Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 25 czerwca 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do kina marsz: Październik 2012

Esensja.pl
Esensja.pl
Bond! Bond! Bond! Po wydłużonym oczekiwaniu kolejny film o agencie 007 trafia wreszcie na nasze ekrany. Uczciwie mówiąc, poza nim niewiele więcej ciekawego w tym miesiącu trafi do kin, ale z pewnością nowych filmów Wesa Andersona czy Sarah Polley, a także rodzimej „Obławy” nie wypada przeoczyć.

Esensja

Do kina marsz: Październik 2012

Bond! Bond! Bond! Po wydłużonym oczekiwaniu kolejny film o agencie 007 trafia wreszcie na nasze ekrany. Uczciwie mówiąc, poza nim niewiele więcej ciekawego w tym miesiącu trafi do kin, ale z pewnością nowych filmów Wesa Andersona czy Sarah Polley, a także rodzimej „Obławy” nie wypada przeoczyć.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, filmowe premiery nadchodzącego miesiąca. Uwaga! W wielu przypadkach nie możemy na 100% zagwarantować jakości obrazu – wspominamy o nim po prostu dlatego, że zapowiada się ciekawie, albo dlatego, że szanujący się kinoman nie powinien tego filmu nie znać, nawet jeśli z seansu wyjdzie zniesmaczony i skieruje się do kasy, by zażądać zwrotu pieniędzy za bilet. Dla jasności – od nas także nie należy się domagać tych pieniędzy. Niemniej jednak mamy nadzieję, że nasze typy będą w większości przypadków trafne, a sam cykl uznacie za pomocny przy planowaniu kinowych wizyt.

Zobaczcie komplet zapowiedzi kinowych na Kulturowskazie.

Zobaczcie komplet zapowiedzi DVD i BR na Kulturowskazie.

