Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do kina marsz: Czerwiec 2013

Esensja.pl
Esensja.pl
Czerwiec w kinach? Nowy Superman, nowy Refn z Goslingiem, ponowne spotkanie z bohaterami „Przed wschodem słońca”, nowe filmy Sophii Coppoli, M. Night Shyamalana, Danny’ego Boyle’a i… Rolanda Emmericha. Dużo się dzieje w czerwcu.

Esensja

Do kina marsz: Czerwiec 2013

Czerwiec w kinach? Nowy Superman, nowy Refn z Goslingiem, ponowne spotkanie z bohaterami „Przed wschodem słońca”, nowe filmy Sophii Coppoli, M. Night Shyamalana, Danny’ego Boyle’a i… Rolanda Emmericha. Dużo się dzieje w czerwcu.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, filmowe premiery nadchodzącego miesiąca. Uwaga! W wielu przypadkach nie możemy na 100% zagwarantować jakości obrazu – wspominamy o nim po prostu dlatego, że zapowiada się ciekawie, albo dlatego, że szanujący się kinoman nie powinien tego filmu nie znać, nawet jeśli z seansu wyjdzie zniesmaczony i skieruje się do kasy, by zażądać zwrotu pieniędzy za bilet. Dla jasności – od nas także nie należy się domagać tych pieniędzy. Niemniej jednak mamy nadzieję, że nasze typy będą w większości przypadków trafne, a sam cykl uznacie za pomocny przy planowaniu kinowych wizyt.

Zobaczcie komplet zapowiedzi kinowych na Kulturowskazie.

Zobaczcie komplet zapowiedzi DVD i BR na Kulturowskazie.

