Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 11 sierpnia 2022
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do kina marsz: Czerwiec 2014

Esensja.pl
Esensja.pl
Czerwiec w kinach jawi się miesiącem oczekiwania na prawdziwe letnie blockbustery i ambitniejsze kino festiwalowe. Na osłodę kilka ciekawych tytułów.

Esensja

Do kina marsz: Czerwiec 2014

Czerwiec w kinach jawi się miesiącem oczekiwania na prawdziwe letnie blockbustery i ambitniejsze kino festiwalowe. Na osłodę kilka ciekawych tytułów.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, filmowe premiery nadchodzącego miesiąca. Uwaga! W wielu przypadkach nie możemy na 100% zagwarantować jakości obrazu – wspominamy o nim po prostu dlatego, że zapowiada się ciekawie, albo dlatego, że szanujący się kinoman nie powinien tego filmu nie znać, nawet jeśli z seansu wyjdzie zniesmaczony i skieruje się do kasy, by zażądać zwrotu pieniędzy za bilet. Dla jasności – od nas także nie należy się domagać tych pieniędzy. Niemniej jednak mamy nadzieję, że nasze typy będą w większości przypadków trafne, a sam cykl uznacie za pomocny przy planowaniu kinowych wizyt.

Zobaczcie komplet zapowiedzi kinowych na czerwiec w Kulturowskazie.

Zobaczcie komplet zapowiedzi DVD i BR na czerwiec w Kulturowskazie.

