
— Esensja

Sierpień 2019
— Esensja

Lipiec 2019
— Esensja

Maj 2019
— Esensja

Tegoż twórcy

mbank Nowe Horyzonty 2023: Drrrogi, chłopcze…
— Kamil Witek

Artystką być
— Adam Lewandowski

Sceny z życia smoków
— Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Listopad 2017 (2)
— Jarosław Loretz, Marcin Mroziuk

Esensja ogląda: Czerwiec 2017 (5)
— Sebastian Chosiński, Kamil Witek

Esensja ogląda: Kwiecień 2017 (1)
— Sebastian Chosiński, Piotr Dobry, Gabriel Krawczyk, Marcin Mroziuk, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Lipiec 2016 (3)
— Jarosław Loretz, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

Uwierz w siebie, bla bla bla
— Agnieszka Szady

Esensja ogląda: Październik 2013 (2)
— Karolina Ćwiek-Rogalska, Piotr Dobry, Kamil Witek

Esensja ogląda: Wrzesień 2012 (kino)
— Ewa Drab, Mateusz Kowalski, Alicja Kuciel, Agnieszka Szady, Konrad Wągrowski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.