Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 5 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Johnny O'Reilly
‹Kryj się!›

EKSTRAKT:70%
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
TytułKryj się!
Tytuł oryginalnyПрячься!
ReżyseriaJohnny O'Reilly
ZdjęciaAleksander Simonow
Scenariusz
ObsadaSiergiej Garmasz, Władimir Gusiew, Piotr Łogaczew, Marina Aleksandrowa, Aleksiej Guskow, Anton Szagin, Siergiej Juszkiewicz, Jegor Pazienko, Kirył Burdichin, Andriej Pieszechodko, Denis Gusiew
MuzykaWalentin Wasienkow
Rok produkcji2010
Kraj produkcjiNiemcy, Rosja
Czas trwania88 min
Gatunekthriller
Zobacz w
Wyszukaj wSkąpiec.pl
Wyszukaj wAmazon.co.uk
Wyszukaj / Kup

East Side Story: „Coś” – tyle że z tego świata
[Johnny O'Reilly „Kryj się!” - recenzja]

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2

Sebastian Chosiński

East Side Story: „Coś” – tyle że z tego świata
[Johnny O'Reilly „Kryj się!” - recenzja]

Na planie „Kryj się!” spotkały się dwa pokolenia rosyjskich aktorów. Starych wyjadaczy reprezentuje gwiazdorskie trio Siergiej Garmasz, Aleksiej Guskow i Władimir Gusiew, „młodymi wilczkami” są natomiast Piotr Łogaczow, Anton Szagin i Marina Aleksandrowa. Egzamin zdali wszyscy, chociaż nie wszyscy z wyróżnieniem! Garmasz (prawdziwy rekordzista „Esensji”, znany przede wszystkim z „Naszych”, „72 metrów”, „12”, „Rosyjskiej gry”, „18/14”, „Morfiny”, „Bikiniarzy”, „Przenicowanego świata”, „Spalenonych słońcem 2”, „Czarnej Błyskawicy” i „Zapisu namiętności”) wcielił się w nieco szalonego meteorologa Drozdowa; jego przełożonego – naczelnika stacji – zagrał natomiast Władimir Gusiew. Aktor ten (rocznik 1958) jest absolwentem szkoły teatralnej w Jarosławlu; po dziś dzień występuje na deskach miejscowego Teatru Kameralnego. W kinie pojawia się rzadko – vide sensacyjny „Czek” (2000) Aleksandra Borodianskiego i Borisa Gillera, kryminalno-obyczajowy „Oligarcha” (2002) Pawła Łungina oraz fantastyczny „Aziris Nuna” (2006) Olega Kompasowa; znacznie częściej można zobaczyć go za to na małym ekranie – w takich serialach, jak „Mientowskije wojny” (2004) Pawła Malkowa, „Mołodoj Wołkodaw” (2007) Olega Fomina, „Bumierang iz proszłogo” Michaiła Wasserbauma, „Istorija liotczika” Arkadija Kapłuna i Jeleny Nikołajewej, „Kotowski” Stanisława Nazirowa, „Choziajka tajgi” Borisa Kazakowa (wszystkie z 2009), „Wtoryje” Aleksandra Darugi i „Żyt’ snaczała. Istorija zeczki” Wiktora Buturlina (oba z bieżącego roku). Reprezentują one pełen przekrój gatunkowy – od fantasy po melodramaty, od sensacji po dramaty historyczne. Aleksiej Guskow („Ragin”, „18/14”, „Ojciec”, „Ten, który gasi światło”) z kolei podarował swoją twarz głównemu śledczemu majorowi milicji Wiediankinowi. Do tego samego pokolenia możemy warunkowo zaliczyć jeszcze trzydziestoośmioletniego Jegora Pazienkę („Kamienny łeb”, „Pułapka na zabójcę”, „Człowiek, który wszystko wiedział”), czyli filmowego Siergieja, kochanka Iriny.
Jedyną kobietą na planie „Kryj się!” była Marina Aleksandrowa, która wcieliła się w klasyczną femme fatale Irinę Pieńkowską. Aktorka urodziła się w 1982 roku na Węgrzech, gdzie jej ojciec służył w szeregach Armii Radzieckiej. Później rodzina przeniosła się na Zabajkale, by ostatecznie trafić do Petersburga. Tam Marina ukończyła szkołę średnią (o profilu matematycznym) i szkołę muzyczną (specjalność: harfistka). Mając siedemnaście lat, bez wiedzy rodziców pojechała do Moskwy, by zdawać egzaminy do Wszechrosyjskiego Państwowego Instytutu Kinematografii (WGIK), Państwowego Instytutu Sztuk Teatralnych (GITIS) oraz Wyższej Szkoły Teatralnej imienia Borisa Szczukina – przyjęto ją do tej ostatniej. Studia ukończyła w 2003 roku, mając już wtedy za sobą bardzo udany występ w serialu kryminalnym Aleksandra Adabaszjana według powieści Borisa Akunina „Azazel” (2002), w którym zagrała narzeczoną głównego bohatera Erasta Fandorina. Rok później pojawiła się w Polsce, aby wcielić się w postać Dziwy w adaptacji „Starej baśni” autorstwa Jerzego Hoffmana. Popularność w ojczyźnie ugruntowała z kolei, pojawiając się w trzech seriach „Wioli Tarakanowej” (2004-2007) – komediowym kryminale opartym na prozie znanej także w naszym kraju pisarki Darii Doncowej. Ostatnio można ją było zobaczyć w serialu historyczno-biograficznym „Kotowski” (2009) Stanisława Nazirowa. Dziewiętnastoletniego Romę Szyłowa zagrał natomiast, pojawiający się dopiero po raz drugi na dużym ekranie (zadebiutował w głośnym „Zakładniku” Aleksieja Uczitiela) – Piotr Łogaczow. Z kolei Sława, młody adept sztuki milicyjnej, pomocnik majora Wiediankina, swoją twarz zawdzięcza Antonowi Szaginowi, kojarzonemu przede wszystkim z „Bikiniarzami” (2008) Walerija Todorowskiego.
Scenariusz „Kryj się!” wyszedł spod pióra Aleksieja Kołmogorowa (rocznik 1980), w latach 90. ubiegłego wieku znanego głównie jako autor filmów dokumentalnych, reklam telewizyjnych oraz wideoklipów. Dopiero w połowie obecnej dekady zainteresował się on na dobre fabułą. Wyreżyserował między innymi obyczajowy miniserial „Stranstwija i niewierojatnyje prikliuczenija odnoj liubwi” (2004), melodramat „Foto mojej diewuszki” (2007) i przygodowy serial „Sekunda do…” (2007); obecnie zaś kończy pracę nad wojennym dramatem „Swiaz’ wriemion” (2010). Za kamerą stanął Aleksandr Simonow, od kilku dobrych lat stały współpracownik Aleksieja Bałabanowa („Ładunek 200”, „Morfina”), natomiast muzykę napisał pięćdziesięciosiedmioletni absolwent szkoły muzycznej w Wołgogradzie, na co dzień zaś dyrektor petersburskiego studia filmów animowanych „Mielnica”, Walentin Wasienkow. Jak do tej pory, nie ma on szczególnych osiągnięć na koncie. Może dopiero obraz Irlandczyka otworzy mu furtkę do wielkiej kariery… Choć wydaje się to raczej wątpliwe.
koniec
« 1 2
11 lipca 2010