MARSZ DO KINA:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Skyfall
Pierwszym newsom o planach produkcyjnych kolejnej części przygód Jamesa Bonda towarzyszyło mnóstwo plotek i spekulacji. Debatowano nie tylko nad tym, kto wcieli się w postać agenta 007, ale i nad kolorem jego skóry i – oczywiście – potencjalnymi kandydatkami do tytułu przelotnej fascynacji brytyjskiego szpiega. Wszelkie spory i kontrowersje ucięło oficjalne oświadczenie twórców, że w roli Jamesa Bonda pojawi się jedyny w swoim rodzaju Daniel Craig. Dumnym reżyserem 23go już filmu o przygodach agenta 007 został Sam Mendes, który dotychczas dał się poznać widzom przede wszystkim jako twórca intrygujących dramatów („American Beauty”, „Droga do szczęścia”)… „Skyfall” nie wymaga chyba specjalnej reklamy – ze swojej strony obiecujemy, że premiera nowego Bonda będzie dla nas dobrym pretekstem do kilku, tematycznych publikacji.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Take This Waltz
Michelle Williams sprawdza się w rolach kobiet nieszczęśliwych i niespełnionych w swych małżeństwach, o czym przekonaliśmy się w „Brokeback Mountain” czy „Blue Valentine”. W „Take This Waltz” wciela się w postać Margot, zamężnej pisarki, która zupełnie przypadkowo zadurza się w swoim sąsiedzie… Sarah Polley – wzięta aktorka („Mr.Nobody”), tym razem zasiadająca na stołku reżyserskim – stworzyła bardzo dobrze przyjęty przez krytyków romantyczny komedio-dramat głównie z myślą o kobietach, ale nie tylko. Propozycja w sam raz na jesienne słoty.
WASZ EKSTRAKT:
70,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Moonrise Kingdom
Aby upewnić się, dlaczego warto wybrać się na „Moonrise Kingdom”, wystarczy poczytać opinie zagranicznych dziennikarzy na portalu Rotten Tomatoes: „Niezaprzeczalnie inteligentny i czarujący”, „Historia ciepła i urzekająca jak cudowne wspomnienia pierwszej miłości”, „Niekonwencjonalna opowieść o przygodach dzieci dla dorosłych"… Oklepane slogany? Raczej nie, skoro twórcą filmu jest Wes Anderson („Fantastyczny Pan Lis”) a w rolach głównych pojawiają się: Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray i Tilda Swinton. Czy polscy widzowie przyjmą tę opowieść o, pełnej różnych perturbacji, dziecięcej miłości równie ekstatycznie co amerykańscy?
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Marina Abramović: Artystka obecna
Pretekstem do zrewidowania postaci Abramović jest retrospektywa jej twórczości w nowojorskim Museum of Modern Art, podczas której grupa trzydziestu młodych ludzi odtwarza znane prace „babci performance’u”. Ale Abramović nie byłaby sobą, gdyby przy tej okazji nie stworzyła zupełnie nowego wystąpienia. I tak rodzi się pomysł „artysty obecnego” – w trakcie trwania retrospektywy, przez trzy miesiące, artystka siedzi nieruchomo na krześle, a każdy z odwiedzających wystawę ma możliwość usiąść naprzeciw niej i spojrzeć jej w oczy. Tysiące ludzi, aura intensywnego wyczekiwania przechodząca momentami w masową histerię. Czytaj więcej.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Obława
Po kilku latach nieobecności na ekranach kin, Marcin Krzyształowicz („Koniec wakacji”) budzi się ze stanu artystycznego uśpienia i zaskakuje krytyków i widzów Festiwalu Filmowego w Gdyni swoją najnowszą produkcją. „Obława” zdobywa Srebrne Lwy i staje się jedną z najbardziej oczekiwanych, polskich premier tego roku, również ze względu na obsadę (Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz). Najnowszy film Krzyształowicza określany mianem thrillera wojennego, to propozycja dla wszystkich, którzy mają ochotę na mroczną intrygę wpisaną w ponury klimat II Wojny Światowej.
MARSZ DO KINA… DOMOWEGO:
Z kina na płytę
• • •
Zestawy do samodzielnego kompletowania
Avatar 3D [BR 3D]
Propozycja dla osób, które chciałyby raz jeszcze powrócić do trójwymiarowej rzeczywistości, wykreowanej przez mistrza wielkobudżetowych przebojów kinowych, Jamesa Camerona.
E.T. metalbox [BR]
Prawdziwy hit lat 80tych (i nie tylko zresztą) w wersji na Blu-Ray, zamknięty w pięknym, metalowym pudełku. Dla kolekcjonerów.
Klasyka w nowej oprawie
Brzdąc (Kolekcja Charlie Chaplina) [DVD]
Jeden z najpiękniejszych, najśmieszniejszych i najbardziej wzruszających filmów Charlie Chaplina – historia przyjaźni włóczęgi i małego chłopca (jedna z najlepszych ról dziecięcych w historii kina) zupełnie sięnie zestarzała bawi i porusza doskonale do dziś.
Cyrk (Kolekcja Charlie Chaplina) [DVD]
„Cyrk” to trochę mniej znany z filmów Charliego Chaplina, co nie znaczy, że nie godny uwagi. Za ten obraz Chaplin otrzymał specjalnego Oscara („za wszechstronność i geniusz, z jakim napisał, zagrał główną rolę i wyreżyserował Cyrk”), nadal pozostaje też jednym z najzabawniejszych filmów Charliego Chaplina.
Dzisiejsze czasy (Kolekcja Charlie Chaplina) [DVD]
„Dzisiejsze czasy”, czyli człowiek kontra maszyna. To jeden z najważniejszych, najlepszych i najbardziej wizjonerskich filmów Chaplina, pokazujący, jak rozwój cywilizacji dehumanizuje naszą egzystencję. Pokazujący – oczywiście w genialnej, komediowej formie, ze słynną sceną mechanicznego karmienia robotników na czele.
Gorączka złota (Kolekcja Charlie Chaplina) [DVD]
Charlie zmieniający się w wielkiego kurczaka, zjadanie butów i sznurowadeł, taniec bułeczek – rzadko który film ma tyle genialnych, kultowych scen, co ta opowieść o ciężkiej doli poszukiwaczy złota w mroźnym Klondike. „Gorączka złota” zawsze jest wysoko w rankingu najsłynniejszych dzieł filmowych wszech czasów i naprawdę trudno się dziwić.
koniec
30 września 2012

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Czy dojdzie do trzeciego morderstwa?
Sebastian Chosiński

18 VI 2024

Nazwisko Francisa Durbridge’a przez długie lata było gwarancją sukcesu artystycznego. Nic więc dziwnego, że po dzieła brytyjskiego pisarza i scenarzysty współpracującego z BBC sięgali twórcy teatralni i telewizyjni w całej Europie. Polska Ludowa nie była wyjątkiem. Reżyser Jan Bratkowski, który jako pierwszy zmierzył się z literacką wyobraźnią twórcy z Wysp, na dobry początek wybrał „Szal”. I trafił idealnie!