MARSZ DO KINA
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Mandarynki
Estońsko-gruzińska koprodukcja, rozgrywająca się w czasie wojny abchaskiej. W gruzińskiej wsi, zamieszkiwanej od stuleci przez Estończyków, zostają tylko dwie osoby: małomówny, surowy stolarz Ivo i plantator mandarynek Margus. Obaj planują opuścić miejscowość, jak tylko zakończą się zbiory mandarynek, ale na przeszkodzie ich planów staje nieoczekiwane wydarzenie. W wyniku strzelaniny w życiu mężczyzn pojawia się dwóch żołnierzy z przeciwnych stron frontu. Subtelny, nastrojowy film mówiący o wojnie, choć samej wojny nie pokazujący, nagrodzony przez publiczność zeszłorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
Premiera 6 czerwca
WASZ EKSTRAKT:
70,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Na skraju jutra
Czasy, w których Doug Liman był kojarzony z kinem niezależnym już chyba dawno za nami. W tej chwili nazwisko tego reżysera przywodzi na myśl przede wszystkim rozrywkowe kino akcji: „Tożsamość Bourne′a”, „Mr. i Mrs. Smith”, „Jumper” (niepokoi, że każdy z tych filmów był słabszy od poprzedniego). Nie dziwi więc kolejny temat – film SF. „Na skraju jutra” jawi się jak nieskomplikowana rozrywka, wykorzystująca standardowe motywy fantastyki – ma tu być i inwazja obcych, i pętle czasowe, i wojny przyszłości. W roli głównej Tom Cruise, który niepokojąco przypomina sobą bohatera niedawnej „Niepamięci” i wygląda, że pogodził się już z filmowym zaszufladkowaniem swej osoby. Może więc być przyzwoite kino rozrywkowe, może być rozczarowanie, musimy się przekonać. Wydaje się, że poziom właśnie „Niepamięci” może być tu dobrym szacowaniem jakości „Na skraju jutra”.
Premiera 6 czerwca
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
22 Jump Street
„21 Jump Street” filmowy remake telewizyjnego seryjnego klasyka, który był dla Johnny′ego Deppa odskocznią do wielkiej kariery, okazał się być bardzo dobrą komedią, w której świetnie zderzano realia różnych czasów i wykorzystywano potencjał Jonaha Hilla i Channinga Tatuma, będących policjantami pod przykrywką uczniów szkoły średniej. Nic więc dziwnego, że zdecydowany się na kontynuację, w tej samej obsadzie, tyle tylko, że Hill i Tatum tym razem będą udawali studentów college′u. Cóż, latka lecą… Zwiastun filmu nie był jednak tak zachęcający, jak część pierwsza, więc polecamy film z pewną taką nieśmiałością.
Premiera 13 czerwca
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Dziennik z podróży
Pomysł na dokument Tomasza Wolskiego i Piotra Stasika jest prosty. Wystarczyło zetknąć ze sobą nestora polskiej fotografii ponad 80-letniego Tadeusza Rolke i młodego ucznia szkoły artystycznej 15-letniego Michała Gonickiego i wysłać ich „w Polskę”, by z wykorzystaniem starego, klasycznego sprzętu fotografowali ludzi w małych miasteczkach. W efekcie powstaje bardzo ciepła opowieść o zderzeniu starości i młodości, doświadczenia i nauki, o tym, że porozumienie dusz jest możliwe nawet mimo 65 lat różnicy wieku, byle tylko dzielić pasje i być otwartym. A w tle jeszcze prowincjonalna Polska, różne postacie, różne miejsca, różne historie zamknięte na czarno-białym kawałku papieru.
Premiera 13 czerwca
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jak ojciec i syn
Wyróżniony w Cannes, pokazywany na zeszłorocznych Nowych Horyzontach japoński dramat to poruszająca opowieść o tym, czym jest ojcostwo i na ile więzy krwi liczą się w relacjach międzyludzkich. Tematem filmu są losy dwóch rodzin, które dowiadują się, że sześć lat wcześniej w szpitalu zamieniono im dzieci. Co dalej robić? Oddać wychowywanych od lat synów i przyjąć pod swój dach biologicznych potomków, czy pozostawić wszystko bez zmian, ze świadomością, że wychowuje się nie własne dziecko, a rodzony syn dorasta u obcych ludzi? Film w żadnej chwili nie popada w tani sentymentalizm, jest elegancko opowiedziany, doskonale wyreżyserowany, wzruszający i każący samemu sobie zadać pytanie o znaczenie rodzinnych więzi.
Premiera 13 czerwca
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Michael Kohlhaas
„Michael Kohlhaas” z Madsem Mikkelsenem w roli tytułowego sesnastowiecznego handlarza końmi, który dotknięty niesprawiedliwością buntuje się i szukając zemsty, samemu zaczyna siać postrach wśród miejscowych, częściej niż z „Braveheart – Waleczne Serce” bywa zestawiany z wikińskim dokonaniem Nicolasa Windinga Refna, „Valhalla Rising”. Można więc spodziewać się, że to mroki minionego średniowiecza dyktować będą warunki romantycznemu bohaterowi z niemieckiej noweli Heinricha von Kleista. Na ekranie pojawi się również znany z „Holy Motors” Denis Lavant.
Premiera 13 czerwca
WASZ EKSTRAKT:
40,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jak wytresować smoka 2
Film o nastoletnim, niezrozumianym przez otoczenie wynalazcy, który zaprzyjaźnia się z budzącym grozę stworzeniem, odniósł spory sukces. Perfekcyjna animacja i sympatyczny, inteligentny bohater wynagrodziły dorosłym widzom dość sztampową fabułę z gatunku „od zera do bohatera”. Sądząc z pokazywanych w kinach urywków, w części drugiej Czkawka i Szczerbatek prawdopodobnie odkryją nowe lądy (i niewątpliwie wpakują się w kłopoty). Jeśli film utrzyma poziom części pierwszej, możemy liczyć na nienachalny humor i malowniczą scenografię… oraz wyprzystojniałego bohatera.
Premiera 20 czerwca
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
O krok od sławy
Na nasze ekrany trafia film dokumentalny nagrodzony tegorocznym Oscarem – to już chyba wystarczająca rekomendacja. Zważmy jednak, że polski tytuł wypaczył sens oryginału. „20 Feet from Stardom” lepiej by było przełożyć jako „7 metrów od sławy”, bo ten tytuł ma bardzo dosłowny sens. Film opowiada bowiem o uczestnikach chórków, śpiewających na koncertach gwiazd, oddalonych o owych sław właśnie o tytułowe kilka metrów w sensie dosłownym, ale już o dużo dużo więcej w sensie przenośnym. A przecież nierzadko bywają wśród nich bardzo utalentowani piosenkarze, którzy muszą zadowolić się jedynie byciem tłem. Może i smutne, z pewnością ciekawe jako temat na film, który pozwoli im wyjść – choć na chwilę – z cienia.
Premiera 20 czerwca
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Transformers: Wiek zagłady
Wielkie roboty rozwalają inne wielkie roboty. A czego się spodziewaliście? Pogłębionych portretów psychologicznych?
Premiera 27 czerwca
DVD i BR
Ominęły kino:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Legendy ringu
To miało być wydarzenie filmowo-sportowe – dwóch najsłynniejszych kinowych bokserów Robert de Niro (znany jako Jake LaMotta z „Wściekłego byka”) oraz Sylvester Stallone (znany oczywiście jako Rocky Balboa, ale nie powiemy z jakiego filmu) krzyżuje rękawice na ringu. Oczywiście żaden z nich nie gra tu bohatera swych wcześniejszych filmów ale tak skojarzenia, jak i zamiary twórców były oczywiste. Skończyło się jednak na nie najlepszych recenzjach, zarzucających filmowi, że wykorzystuje legendy dla paru niewyszukanych żartów.
Z kina na płytę:
Sierpień w hrabstwie Osage – recenzja
Stalingrad – recenzja
Tajemnica Filomeny – recenzja
Borgman – recenzja
Robocop – recenzja
Zniewolony. 12 Years a Slave – recenzja
koniec
31 maja 2014