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Człowiek ze stali
Kiedy zdawałoby się, że po „Superman Returns” dla Clarke’a Kenta nie ma już ratunku, na horyzoncie pojawili się Zack Snyder i Christopher Nolan. I kupili nas – wierzymy, że nowy Superman będzie fabułą i klimatem podobny do „Batmana: Początek”, a stylistycznie i pod względem wierności komiksowemu pierwowzorowi do „Strażników”. Zwiastuny zdają się to potwierdzać: będzie historia typu „origin”, będzie dylemat czy stać się superbohaterem, i całe mnóstwo efektownej akcji. No i jest Henry Cavill, który wygląda o niebo lepiej niż Brandon Routh. To może być superbohaterski film roku, który przebije marvelowskich „Iron Mana” i „Thora”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Trans
Zakręcony thriller psychologiczny o fałszywych wspomnieniach, wymazywaniu pamięci i rekonstrukcji wydarzeń. Już samo to brzmi obiecująco, a jeśli dodać do tego osobę Danny’ego Boyle’a robi się naprawdę ciekawie. Co prawda pierwsze recenzje są pozytywne, ale nie powalające, ale my wierzymy, że szykuje się przyzwoita mindfuckująca rozrywka. Również dzięki pierwszoplanowej obsadzie, ze śliczną Rosario Dawson na czele.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
1000 lat po Ziemi
M. Night Shyamalan przeszedł w ostatnich latach niesamowitą metamorfozę. Po „Szóstym zmyśle” nazywany był nowym Spielbergiem, po „Niezniszczalnym” chwalony za genialne wykorzystanie komiksowych schematów, po „Znakach” ganiony za nieco bezładne powiązanie SF i religii, ale wciąż chwalony za klimat, po „Osadzie” jeszcze chwalony za klimat, ale powszechnie krytykowany za niewolnicze przywiązanie do „zwrotu na końcu filmu”. Po kolejnych obrazach – „Dziewczyna w błękitnej wodzie”, „Zdarzenie”, „Ostatni Władca Wiatru” – dostrzegany już tylko przez kapitułę Złotych Malin… Czy „1000 lat po Ziemi” („After Earth”) da mu szansę na częściowe choćby odbudowanie swej pozycji? Obecność Willa Smitha jest dobrym symptomem, jednak zwiastun sugeruje niebezpieczny poziom pretensjonalności w tej opowieści o opuszczonej przez ludzi planecie. Tym niemniej odnotowujemy, bo resztki wiary w talent Shyamalana jeszcze się w nas tlą.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Świat w płomieniach
„Świat w płomieniach” to jak sama nazwa wskazuje taki „Olimp w ogniu” tylko – jak przystało na Rolanda Emmericha – na większą skalę (dwa razy większy budżet). Zamiast Gerarda Butlera mamy więc Channinga Tatuma, a prezydenci grani przez Aarona Eckharta i Morgana Freemana scalili się w jedno w osobie Jamiego Foxxa. Nie jesteśmy przekonani czy to zmiana obsadowa na lepsze, ale to nieistotne: ma być atak na Biały Dom i dużo, bardzo dużo płomieni, wybuchów i świszczących kul. Znając ostatnie dokonania Emmericha obawiamy się co prawda, czy siedziby prezydenta ostatecznie nie zniszczy trzęsienie ziemi albo obcy z kosmosu, ale pamiętamy, że niemiecki reżyser nakręcił kiedyś „Uniwersalnego żołnierza”, więc może skończy się na bardziej przyziemnym, ale przyzwoitym kinie akcji. No, chyba, że Channing Tatum okaże się cyborgiem.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Bling Ring
Sofia Coppola, po bardzo dobrym przyjęciu niedawnego „Somewhere” powraca z kolejnym projektem. Tym razem tematem swego filmu czyni grupę nastolatków, którzy spędzają czas na włamaniach do domów celebrytów. Obraz współczesnego pokolenia, czy błyskotka bez drugiego dna? Przyjęcie filmu w Cannes nie było zbyt gorące, ale od czasów „Między słowami” każdy nowy film Coppoli budzi zainteresowanie, więc odnotowujemy premierę kolejnego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Iluzja
„Iluzja” (dokładny i bardzo precyzyjny przekład oryginalnego „Now you see me”) ujmuje zwiastunem. Pełnym dynamiki, tajemnicy, tempa i z Jesse Eisenbergiem mówiącym Markiem Zuckerbergiem (a „Social Network” uważamy za jeden z najlepszych filmów ostatnich lat). W obsadzie Morgan Freeman, Woody Harrelson, Mark Ruffalo, Melanie Laurent – nie jakieś wielkie gwiazdy, ale aktorzy, którzy w ostatnich latach mieli bardzo ciekawe role. Fabuła łączy sztuczki magiczne ze złodziejskim skokiem, czyli „Prestiż” spotyka „Ocean’s Eleven”. Co prawda Louis Letterier w reżyserskiej karierze ma na razie głównie tytuły w stylu „Transportera”, ale kto wie, może przyszedł czas na jakiś przełom?
WASZ EKSTRAKT:
90,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Przed północą
„Przed północą” to trzecia część trylogii Richarda Linklatera o losach Celine i Jessego. Dwadzieścia lat temu poznali się w Wiedniu („Przed wschodem słońca”), dziesięć lat temu spotkali ponownie w Paryżu („Przed zachodem słońca”), dziś mieszkają w Ameryce, a wakacje spędzają w Grecji. Pierwsza część mówiła o planach i marzeniach dwudziestolatków. Druga konfrontowała owe plany i marzenia z rzeczywistością trzydziestolatków. Trzecia mówi o ludziach w dłuższym związku z bagażem przeszłości. Czekamy więc, by dowiedzieć się, co u nich słychać po kolejnej dekadzie, bo pierwsze dwa filmy nas szczerze zachwycały.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Tylko Bóg wybacza
Drugi po „Drive” efekt współpracy Nicolasa Windinga Refna z Ryanem Goslingiem. Tym razem fabuła opowiada o mieszkającym w Tajlandii gangsterze, który musi pomścić śmierć brata na polecenie despotycznej matki (Kristin Scott Thomas). Po premierze na festiwalu w Cannes krytycy film zmiażdżyli (zaledwie 21% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes), ale fani twórczości Refna podkreślają, że jest to po prostu kino skrajnie różne od „Drive”, brutalniejsze i bardziej radykalne, bliższe innemu filmowi reżysera – „Valhalla Rising”. Kto ma rację? Przekonamy się już 14 czerwca.
• • •
DVD i BR
Z kina na płytę
Klasyka w nowym opakowaniu
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wejście smoka – edycja jubileuszowa
Wypasione wydanie na Blu-Ray z ogromnym pakietem materiałów dodatkowych jednego z najbardziej kultowych filmów wszech czasów, który zachęcił w latach 80. tysiące polskich dzieciaków… może nie do trenowania kung fu, ale z pewnością do machania nogami przed nosami rówieśników przy akompaniamencie charakterystycznych okrzyków. A poza tym „Wejście smoka” jest naprawdę całkiem niezłym filmem…
koniec
31 maja 2013