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

East Side Story: Ciemne chmury nad Anatewką
Sebastian Chosiński

5 V 2024

Łotewski reżyser, wykształcony w Stanach Zjednoczonych, w poprzedniej dekadzie nakręcił w Ukrainie film na podstawie powieści żydowskiego prozaika z początku XX wieku, przerobionej następnie w latach 90. na sztukę teatralną przez rosyjskiego Żyda. Tak w skrócie można opisać historię powstania historycznego komediodramatu Vladimira Lerta „Pokój wam!”, który nawiązuje do legendarnych „Dziejów Tewjego Mleczarza” Szolema Alejchema.

więcej »

Klasyka kina radzieckiego: Gdy miłość szczęścia nie daje…
Sebastian Chosiński

1 V 2024

W trzecim odcinku tadżyckiego miniserialu „Człowiek zmienia skórę” Bensiona Kimiagarowa doszło do fabularnego przesilenia. Wszystko, co mogło posypać się na budowie kanału – to się posypało. W czwartej odsłonie opowieści bohaterowie starają się więc przede wszystkim poskładać w jedno to, co jeszcze nadaje się do naprawienia – reputację, związek, plan do wykonania.

więcej »

Fallout: Odc. 5. Szczerość nie zawsze popłaca
Marcin Mroziuk

29 IV 2024

Brak Maximusa w poprzednim odcinku zostaje nam w znacznym stopniu zrekompensowany, bo teraz możemy obserwować jego perypetie z naprawdę dużym zainteresowaniem. Z kolei sporo do myślenia dają kolejne odkrycia, których Norm dokonuje w Kryptach 32 i 33.

więcej »

Polecamy

Android starszej daty

Z filmu wyjęte:

Android starszej daty
— Jarosław Loretz

Knajpa na szybciutko
— Jarosław Loretz

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.