Komentarze

31 V 2014   10:58:28

"Film reżysera Tożsamość Bourn'a"? Warnerze, ile błędów można zrobić w tak krótkim napisie?

02 VI 2014   09:45:35

"A czego się spodziewaliście? Pogłębionych portretów psychologicznych?" Jestem rozgotowany na miękko :)))

09 VI 2014   09:39:40

Jestem po seansie "Na skraju jutra". Bardzo dobre militarne hard SF. Dużo lepszy film od "Niepamięci", niezły scenariusz (choć motyw ograny), nie przesadzone, dobre FX, zagrany też co najmniej poprawnie no i EMILY BLUNT ktorej po tym filmie zostałem wielbicielem ;-) Szczere i serdecznie polecam, naprawdę swietna rozrywka !!!!!

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Z filmu wyjęte: Władek, dorzuć jakiś futurystyczny gadżet!
Jarosław Loretz

8 VIII 2022

Twórcy filmów pornograficznych też od czasu do czasu próbują nakręcić coś z gatunku science fiction, ale mają o tyle trudniej, że w ich przypadku słowo „budżet” jest Złotym Graalem zza siedmiu mórz. Innymi słowy – nikt w branży już nie pamięta, co to za zwierzę.

więcej »

Z filmu wyjęte: Nie masz na charakteryzatora? Spokojnie, jest jeszcze kiełbasa od cioci Bożenki
Jarosław Loretz

1 VIII 2022

Tak to już jest, że przy braku funduszy trzeba łatać filmową produkcję czym się da. Niekiedy jednak to „czym się da” zaczyna zakrawać na absurd…

więcej »

Nie przegap: Lipiec 2022
Esensja

31 VII 2022

Oto co zrecenzowaliśmy w pierwszej połowie wakacji.

więcej »

Polecamy

Kevin Smith. Sprzedawcy 2

Do sedna:

Kevin Smith. Sprzedawcy 2
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. Jay i Cichy Bob kontratakują
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. Dogma
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. W pogoni za Amy
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. Szczury z supermarketu
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. Sprzedawcy
— Marcin Knyszyński

Richard Kelly. Pułapka
— Marcin Knyszyński

Richard Kelly. Koniec świata
— Marcin Knyszyński

Richard Kelly. Donnie Darko
— Marcin Knyszyński

Alejandro González Iñárritu. Zjawa
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Z tego cyklu

Marzec 2020
— Esensja

Luty 2020
— Esensja

Styczeń 2020
— Esensja

Grudzień 2019
— Esensja

Listopad 2019
— Esensja

Październik 2019
— Esensja

Wrzesień 2019
— Esensja

Sierpień 2019
— Esensja

Lipiec 2019
— Esensja

Maj 2019
— Esensja

Tegoż twórcy

Artystką być
— Adam Lewandowski

Sceny z życia smoków
— Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Listopad 2017 (2)
— Jarosław Loretz, Marcin Mroziuk

Esensja ogląda: Czerwiec 2017 (5)
— Sebastian Chosiński, Kamil Witek

Esensja ogląda: Kwiecień 2017 (1)
— Sebastian Chosiński, Piotr Dobry, Gabriel Krawczyk, Marcin Mroziuk, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Lipiec 2016 (3)
— Jarosław Loretz, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

Uwierz w siebie, bla bla bla
— Agnieszka Szady

Esensja ogląda: Październik 2013 (2)
— Karolina Ćwiek-Rogalska, Piotr Dobry, Kamil Witek

Esensja ogląda: Wrzesień 2012 (kino)
— Ewa Drab, Mateusz Kowalski, Alicja Kuciel, Agnieszka Szady, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Sierpień 2012 (kino)
— Sebastian Chosiński, Grzegorz Fortuna, Anna Kańtoch, Alicja Kuciel, Małgorzata Steciak, Konrad Wągrowski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.