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Za rok, za dzień, za chwilę…
Sebastian Chosiński

23 IV 2024

Gdy w lutym 1967 roku Teatr Sensacji wyemitował „Cichą przystań” – ostatni odcinek „Stawki większej niż życie” – widzowie mieli prawo poczuć się osieroceni przez Hansa Klossa. Bohater, który towarzyszył im od dwóch lat, miał zniknąć z ekranów. Na szczęście nie na długo. Telewizja Polska miała już bowiem w planach powstanie serialu, na którego premierę trzeba było jednak poczekać do października 1968 roku.

więcej »

Z filmu wyjęte: Knajpa na szybciutko
Jarosław Loretz

22 IV 2024

Tak to jest, jak w najbliższej okolicy planu zdjęciowego nie ma najmarniejszej nawet knajpki.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: J-23 na tropie A-4
Sebastian Chosiński

16 IV 2024

Domino – jak wielu uważa – to takie mniej poważne szachy. Ale na pewno nie w trzynastym (czwartym drugiej serii) odcinku teatralnej „Stawki większej niż życie”. tu „Partia domina” to nadzwyczaj ryzykowna gra, która może kosztować życie wielu ludzi. O to, by tak się nie stało i śmierć poniósł jedynie ten, który na to ewidentnie zasługuje, stara się agent J-23. Nie do końca mu to wychodzi.

więcej »

Polecamy

Knajpa na szybciutko

Z filmu wyjęte:

Knajpa na szybciutko
— Jarosław Loretz

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Inne recenzje

100 najlepszych filmów XXI wieku. Druga setka
— Esensja

50 najlepszych filmów superbohaterskich
— Esensja

Esensja ogląda: Kwiecień 2014 (2)
— Sebastian Chosiński, Miłosz Cybowski, Jarosław Loretz, Agnieszka Szady

50 najlepszych filmów 2013 roku
— Esensja

Esensja ogląda: Styczeń 2014 (1)
— Gabriel Krawczyk, Daniel Markiewicz, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Grudzień 2013 (5)
— Sebastian Chosiński, Karolina Ćwiek-Rogalska, Jarosław Loretz

Najlepsze filmowe prezenty na Święta 2013
— Esensja

Esensja ogląda: Listopad 2013 (3)
— Miłosz Cybowski, Jarosław Loretz, Agnieszka Szady

Esensja ogląda: Lipiec 2013 (2)
— Karolina Ćwiek-Rogalska, Jarosław Loretz, Agnieszka Szady, Konrad Wągrowski

Najlepsze filmy II kwartału 2013
— Esensja

Z tego cyklu

Marzec 2020
— Esensja

Luty 2020
— Esensja

Styczeń 2020
— Esensja

Grudzień 2019
— Esensja

Listopad 2019
— Esensja

Październik 2019
— Esensja

Wrzesień 2019
— Esensja

Sierpień 2019
— Esensja

Lipiec 2019
— Esensja

Maj 2019
— Esensja

Tegoż twórcy

Krótko o filmach: Patriota bije Godzillę!
— Sebastian Chosiński

Suplement filmowy 2019
— Adam Lewandowski, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

Przebudzony potwór kontratakuje!
— Konrad Wągrowski

Dobry, zły i łamliwy
— Konrad Wągrowski

Tu potrzebne są rozwiązania systemowe
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Nie tak ładnie pachniesz
— Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Lipiec 2017 (3)
— Sebastian Chosiński, Jarosław Loretz

Gdzie się podziały tamte strzykawki?
— Przemysław Ciura

Rozszczepieni
— Jarosław Robak

Esensja ogląda: Styczeń 2017 (1)
— Sebastian Chosiński, Jarosław Loretz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.