więcej »

Z filmu wyjęte: Gryzoń z Piekła rodem
Jarosław Loretz

17 VI 2024

Gdyby ktoś się pokusił o stworzenie króliko- lub chomikołaka, zapewne właśnie tak wyglądałaby jego ludzka forma.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Jak nie starać się o alibi
Sebastian Chosiński

11 VI 2024

Czy wydawca pism o modzie Clifton Morris rzeczywiście zamordował młodą modelkę i aktorkę Fay Collins? Wiele na to wskazuje. Choć na pewno zastanawiające jest to, że mimo coraz konkretniejszych poszlak, podejrzany wciąż upiera się, iż nie ma z tą zbrodnią nic wspólnego. Główny bohater „Szala” Francisa Durbridge’a – inspektor policji Harry Yates – ma wyjątkowo twardy orzech do zgryzienia.

więcej »

Polecamy

Gryzoń z Piekła rodem

Z filmu wyjęte:

Gryzoń z Piekła rodem
— Jarosław Loretz

Grunt to solidne kły
— Jarosław Loretz

Jaki budżet, taka kwatera główna
— Jarosław Loretz

Zimny doping
— Jarosław Loretz

Ryba z wkładką
— Jarosław Loretz

Nurkujący kopytny
— Jarosław Loretz

Latająca rybka
— Jarosław Loretz

Android starszej daty
— Jarosław Loretz

Knajpa na szybciutko
— Jarosław Loretz

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Inne recenzje

100 najlepszych filmów XXI wieku
— Esensja

Tydzień z Wesem Andersonem: Pogoń za marzeniem, czyli „Moonrise Kingdom”
— Daniel Markiewicz, Konrad Wągrowski, Kamil Witek

Esensja ogląda: Maj 2013 (3)
— Sebastian Chosiński, Grzegorz Fortuna, Jakub Gałka, Kamil Witek

Porażki i sukcesy A.D. 2012
— Sebastian Chosiński, Piotr Dobry, Grzegorz Fortuna, Jakub Gałka, Mateusz Kowalski, Gabriel Krawczyk, Małgorzata Steciak, Konrad Wągrowski, Kamil Witek

30 najlepszych filmów 2012 roku
— Esensja

Esensja ogląda: Grudzień 2012 (Kino)
— Sebastian Chosiński, Grzegorz Fortuna, Jakub Gałka, Jarosław Loretz, Marcin T.P. Łuczyński, Daniel Markiewicz, Agnieszka Szady, Konrad Wągrowski

Pod wulkanem, czyli potworne kino Wesa Andersona
— Łukasz Gręda

Esensja ogląda: Listopad 2012 (Kino)
— Sebastian Chosiński, Miłosz Cybowski, Mateusz Kowalski, Gabriel Krawczyk, Alicja Kuciel, Patrycja Rojek

3. American Film Festival: Dzień pierwszy
— Kamil Witek

Do kina marsz: Listopad 2012
— Esensja

Z tego cyklu

Marzec 2020
— Esensja

Luty 2020
— Esensja

Styczeń 2020
— Esensja

Grudzień 2019
— Esensja

Listopad 2019
— Esensja

Październik 2019
— Esensja

Wrzesień 2019
— Esensja

Sierpień 2019
— Esensja

Lipiec 2019
— Esensja

Maj 2019
— Esensja

Tegoż twórcy

Krótko o filmach: Spotkanie na pustkowiu
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Bond rytualny
— Gabriel Krawczyk

Esensja ogląda: Sierpień 2014 (1)
— Karolina Ćwiek-Rogalska, Jarosław Robak

Wspomnienie miłości, czyli „Grand Budapest Hotel”
— Karolina Rochnowska

Esensja ogląda: Kwiecień 2014 (2)
— Sebastian Chosiński, Miłosz Cybowski, Jarosław Loretz, Agnieszka Szady

Co nam w kinie gra: Grand Budapest Hotel
— Marta Bałaga

Berlinale 2014: Ludzie w hotelu
— Marta Bałaga

Esensja ogląda: Grudzień 2013 (1)
— Gabriel Krawczyk, Konrad Wągrowski

Co nam w kinie gra: Historie rodzinne
— Kamil Witek

13. T-Mobile Nowe Horyzonty: Relacja pierwsza
— Kamil Witek

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.